Rio Ostrava

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 28 Júl 2018, 15:05

Saty, tak jsem to dneska znovu změřil testem JBL (minule jsem měřil hodně starou Serou) a vyšlo: NO3 - 40mg/l, pH 6,7. Takže musím NO3 vyřešit. Prodám všechny Geophagus argyrostictus. Kdyby měl někdo zájem, dejte vědět. Libor o nich sice uvažuje, ale asi nakonec zvolí jiné ryby. O tom anexu jsem začal uvažovat, už jsem psal Kvietikovi, třeba mi poradí.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 31 Júl 2018, 21:02

Moc se mi nedaří. Nedávno jsem si všiml, že některé XIngu jsou při pohledu shora hodně úzké, viz foto. Netuší někdo o co se jedná?
Acuticeps co se ke mě dostala s dírami ve hlavě je má zase a ještě větší. A další acuticeps má zaplísněnou prsní ploutev a u těla to má nateklé a zarudlé. :(
Zítra by měl dorazit dorazit anex, snad pomůže.
Prílohy
xi.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod kvietik » 01 Aug 2018, 07:26

No nevyzerá dobre tá ryba, si myslim , že ju trápia vnútorné parazity. Žeria normálne?
Dierovka je pravdepodovne z nedostatku minerálov nie? Pripadne bičikovce, čo tiež spôsobuje nedistatok minerálov.
Ja by som preliečil akva na hlistice a začal pridavať fishtamin alebo niečo podobné a možno zpestriť stravu?
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 01 Aug 2018, 09:19

Ta děrovka je podle mě způsobena špatnou vodou, tu řešit teď nebudu. Anex už mám na firmě, večer ho dám do filtru.
Xingu bych rád přeléčil, ale nejsem si jistý čím léčit. Dříve se mi ryby otíraly, tak jsem měl podezření na žaberní parazity. Mám na to doma i Sera Cyprinopur (Esha gdex je drahá). Po omezení krmení jsem ryby viděl se otírat maximálně jednou za týden a opět jen Xingu. Ale na hlístice je Esha ndx. Ryby žerou normálně, žádné červy jsem neviděl. Máš s tím nějaké zkušenosti? Podle čeho jsi určil hlístice? Možná doma mám Tetrap SD, tak bych mohl hned nadadit léčbu.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod kvietik » 01 Aug 2018, 19:07

Ryba je dosť chudá, tak iba typujem na črevné parazity. Ale to by mali mať aj biele výkaly asi. Diagnózu sa dozvieš len ak dáš rybu pitvať :( . Inak podobne vyzeral jeden alebo dva moji terčovci, ešte pred pár rokmi, keď som ich mal. Tiež hlava bola ako keby širšia ako zbytok tela, výkaly nemali biele aj žrali, ale nerástli a postupne chradli až kaput.. Vtedy som akvarko liečil na bičíkovce, ale nepomohlo to...
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 01 Aug 2018, 19:12

To jsi mě nepotěšil. Je zajímavé, že to má jen jeden druh. Zrovna ten, který jsem chtěl prodat. Ale nemocné ryby nemůžu ani věnovat, natož prodat.
Dneska jsem dal do filtru cca 3 litry anexu Pure PA202. Ty kuličky jsou fakt mini. Prolezly mi sáčky z rašeliny, tak jsem to musel pojistit silonkami. Pracuje se s tím hrozně, mám kuliček plnou koupelnu a nějaké se válí i ve filtru. Ale dnešní měření NO3 ukázalo méně než 20mg/l. O víkendi jsem totiž vyměnil 2/3 vody. Tak jsem zvědavý, co naměřím zítra.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod kvietik » 01 Aug 2018, 19:34

No uvidíš, či sa to nezlepší až znížiš NO3.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 19 Aug 2018, 08:13

Na rybicky.net píšeš, že máš opět problémy s NO3 a s kondicí ryb. Já tam nejsem registrovaný a nemůžu ti odpovědět tam. Tak píšu tady. Podle mě je to tím, že máš malý výkon čerpadla. Když jsem zakládal svoje akvárium, počítal jsem si jaký výkon čerpadla musím použít. Někde jsem měl uložený i vzorec pro výpočet, ale mezitím jsem vyměnil počítač a tenhle odkaz nemůžu najít. Našel jsem tohle: https://sk.wikibooks.org/wiki/Akvaristika/HMF_filtre , mělo by to být to stejné. Zkus si spočítat výkon čerpadla pro tvoje akvárium a filtr. Podle mých zkušeností a odhadů, by si měl mít čerpadlo o výkonu alespoň 1500l/hod. V mém akváriu to funguje tak, že pokud se sníží výkon čerpadla (moje má 2000l/hod) a do toho třeba ještě vydatně nakrmím, je to hned na rybách poznat. Pokud jede čerpadlo naplno, ryby jsou aktivní a pořád hladové. Nedávno jsem před výměnou změřil ve vodě NO3 a něměřil jsem 20mg/l, takže v pohodě.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 19 Aug 2018, 11:48

Problémy mám teď nově, předtím mnoho let bez problémů. NO3 snad omezí Anex. Čerpadlo prefiltruje celé akvárium za cca 1,5 hodiny. Plus na mechanickou filtraci mám čerpadlo 1000l/h. Víc si s plovoučkami a rybami co mám neumím představit. Ani externí filtr není řešený na silnější čerpadlo. A na NO3 by průtok filtrem neměl mít žádný vliv.
Minimální průtok filtrem se řeší kvůli kyslíku. Zkoušel jsem ho měřit, ale vycházelo mi furt to samé .
Ryby sou hladové a aktivní furt.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 19 Aug 2018, 12:45

No a já nevím, ale podle toho co vím je to tak, že ve filtru by mělo být nějaké ideální proudění přes filtrační hmoty. Když je moc vysoké je to špatně, protože se na filtračních hmotách bakterie neudrží. Když je proudění moc malé, tak mají bakterie málo živin a hynou. No je mi jasné, že tohle jsi asi někde četl, ale pořád mám za to, že pokud je vysoké NO3 buď je špatná vstupní voda nebo špatně funguje filtr nebo se někde hromadí nespotřebované krmení. No a to je potom startér pro vypuknutí chorob, ale pokud tvoje ryby normálně plavou a žerou, tak je asi problém trochu složitější. No nic, doufám, že se ti to povede vyřešit.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia