Rio Ostrava

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod paloi » 02 Feb 2019, 08:27

Jirko, máš tam trochu slabé svetlo. Nemyslíš? Alebo to je len nočná náladovka?
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 02 Feb 2019, 08:43

Mám tam 3 reflektory, každý 20W. Ale mám úplně zarostlou hladinu salvinií, takže moc světla se přes ten porost na hladině nedostane. Mi tolik světla stačí a ryby v tom šeru méně plaší a víc se ukazují sumci. Ale fotit to chce po vyházení většiny plovoucích rostlin, což jsem tentokrát neudělal.
Salvinia roste trochu pomaleji jak bez anexu, ale pořád jí musím každý týden část vyhazovat. Hnojím PMDD bez KNO3 30ml 1x týdně po výměně vody. Bez hnojení u mě nic neroste, asi není ve vodovodní vodě železo.
Ještě chci přidat něco jako Saechem Purigen. Známý objevil produkt, který má stejný popis a stojí jen zlomek ceny. Chceme to vyzkoušet. Možná pak o tu Salvinii přijdu.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod liborass » 02 Feb 2019, 08:57

Xingu vypadají dobře a jak jsou na tom acuticepsky?
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 02 Feb 2019, 09:54

Špatně. S. acuticeps mám už jen 4, navíc jsou to spíše ty menší kusy. Během podzimu část zabily podivné výrůstky na prsní ploutvi, vraždí mi to i skaláry v práci, ostatní ryby jsou na toto asi imunní. A pár kousků začalo polehávat, většinou po výměně vody a po pár dnech bylo po nich. Takže podezřívám vodárny, že změnily technologii úpravy vody. Asi by to chtělo RO vodu. Začal jsem měnit méně vody najednou. Měl jsem jich celkem jednu dobu 10.

Aktuální osádka:
1x Hypostomus basilisko WF
1x Hypostomus soniae WF
1x Pseudorinelepis genibarbis WF
8x Geophagus taeniopareius 3xWF, 5x odchov
6x Satanoperca mapiritensis asi vše WF, druh je to možná jiný, možná to jsou 2 různé druhy
4x Satanoperca acuticeps odchovy
4x Geophagus argyrostictus odchovy
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 02 Feb 2019, 10:25

Ještě pár fotek jen s přirozeným světlem (při vypnutém osvětlení).
Prílohy
4510.jpg
4511.jpg
4513.jpg
4514.jpg
4518.jpg
4519.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Saty » 02 Feb 2019, 21:51

S tím novým připravkem, jsem to četl na rybičkách. Tak pak se pochlubte jak funguje. Ještě se zeptám v čem máte ten anex, je to dost jemný a sehnat větší filtrační sáčky s odpovídající jemností není lehký. Dočasně to vyřeším několika vrstvama silonek ale do budoucna to chce něco lepšího.
Jinak ryby pěkný škoda těch acuticepsek. A na ty neurčený jsem zvědavej co z nich vyroste.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod kvietik » 03 Feb 2019, 14:30

O svoje skúsenosti s tým produktom podobným purigenu sa dúfam s nami podelíš ;) , zaujíma ma to. Mne sa zda, že moje anexy nerobia dobre svoju prácu. takže ich budem musieť nejak odskúšať vo vedre ako stiahnu no3 z vody. Regeneroval som ich v minulosti klasickou soľou s vodou, tak neviem či im to neskrátilo životnosť.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 03 Feb 2019, 15:20

Je vidět, že se rybám daří ;)
já jsem nakonec na anex koupil tohle https://www.akvarista.cz/web/shop/item-seachem-zip-bag a jsem spokojený.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 03 Feb 2019, 16:27

S tou náhradou Purigenu ještě nejsem s Davidem domluvený, tak snad to klapne. Anex mám v dámské silonce (dvojitě). Měl jsem nějaké filtrační sáčky, ale kuličky anexu byly schopné z nich zdrhnout.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 09 Feb 2019, 20:26

Pár fotek s trošku lepším světlem (po protrhání plovouček).
Prílohy
sm2.jpg
450l.jpg
gx.jpg
sa.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia