Paratheraps fenestratus

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Paratheraps fenestratus.

Neprečítaný príspevokod paloi » 16 Sep 2014, 19:04

Krásne ryby, krásne fotky. Osobne som fenestratu nikdy nemal, ak nepočítam catemaco. Tiež sa mi niekedy tie tvary tela nepáčili, ale zasa mať to pomiešané s rybami iných tvarov... prečo nie? Nie je to tak dávno, čo som ten problém mal - len astronotusy. Síce v 4 rôznych farebných variáciách, ale stále len astronotusy. Chcel som niečo na spestrenie. Rivulaty a herosy ma neoslovili. Ani meeki neboli to pravé pre mňa. Všetko to bolo akési "malé". Potom som "objavil" petenie (krátko predtým som "objavil" Jancibie a ešte jedného nemenovaného cichlidára, ktorí zverejnili na nete článok o návšteve jednej akvaristickej ikony v Nemecku). Podľa mňa boli petenie k astronotusom ideálne. Potom boli aj nejaké parachromisy, tiež iný tvar tela. Ale aj tak to chcelo aj niečo iné - tak prišli bocourti. A tiež maculicauda, argentea, catemaco... Práve tá pestrosť je na tom zaujímavá. Pozerať sa na 4 druhy parachromisov a nič iné, to by ma tiež nebavilo.

Tieto fenestraty sa mi tiež páčia. Kým to nemá tukový hrb, ktorý vyzerá ako rakovinový nádor, tak to moje oči akceptujú. Dokonca sa im to páči :D

No, zasa som sa tu trochu vykecal... Jancibie, davaj ešte nejaké fajné foto ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Paratheraps fenestratus.

Neprečítaný príspevokod jancibie » 16 Sep 2014, 19:08

paloi píše:Krásne ryby, krásne fotky. Osobne som fenestratu nikdy nemal, ak nepočítam catemaco. Tiež sa mi niekedy tie tvary tela nepáčili, ale zasa mať to pomiešané s rybami iných tvarov... prečo nie? Nie je to tak dávno, čo som ten problém mal - len astronotusy. Síce v 4 rôznych farebných variáciách, ale stále len astronotusy. Chcel som niečo na spestrenie. Rivulaty a herosy ma neoslovili. Ani meeki neboli to pravé pre mňa. Všetko to bolo akési "malé". Potom som "objavil" petenie (krátko predtým som "objavil" Jancibie a ešte jedného nemenovaného cichlidára, ktorí zverejnili na nete článok o návšteve jednej akvaristickej ikony v Nemecku). Podľa mňa boli petenie k astronotusom ideálne. Potom boli aj nejaké parachromisy, tiež iný tvar tela. Ale aj tak to chcelo aj niečo iné - tak prišli bocourti. A tiež maculicauda, argentea, catemaco... Práve tá pestrosť je na tom zaujímavá. Pozerať sa na 4 druhy parachromisov a nič iné, to by ma tiež nebavilo.

Tieto fenestraty sa mi tiež páčia. Kým to nemá tukový hrb, ktorý vyzerá ako rakovinový nádor, tak to moje oči akceptujú. Dokonca sa im to páči :D

No, zasa som sa tu trochu vykecal... Jancibie, davaj ešte nejaké fajné foto ;)

Myslím,že tieto ryby z fotky by veľa ľudí rado akceptovalo..... :D
Prílohy
IMG_4777u.jpg
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Paratheraps fenestratus.

Neprečítaný príspevokod paloi » 16 Sep 2014, 19:16

Samozrejme, že by akceptovalo. Ja som tiež jeden z nich ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Paratheraps fenestratus.

Neprečítaný príspevokod Belial » 17 Sep 2014, 19:15

Krásne duo... Chcem ho! :twisted:
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Paratheraps fenestratus.

Neprečítaný príspevokod jancibie » 17 Sep 2014, 21:08

Belial píše:Krásne duo... Chcem ho! :twisted:

Tak to máš problém.....alebo robotu na 5 rokov.....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Paratheraps fenestratus.

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 17 Sep 2014, 23:12

Belial píše:
Plzenaak píše:Já mít víc litrů, tak bych nevěděl co dřív :mrgreen: .


Poznám to. Žiadne akva nieje dosť veľké na to, aby tam vošli všetky ryby ktoré by som chcel....

toto je veľká pravda belial žiadna nádrž nemá taký objem aby sa do nej zmestilo toľko krásnych rýb čo by človek chcel chovať :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Paratheraps fenestratus.

Neprečítaný príspevokod stiff » 28 Sep 2014, 15:07

Ja mám na fenestraty také zaujímavé spomienky. Raz mi kamarát volal či nechcem synspily. Veľmi som nechcel, lebo som ich už mal. Ale povedal, že sú už dosť veľké, tak asi 20 a 25cm, 2ks. To zavážilo, lebo moje synspily boli vtedy malé. Tak vravím, že sa na ne prídem pozrieť. Spomínal, že ich vzal od niekoho z Prahy, že mu pozabíjali v akvárku všetky ryby. Keď som ich videl, vedel som, že to nie sú synspily, ale nevedel som, čo je to za Vieju. Pekné boli a keďže som ich nevedel identifikovať, vzal som ich s tým, že alebo je to nejaká vzácnosť, alebo kríženec. Za pokus to stálo.

Keď sa udomácnili, urobil som zopár foto a začal zisťovať, čo to je. Jancibie, ak si pamätáš, posielal som ti fotku. Myslím, že Emil to potom posielal až Buchhauserovi do DE a on napísal: fenestrata!!! :)

Dnes sa možno niekto diví, čo to tu píšem, veď fenestrát tu je habadej... Ale v tom čase, keď sa toto riešilo, tu neboli žiadne. Teda okrem tých dvoch synspilovitých :)

Pridám dve staré foto oboch "synspíl" :)
Prílohy
fenestratus (1).jpg
fenestratus (2).jpg
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Paratheraps fenestratus.

Neprečítaný príspevokod stiff » 28 Sep 2014, 15:34

Dám ešte nejaké "detail" foto :)
Prílohy
fenestratus (1).jpg
fenestratus (2).jpg
fenestratus (3).jpg
fenestratus (4).jpg
fenestratus (5).jpg
fenestratus (6).jpg
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Paratheraps fenestratus.

Neprečítaný príspevokod Belial » 01 Okt 2014, 16:44

jancibie píše:
Belial píše:Krásne duo... Chcem ho! :twisted:

Tak to máš problém.....alebo robotu na 5 rokov.....


Tak argentei sa zatiaľ držia. Čiže 50% z dua už mám...
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Paratheraps fenestratus.

Neprečítaný príspevokod jancibie » 01 Okt 2014, 18:30

Malé argentea malé starosti, veľké argentea veľké starosti...uvidíš...vysoká vnútrodruhová agresivita..a zároveň dosť citlivé ryby,pokiaľ nie sú v nádrži dominantné
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron