840L Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Ako sa vám páči moja nádrž ( 1 najlepšie, 5 najhoršie)

1
31
89%
2
3
9%
3
1
3%
4
0
Nehlasovalo
5
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 35

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 08 Jún 2016, 19:30

díky, no je tam jak ve Vegas :D
jen jim to kup a bacha s dávkováním, ať je nepřidusíš, jak já ze začátku...proteinová mastná bomba :mrgreen:
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 08 Jún 2016, 20:37

modrooký dacan začal šikanovat samici, místo toho, aby proháněl ostatní ryby...samice je s mladýma a samec ve velkém, no tady s většíma si užije taky spoustu legrace... :twisted:
Prílohy
665544.jpg
5133.jpg
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 14 Jún 2016, 07:56

po dvou návštěvách u Ondry došlo k rozhodnutí, že bude další filtr (už je objednaný) a většinu abalios si nechávám :lol: nějaká výměna sice proběhla ale počet geophagus v akva klesl nakonec jen o jeden kus.

Ondro škoda toho tvojeho osvětlení...trochu mě mrzelo, že ti abalios po vpuštění do akva prostě zežloutli... u mě jsou jak reklama na pastelky :D ale je to detail a rybám to je jedno. :)
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod nhkg » 14 Jún 2016, 08:22

Copak, zjistils, že Ondra má těch ryb ještě víc jak ty a funguje mu to?
Jaký jsi objednal filtr?
Světlo je problém i pro mě, pořádné za rozumné peníze nemůžu sehnat.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 14 Jún 2016, 08:44

nhkg píše:Copak, zjistils, že Ondra má těch ryb ještě víc jak ty a funguje mu to?
Jaký jsi objednal filtr?
Světlo je problém i pro mě, pořádné za rozumné peníze nemůžu sehnat.


tak zjistil jsem, že mám akvárium zarbněné víc než Ondra :mrgreen: :mrgreen: Já neříkám, že mi to úplně nefunguje... nitrifikace atd běží podle všeho jak má, jen ta mechanická filtrace nejede jak bych si představoval...Vadí mi ten kal, co se zvedne při krmení a že to nedokážou filtry stáhnout :x
Ondra to má podle mě ještě trochu horší...díky hrubšímu dnu v kterém to dobře drží.
Objednal jsem jen novou čerpací hlavu k rozbitému aquanova ;)
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 14 Jún 2016, 09:11

tu je aktuální osádka
2x Hoplarchus psittacus
2x Aequidens diadema
2x Crenicichla sp.
5x G.altifrons
5x G.abalios
3x G.megasema
4x Hypseleacara
2x Pseudorinelepis xy
2x Hypostomus xy
1x L239
1x Pseudacanthicus adonis
1x Ancistrus

spilurus už nepočítám...těm jsem našel nový domov a ve čtvrteksemnou jedou na výlet až skoro na Slovensko. Nějaké povídání v atlasech, jak to jsou mírumilovní kančíci a jak jsou úžasně mírní i při péči o potomstvo...haha jsou to úplně stejně nenaložené ryby, jak celá tady ta středoamerická rodinka pruhovaných trestanců :lol: např. nigrofasciat je lautr to samé. Co si člověk neověří sám...
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod nhkg » 14 Jún 2016, 09:58

Taky jsem zkoušel kančíky. A byli mírumilovní. Akorát při tření, které bylo furt, si pár zabral 80% plochy dna. :D
Máš tu osádku dobře odladěnou. Já už rok se v tom hrabu a zatím se nedaří to poskládat k mojí spokojenosti.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod blegon » 14 Jún 2016, 14:36

ioopp píše:po dvou návštěvách u Ondry došlo k rozhodnutí, že bude další filtr (už je objednaný) a většinu abalios si nechávám :lol: nějaká výměna sice proběhla ale počet geophagus v akva klesl nakonec jen o jeden kus.

Ondro škoda toho tvojeho osvětlení...trochu mě mrzelo, že ti abalios po vpuštění do akva prostě zežloutli... u mě jsou jak reklama na pastelky :D ale je to detail a rybám to je jedno. :)


Jo osvětlení nemám zrovna ideální :D.
O prázdninách něco vymyslím a posílím ho ;) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod blegon » 14 Jún 2016, 16:47

ioopp píše:
nhkg píše:Copak, zjistils, že Ondra má těch ryb ještě víc jak ty a funguje mu to?
Jaký jsi objednal filtr?
Světlo je problém i pro mě, pořádné za rozumné peníze nemůžu sehnat.


tak zjistil jsem, že mám akvárium zarbněné víc než Ondra :mrgreen: :mrgreen: Já neříkám, že mi to úplně nefunguje... nitrifikace atd běží podle všeho jak má, jen ta mechanická filtrace nejede jak bych si představoval...Vadí mi ten kal, co se zvedne při krmení a že to nedokážou filtry stáhnout :x
Ondra to má podle mě ještě trochu horší...díky hrubšímu dnu v kterém to dobře drží.
Objednal jsem jen novou čerpací hlavu k rozbitému aquanova ;)


Na mechanickou filtraci si udělej jeden ten HMF nemusíš tam mít čerpadlo protože tam dáš sání z vnějšího filtru.
Takže to vlastně bude i jako předfiltr.
Já mám v akva dost nahoblovaného dřeva od panáků takže jak jsem měl včera vyndané kořeny tak se to pěkně rozvířilo.
Ale filtry zabrali a už to je zase čisté ;)
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 14 Jún 2016, 18:45

na to dřevo zapomínám... takto vypadá větev z dubu a to ani nemám vyloženě dřevožravé panaky až na tu malou L239 :) adonis to brousí pořád....

řeklbych že s dalším filtrem to už bude ok...ten Hamburský filtr zkusím. Nevypadá to ani tak nápadně, jako tam mít kvádry molitanu na trubkách.
Prílohy
6455.jpg
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron