Hypsohrys Nicaraguensis

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Hypsohrys Nicaraguensis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 14 Sep 2014, 09:59

Ahoy , další známá a běžně dostupná CA cichlida je Hypsohrys Nicaraguensis . Není náročná na chov a hlavně to není takový obr jako Synspilus , Bocourti nebo Butikofera ale přesto se dokáží v nádrži prosadit i s těmito hovádky a zjednat si respekt - hlavně při hlídání potěru .Samice se nádherně vybarvují - oproti poměrně nevýrazným samcům ale když na ně zasvítí sluneční světlo hrajou barvama oba . Mám jeden mladý cca roční pár který se před měsícem vytřel ve společné nádrži a dodnes samice uhlídala před Synspilama , Pearseiema a Peteniema cca10 kousků mladých , který mají už 1cm . Ale jen díky tomu že jsou zalezlí ve větvých kokosovýho květu . Za chvilku už ale budou muset vyplavat ven , kde už je vyhlížejí Petenie :twisted:
Navíc dnes jsem koukal že rodiče jdou opět do tření a už si upravují místo za tím kokosovým květem kde se vytřeli už posledně ...
Moje fotky jsou o ničem a nedokážou zachytit barvy na samici .
Prílohy
H.N.5.jpg
H.N.4.jpg
H.N.3.jpg
H.N.2.jpg
H.N.1.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Hypsohrys Nicaraguensis

Neprečítaný príspevokod jancibie » 14 Sep 2014, 14:11

To je pravda, týto "drobci" sa vedia o seba postarať.......
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2121
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Hypsohrys Nicaraguensis

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 17 Sep 2014, 22:54

Ten úkryt má pěkně udělanej.Nech jim to tak napořád.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Hypsohrys Nicaraguensis

Neprečítaný príspevokod sumdir » 20 Sep 2014, 11:50

HEAD66Y6, tak som siaz teraz vsimol, ze tu mas dalsiu temu. tvoje nicaraguensis su neuveritelne vyfarbene. mna nikdy tato cichlida nazaujala. mavaju ich v jednej aqaristike u nas, ale to su len take poblednute rybicky. viem, ze male ryby v obchodoch su este nevyfarbene, ale az takuto farbu by som vazne necakal. dokonca si nepamatam, ze by som na internete videl taketo vyfyrbene nicaraguensis, fakt smekam klobouk :P
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Hypsohrys Nicaraguensis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 20 Sep 2014, 21:34

sumdir píše:HEAD66Y6, tak som siaz teraz vsimol, ze tu mas dalsiu temu. tvoje nicaraguensis su neuveritelne vyfarbene. mna nikdy tato cichlida nazaujala. mavaju ich v jednej aqaristike u nas, ale to su len take poblednute rybicky. viem, ze male ryby v obchodoch su este nevyfarbene, ale az takuto farbu by som vazne necakal. dokonca si nepamatam, ze by som na internete videl taketo vyfyrbene nicaraguensis, fakt smekam klobouk :P

NoNoNo , pořádně se podívejna net .... Děkuju za poklonu ale já jsem tuhle barvu opravdu viděl u dost nicaragujců . Musím říct že se vybarvili moc krásně . Jejich rodiče a starší sourozenci , který jsem měl možnost vidět v několika nádržích nebyly ani zdaleka takhle vybarvený . Ale jak to tady všichni známe na barvu ryb má vliv spousta faktorů od pestrosti stravy ,velikosti nádrže , spoluobyvatelích , výměně vody ,až po sociální postavení ve skupině ryb ve společenský nádrži a to nemluvím o dusičnanech , dusitanech , ostatních biologicko/chemických parametrech a to se vracíme zase k údržbě , výměně vody a tak pořád do kola . Ty ryby se ti za péči a pozornost odvděčí - a to není kliše ačkoliv se ti to může zdát že už jsi to určitě slyšel a o tom četl . Chce to ty ryby pozorovat , "číst je" a tak . Sorry omlouvám se Ti za tuhle "moralistickou esej" ale je vidět že jakákoliv ryba může být nádhernou ozdobou jakékoliv nádrže . Ještě jednou díky za pochvalu a kdyby jsi měl cestu přes Zemanland , tak se stav právě se znovu vytírají ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Hypsohrys Nicaraguensis

Neprečítaný príspevokod paloi » 20 Sep 2014, 22:57

Heady, fakt majú pekné farby ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Hypsohrys Nicaraguensis

Neprečítaný príspevokod jojo2409 » 21 Sep 2014, 07:37

su naozaj krasne,a kde u zemana byvas
Obrázok užívateľa
jojo2409
 
Príspevky: 234
Obrázky: 0
Registrovaný: 07 Sep 2014, 13:28
Bydlisko: HUMENNE

Re: Hypsohrys Nicaraguensis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 21 Sep 2014, 11:34

jojo2409 píše:su naozaj krasne,a kde u zemana byvas


:D Jsem od města Choceň ve východních čechách . Ale na kafe k našemu hradnímu pánovi tě nevezmu - si s tím kokotem nebudu dělat ostudu :twisted:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Hypsohrys Nicaraguensis

Neprečítaný príspevokod Janek » 19 Júl 2015, 11:30

Zdravím, jsem tu nový, ale snad nebude vadit když přihodím svou troškou na plac. Právě tito kančíci jsou jedni z mála mých ryb které považuji za výstavní, tedy bez vady na kráse v podobě pokroucených ploutví a tak dále.
Také musím souhlasit že to jsou tvrďáci větší než se zdají a v akva jsou opravdu ozdobou.
Unikátní jak tvarem, tak chováním a způsobem tření
Vlastním pár starý asi dva a půl roku ... samec má okolo 22 cm samice adekvátně míň.
Největší barevnosti dosahovali krasavci když jsem je přivezl (samec byl až o růžova :o ), ale v mé vodě a na mém krmivu trochu ubrali na barvách, ale těžce přidali na velikosti.
IMG_0430.JPG

IMG_0540.JPG
Samice

DSC04857.JPG
Samec
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Hypsohrys Nicaraguensis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 19 Júl 2015, 14:15

Zdar ;) , no samec je pěknej . Mě bohužel z toho páru na fotkách ze dne na den odešla samice a samce si potom odvezl jeden zájemce .....
Vytřeli se několikrát ale nic jsem bohužel z důvodu lenosti neodchoval ,což je škoda protože to byly opravdu nádherně stavěný a vybarvený ryby :roll:
Jinak moc pěkný fotky a koukám že se ti v pozadí pomotává samec A. rivulatus tak hoď nějaký fotky do jižní ameriky , má tam "chlívek" .
Zdejší člen Kotyzavamberk se určitě pokochá , jsou to jeho dlouholetý lásky ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Ďalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron