Rio Ostrava

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 24 Jún 2018, 17:42

Problém s otíráním v práci zmizel po přeléčení krupičky Esha exit + 2000. Doma jsem omezil krmení a taky zmizel.
Problém s Geophagus taeniopareius bez puntíku už má taky řešení. Zájemce si vezme všechny 3 + nějaké odchovy od Ondry. Mi zbudou 3 wildy a 1-2 odchovy, takže si taky vezmu pár odchovů od Ondry. 1-2 ryby dám k channám, jsou zakrslé.
Jsem to tu nenapsal, ale ani ta lepší wild S. acuticeps to nedala. Naštěstí odchovy rostou asi všechny a Ondra by mi měl předat další 2.
Geophagus argyrostictus "Xingu" taky celkem solidně rostou. Doufám, že se udělá pár dřív, než je budu muset kvůli přerybnění dát pryč.
Prílohy
gt2.jpg
gt3.jpg
sa1.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Saty » 25 Jún 2018, 06:54

Vypadají dost dobře a acuticepskám se jinak daří dobře? Se o ty dvě od Ondry starej dobře, to jsou ty ode mě ;) .
A ty G. taeniopareius nejsou moc hašteřivý. I když u mě se to začalo projevovat až byly větší. Ale na to že jsem měl 4 ryby tak jich bylo plný akva a to jsem tam neměl další deuh Geo :) .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 25 Jún 2018, 09:18

Acuticeps právě rostou a vypadají supr všechny. A to jsem kupoval ryby v mizerném stavu a pár jich nedalo karantenu. Vim, že to jsou ryby od tebe. Jsem hlavně zvědavý, o kolik jsou větší než ty moje.
U G. taeniopareius se víc hašteří ty 3 největší wild ryby. Ale honí se max do půlky akvária, takže pohoda. Trochu se občas hašteří i malé ryby (včetně acuticeps) nebo krunýřovci mezi sebou.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 22 Júl 2018, 22:38

Proběhla menší změna osádky. Dal jsem Jardovi 3 G. taeniopareius a 2 nejmenší kousky, takže mi zbyly 4 a bokem už mám dalších 8 Ondrových odchovů (zatím mají do 4cm). V Polsku jsem koupil jednu Peckoltia sabaji, ta je prozatím v karanténě. Příští týden už snad odvezu do práce tu L204 a bude osádka kompletní. Taky mi Ondra přivezl 2 S. acuticeps a časem ještě přibude jedna. Uvažuju, jestli něco nedat pryč. Začíná mi stoupat NO3 a nechci měnit víc vody než dosud (50% každý týden).

Aktuální osádka (v závorce počet, který asi bude velmi brzy):
8x Geophagus argyrostictus "Xingu"
1x Hypostomus basilisko
1x Hypostomus soniae L137
1x (0x) Panaque albivermis L204
0x (1x) Peckoltia sabaji L075
4x (12x) Geophagus taeniopareius
9x (10x) Satanoperca acuticeps

Lepší fotky přidám, až se mi podaří dostat fotky z foťáku.
Prílohy
L075.jpg
sat2.jpg
Úlovak z Polska, plave v jiné nádrži
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 24 Júl 2018, 17:10

Na žádost Satyho pár fotek S. acuticeps (+2 jako bonus :D ). Saty, ta s dírou na hlavě je původem od tebe, takto ke mě přišla od Ondry. Moje nikdy díru neměly. Ale fotka je ze včerejška a dneska už je díra výrazně menší. Mají 6-9cm, ty tvoje jsou jedny z největších.
Ty Satany bez puntíku mám 2 a už mám domluveného třetího (všechno asi S. leucosticta), co ho borci koupili jako S. démon od Klepešty. Pokud by někdo věděl o dalších Satanech bez puntíku, co jsou přimícháni k démonům, dejte mi vědět, ještě aspoň 3 bych chtěl sehnat.
Prílohy
a1.jpg
a2.jpg
a3.jpg
a4.jpg
a5.jpg
ga3.jpg
s2.jpg
Ještě jednou Satan co ho mám jinde
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Saty » 25 Júl 2018, 00:25

Supr díky moc. Hezky povyrostly. Snad se jí to brzy zahojí a bude dělat jen radost. Snad nebudou tak háklivý jak daemoni. Ale ty pravidelně sleduješ hodnoty vody tak to bude v cajku.
Filtrace zvládá při takovým počtu ryb? V dospělosti máš v plánu počty nechat nebo u gephagů bude nějaké razantní omezení?
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 25 Júl 2018, 06:22

Filtrace stíhá, mám ve filtru 40 litrů náplní. Ale výměna skoro 200 litrů 1x týdně ne. Pred výměnou vody jsem v neděli naměřil 50mg/l NO3. Asi půjdou brzy pryč 8x Geophagus argyrostictus "Xingu". Chtěl jsem si od nich nechat jen pár, ale asi to nepůjde. Pořád počítám, že nádrž je pro cca 15 zeměžroutů a 3 sumce a se tvými acuticeps a Ondrovými teaniopareius jsem i bez těch Xingu přes limit.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod kvietik » 25 Júl 2018, 08:03

pekné, ak tí satani budu S. leucosticta, tak to budeš mať parádnu osádku....
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod Saty » 27 Júl 2018, 20:10

A neuvažoval si o nějakém přípravku na snižování NO3, jsou i levnější varianty než od seachemu. Já nacpal do filtru clear water a měl jsem i purigen od zmíněného výrobce tak jsem to tam nacpal všechno. Uvidíme po zarybnění jakej to bude mít efekt.
Těch geošů je škoda v dospělosti to jsou krasavci, pár by se třeba vešel. Zkus napsat Liborovi třeba by měl zájem o nějaký zeměžrouty :D .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 27 Júl 2018, 20:31

No, o přípravcích na snížení NO3 jsem moc neuvažoval, až do minulého týdne jsem problém s NO3 neměl. Zítra změřím NO3 znovu a budu se muset rozhodnout jak dál. Ale Xingu asi pofičí tak jako tak. I kdybych náhodou měl místo v akváriu pro nějaké další ryby, tak radši Satany bez puntíku, G. mirabilis, sumce, ...
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia