840L Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Ako sa vám páči moja nádrž ( 1 najlepšie, 5 najhoršie)

1
31
89%
2
3
9%
3
1
3%
4
0
Nehlasovalo
5
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 35

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 30 Sep 2014, 08:17

Moc pěkný akvárium. Steindachneri jsou k vlastnímu druhu dost agresivní, ale jsou moc hezký.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 30 Sep 2014, 18:00

Díky pánové :)
huhu: pár očí by se ještě našlo...mám udělat hádanky? :mrgreen:
Plzenaak: tento je agresivní na včechny ryby, kromě crenicichel, které jakoby neviděl. Občas útočí i na Hoplarchusy, ale ti mu to umí solidně vrátit a pak prchá :D
přidávám fotku takové šílenosti co mi vyvedl s Crenicichlou úchylák nadržený...normálně se spolu vytřeli, přitom má takový harém samic...
Škoda, že jsem přišel pozdě, jinak bych to celé natočil. Proběhlo to asi tak, že crenicichla nakladla jikry na kořen a on jí oplodňoval talamu :lol:
Prílohy
DSC03684.JPG
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 30 Sep 2014, 18:37

takto jsem začal s Hoplarchusy, než tuto rohovou pětistovku přerostli a pak jsme ji při stěhování křápli o schod :x
Prílohy
012111.jpg
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 30 Sep 2014, 19:21

http://youtu.be/8_r4-cqbBrQ
nenažranci a cvrčci
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 30 Sep 2014, 19:29

pekný kúsok rieky ;)
cvrčky si chováš ?
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 30 Sep 2014, 19:37

Díky,
cvrčky né, to už by mi doma neprošlo. Sklípkana jsem taky musel dát pryč ... Přítelkyně má asi fobii ze všeho co leze :D Stačí, že mi občas nějaký zdrhne :mrgreen:
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod huhu » 30 Sep 2014, 19:49

ioopp píše:...mám udělat hádanky? :mrgreen:


Ano :D
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 30 Sep 2014, 20:38

Zdar , máš to pěkný ! Tak Creni Cardiostigmu jsem měl taky , původně 2 kousky asi 5cm . Ale řezali se od malička takovým způsobem že jsem jednu musel dát kamarádovi a jednu jsem si nechal . Vyrostla z toho za 2,5 roku 20cm nádherná štika . Nebyla vyloženě agresivní k podobně velkým rybám ale nesměli se o ni moc zajímat na jejím místě pod kořenem , jinak se dokázala ubránit všem . Co se ji ale vešlo do tlamy to sežrala ;)
Z nějakýho důvodu si po dvou letech v klidu ve společný nádrži usmyslel samec Paratheraps Breidohri (nejklidnější a nejmenší Paratheraps kterýho mám) ,
že bude okupovat místo pod kořenem kde Creni celou dobu v klidu vegetila a odkud ji nedokázal vyhnat ani P. Managuensis . Začal ji systematicky napadat , vylákal ji vždycky ven z kořenu zakousli se do sebe tlamama , kterou měl Breidohri o mnoho menší než Creni . Pak se pustili ona si zajela lízat rány pod kořen a ten zmetek se otočil a šel do ní znova ! Většinou všude píšou jak jsou Breidohri nejklidnější ze všech Paratherapsů a já s tím celkem souhlasím ale jak jeho ta Creni točila .... Zajímavý bylo že Breidohrák neměl na tlamě z těch bitek kdy se do sebe zakousnutý přetahovali skoro žádnej šrám a Creni měla tlamu úplně rozervanou . Dopadlo to tak že ji úplně ukousal horní pysk , ten se jí sice po čase zahojil ale než jsem je stihl rozsadit tak ji zase začal šikanovat a úplně ji uhonil a utýral . Měl jsem ji blbec odlovit ale říkal jsem si Creni je ostrá a tvrdá ryba , ona si ho vychová ... :shock:
Takže teď mi plave v nádrži spokojenej a klidnej samec Breidohri , kterej nikomu nic nedělá a nikoho si nevšímá a já si jen představuju jak velká by ta krásná štika asi teď byla ...?
Jinak to s těma "utečenejma" cvrčkama po bytě a nasranou manželkou znám taky :D když je v tý krabičce živý koupím tak je radši zmrazím aby mi neutíkali rovnou z hladiny a já nemusím kvůli jejich otravnýmu cvrkání stěhovat křesla , lézt za kuchyňskou linku a já nevím co ještě .
Tak ať se ti daří !

Foto č.1 - Crenicichla Cardiostigma před atakem P. Breidohri
Foto č.2 - Paratheraps Breidohri "neškodnej kliďas"
Foto č.3 , 4 - Creni po útoku
Prílohy
C x B 2.jpg
C x B 3.jpg
C x B 5.JPG
C x B 1.JPG
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 30 Sep 2014, 21:31

Ahoj, u mě jsou ty creni mezi sebou jak beránci :shock: ze začátku jsem kopil dvě (menší a větší) malou mi nejspíš sežrali Hoplarchusi a tak mi zbyla jen jedna (samice)
Sehnal jsem ještě další dvě, které jsem dokrmil na samotce malýma G. steindachneri (těch mám pořád zásobu) a nitěma, aby mi ty creni zas nesežraly. Pustil jsem je do velkého přibližně za měsíc večer, tak hoďku před zhasnutím. Ta původní po nich začala okamžitě vyjíždět a kousat. Dávali jí najevo podřízenost, tak je nakonec nechala. No druhý den v pohodě a od té doby je to nerozlučitelná trojka. Přítelkyně jim říká slídilové :mrgreen: Ale jsou ještě mladé, tak uvidím co z nich vyleze s věkem. Rostou rychle...
Problém jsem měl, když byl v nádrži párek Creni. regani. Ty jsem musel dát pryč. Byli to úplně jinak rostlé štičky...takové žížalky proti těmto potvorám a hodně dostávaly na prdel.
To s těma okousanýma papulama bych přisoudil různémů příjmu potravy. Creni nubude mít tu tlamu tak odlnou jak ten Paratheraps, který je uspůsobený hrabat se ve štěrku. Ale je to jen moje domněnka. Nikdy jsem tyto ryby neměl.
Máš moc pěkné ryby, už jsem se díval ;)
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 30 Sep 2014, 21:48

huhu: s těma očima to nebude žádná sláva...ty co jsme chtěl po ořezání za moc nestojí :oops: tak prozatím dvě ;)
osobně bych to nepoznal :?
Prílohy
111.jpg
1
111.jpg (11.52 KiB) Zobrazené 4683 krát
222.jpg
2
222.jpg (7.16 KiB) Zobrazené 4683 krát
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia