300L HuHuAkvarko Tanganika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Ako sa vám páči moja nádrž ( 1 najlepšie, 5 najhoršie)

1
4
67%
2
2
33%
3
0
Nehlasovalo
4
0
Nehlasovalo
5
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 6

Re: 300L HuHuAkvarko Tanganika

Neprečítaný príspevokod sumdir » 03 Máj 2015, 13:40

Huhu, pekne to mas. Kupovať zrkadlovku len kvôli rybám je nezmysel. Koľko tých fotiek sem zavesíš? Ine by bolo, keby si bol fotograf, ktory foti vsetko mozne, vtedy by si ju vyuzil aj na ryby ;) Na ilustraciu toto naozaj staci.
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: 300L HuHuAkvarko Tanganika

Neprečítaný príspevokod huhu » 03 Máj 2015, 21:38

sumdir píše:Huhu, pekne to mas. Kupovať zrkadlovku len kvôli rybám je nezmysel. Koľko tých fotiek sem zavesíš? Ine by bolo, keby si bol fotograf, ktory foti vsetko mozne, vtedy by si ju vyuzil aj na ryby ;) Na ilustraciu toto naozaj staci.

Dakujem pekne... samozrejme koli rybkam zrkadlovku nekupim, len nejaku poziciam :) Aj by som fotky vesal ale ked nenafotim nic coby sa dalo pozerat tak to tu nedavam. Ale pre vlastne potesenie sem tam fotky robim :)

simon píše:Tie Cyprichromisy máš krásne. U mňa sa im moc nedarilo. Neviem prečo. Ostatné sú fajn, množia sa, žerú sa, ale tieto nejak neprosperovali. A máš aj pekné "štetinky". Mne sa zatiaľ nič také nepodarilo vypestovať. Zatiaľ mám trochu zalenkastý povlak na časti pozadia a trochu na kameňoch, kde počas dňa posvieti slnko. Ale tie zase trochu spásajú prísavníky.

No cyprichromisi mi robia radost, su to zaujimave rybky tak ako multici :). Stetinky a riasy vseobecne sa mi menia hadam aj kazdy mesiac :) Uz to neriesim, nech si rastu ako chcu :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: 300L HuHuAkvarko Tanganika

Neprečítaný príspevokod huhu » 29 Júl 2015, 12:07

Pridam maly update...
Mam pocit, ze sa mi tie male rybky nejak kopia.... uz vidiet pavat aj male cyprichromisy (no male, maju tak 2-3cm) Multici sa zase stahuju ci co.... zase mam inu kooopu piesku.
Co sa ale stalo za ten cas. Najprv mi jeden samcek od multikov zabludil do komory za pozadie... Nastastie to moja krajsia polovicka zbadala a prelovil som ho spat. Len neviem co sa mu tam stalo, asi si drbol hlavu o polystiren alebo co. Vobec sa nevratil k rodine ale hral sa na cyprichromisa... normalne plaval s ostatnymi. Chvalabohu ho to pred casom preslo a uz je zase multik.
Dalsia podstatna zmena. Doniesol som z kancelaria 2x neolamprologus daffodil (trapili sa tam, hadam i m bude teraz lepsie) a dajakeho prisavnika. Mam len podozrenie ale asi ten prisavnik poziera moje krasne riasy na pozadi, nejak miznu... Ale nevadi, prezijeme :) Uvidime. Zatial tolko.
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: 300L HuHuAkvarko Tanganika

Neprečítaný príspevokod paloi » 29 Júl 2015, 15:50

Minulý týždeň som šiel cez Spišský Štvrtok, mal som nutkanie sa Ti ozvať a kuknúť Tvoje akva, ale nešlo to, program bol doslova nabitý :cry:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 300L HuHuAkvarko Tanganika

Neprečítaný príspevokod huhu » 29 Júl 2015, 17:48

Nevadi, pride cas kedy to vyjde :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: 300L HuHuAkvarko Tanganika

Neprečítaný príspevokod huhu » 24 Jan 2016, 21:35

Tak zaktualizujem aj ja info a stav. Uz ubehla nejaka ta doba a v akva sa tiez veci pomenili... Na zaciatku som mal 2 partie multikov, lavu a pravu. To uz daaavno nieje pravda. "Stenu dali prec" a teraz si muslicky ponosili viac dolava. Paradoxne lava strana bola vzdy taka.... nijaka. Vpravo bol zivot vo velkom prude, "na hromadke" zilo hadam 4-5 genracii potomkov z rodicmi. Ale teraz je vseko inak. Jedneho multika som nasiel exnuteho za filtrom... ma to fest mrzelo ale co uz. Nanestastie to bol jeden z paru zijuceho vpravo (stale neviem rozoznat samcekov a samicky) asi koli tomu sa zjednotili....
V sucasnosti uz pravu stranu (byvalu koloniu) ovlada cryptocoryna :D. Este tam jednu muslicku strazi jeden multik ale... uvidime.
U cyprichromisov doslo tiez k redukcii, 2ks som nasiel na krycom skle.... opalovali sa pod led pasmi a evidentne im to dobre nerobilo... Uz potom nejak nehceli plavat... asi ich stipali popaene supiny a viete ako to je s vodou, ked sa speciete...
Pozitivum je, ze z "prveho vrhu" rybky dorastli. Zostalo ich tusim 5.
Pribudli k nim dve neolamprologus daffodil - ujal som sa ich z nudze. Bohuzial s nimi prisiel aj prisavnik a na neho mam tazkeee srdce. Pozral vsetku zelenu riasu hajzel! Sice teraz vidiet moje krasne profesionalne domarobene pozadie :D:D:D ale tu ciernu riasu ci co to je zrat nechce a nevyzera najlepsie. Ale zvykol som si. Ked sa mi ho podari chytit, pojde do ineho akvarka (pripravujem dalsie po zruseni stareho v kancelarii (asi na to pouzijem Rostrov predfilter... :lol:), ked ho spojazdnim tak ho sem pridam.
Uz dlho sa mi v akarku neobjavil novy zivot, uz som sa aj zacal bat, ze je nieco zle, ved multici sa kotili jedna radost a aj cyprichromisy casto nieco skusali... ale lady sa prelomili. Multici sa konecne zzili (asi) alebo uz dorastli mlade kusy a maju konecne male bodkyv muslickach :) a u cyprichromisov asi tiez rozbehavali prevrat, ked Mplungu zhodili z tronu Utinti :). # samicky nosili naraz a nechapem ako asi aj vsetky tri "zlozili" potomstvo do komory k filtru. Teraz mam dilemu, ci ich tam nechat, nech kus podrastu alebo ich prelovit medzi zvysok....

A fotky:
nova "filtrova" skolka
Obrázok

celkovy pohlad:
cele.jpg


daffodily:
dafodily.jpg


Posledny muhykan v dzungli vpravo:
vpravo.jpg


Sef novej kolonie :)
lavy sef.jpg


A kral vrchnych cca 15 :)
Novy sef.jpg
Novy sef3.jpg
Novy sef2.jpg


Skoda ze ten moj mobil sa stale nenaucil fotit lepsie... a vraj chytry mobil to je... :lol:
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: 300L HuHuAkvarko Tanganika

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 24 Jan 2016, 21:48

Člověče přitop jim trochu ať ty ryby nemusí lézt ven na krycí sklo pod solárko ..... ;)
Se školkou ve filtru si starost nedělej , jen krm a krm a krm a krm a pak to pošli paloiovi pro Petenky - určitě to ocení (Milan i ryby) :D
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: 300L HuHuAkvarko Tanganika

Neprečítaný príspevokod paloi » 24 Jan 2016, 22:35

Huhu, ja som Ti to dávno písal, že si hovado :mrgreen: Dobre som sa pobavil :mrgreen:

Samozrejme, usmažených rybiek mi je ľúto :cry: S popáleninami mám zlú osobnú skúsenosť :cry:

Heady, to krmivo pre petenie som už mohol mať, keby som sa nedávno nezrúbal v Dolnom Smokovci na svahu. Lenže ja som sa zrúbal a obhliadka HuhuAkvarko Tanganiky sa musela odložiť :cry:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 300L HuHuAkvarko Tanganika

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 25 Jan 2016, 09:07

Máš to moc pěkný. Popis života v akva nemá chybu ;-) .
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 300L HuHuAkvarko Tanganika

Neprečítaný príspevokod Garish » 25 Jan 2016, 09:59

Krásne akva, vždy sa mi páčili tie šnekáče len keď som mal možnosť pre nich spraviť akva, nevedel som ich zohnať
Garish
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 13 Okt 2015, 17:10
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron