mastný povlak na hladine akvária

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

Re: mastný povlak na hladine akvária

Neprečítaný príspevokod transporti686 » 11 Okt 2014, 21:33

Po preložení vzduchovacieho kamienku do akva z externého filtra po slepej hladine ani stopy, kamienok ostáva v akva.
transporti686
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 23 Sep 2014, 13:53

Re: mastný povlak na hladine akvária

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 11 Okt 2014, 22:58

ja mam zatiaľ len jeden 2000 L/h ale keď príde raja domov tak zakladám ďalší 2000L/h mam tam 2 okysličovanie peny o dĺžke 30cm
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: mastný povlak na hladine akvária

Neprečítaný príspevokod Luděk Benda » 16 Feb 2017, 20:48

Dobrý deň. Tiež som mal problém so slepou hladinou. Najprv som si myslel, že je to kvôli odumierajúcim rastlinám, tak som zabezpečil co2 a začal hnojiť. Po pár týždňoch boli rastlinky úplne zdravé a hladina bola stále mastná. Na rad teda prišlo dno. Celé som ho prehrabal a tým ho zbavil všetkých bubliniek ( myslel som, ze to môže byť amoniak a tým zahnívajúce dno ) no i po jeho vyčistení mastnota nezmizla. Keďže nejaké prekrmovanie som vylúčil, keďže už medzi všetkými pokusmi som ho obmedzil na minimum som musel teda hľadať ďalší možný dôvod. Na rad prišli korene. Odstránil som tri zo štyroch a tam bol môj problém odhalený. Mastnota takmer zmizla. Ale i ten posledný hladinu naďalej mastil i keď už v oveľa menšej miere. Koreň som však nechcel kvôli anubiasu, prísavnikovi, krevetkám a kvôli výluhu, ktorý je pre ryby fajn, vyhodiť. Tak som to vyriešil týmto https://youtu.be/jqUGdTZf8eQ Dnes je problém ktorý sa objaví raz za možno týždeň vyriešený behom chvíľky. Hádam to pomôže i vám i keď určite je potrebné najprv odstrániť všetky možné príčiny a zmierniť ich čo možno na najmenšiu úroveň. Všetkým držím palce a nevzdávajte sa...
Luděk Benda
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 16 Feb 2017, 20:47

Re: mastný povlak na hladine akvária

Neprečítaný príspevokod liborass » 17 Feb 2017, 20:11

Proč mám pocit, že je to taková skrytá reklama...
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: mastný povlak na hladine akvária

Neprečítaný príspevokod bano » 18 Feb 2017, 16:09

Skimmerov je celá kopa, tiež sa chystám jeden kúpiť. Z mrazenej potravy mam mastnú hladinu, tak uvidíme.
bano
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 29 Jan 2016, 20:39
Bydlisko: Bratislava

Re: mastný povlak na hladine akvária

Neprečítaný príspevokod Pufli » 11 Mar 2017, 14:34

Ja som tam prasol scimmer s ebay.com + čer. hlava a hladina je čista. Akurát to musim vypnúť pri kŕmení a hlavne potom nezabudnúť zapnúť.
Prílohy
s-l400.jpg
s-l400.jpg (15.82 KiB) Zobrazené 2935 krát
Obrázok užívateľa
Pufli
 
Príspevky: 161
Obrázky: 0
Registrovaný: 27 Feb 2016, 15:56
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Predchádzajúci

Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron