Hypsohrys Nicaraguensis

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Hypsohrys Nicaraguensis

Neprečítaný príspevokod filip277 » 03 Nov 2022, 15:18

Tak vás zdravím i v tomto novém vláknu:)

Rád bych o doporučení/nedoporučení těchto kančíků do budoucí JA nádrže.

Pamatuju si je jako malý z návštěvy jednoho rodinného známého a od doby, kdy jsem se k akvaristice seriozně vrátil a začal si pohrávat s myšlenkou velké nádrže, jsem po nich pokukoval, i když rozhodně chci konceptově akva zakládat pro cichlidy Jižní Ameriky. Bude to objem okolo 1000l, pár kamenů, velké kořeny, voda upravená na vyhovující hodnoty. Ptám se takto s předstihem, protože mám možnost pořízení 4ks, tak bych je mezitím šoupl do vykrmovací 200l, pokud by šly. Jako startovací osádka je v plánu zajímavá aequidens (diadema, viridis, patricki) v páru a k nim skupina red headů, pokud samozřejmě nenavrhnete rybky zajímavěší. Pokud by místo a atmoška v nádrži dovolila, tak samozřejmě něco přihodím postupně.
Teď tedy nikaragua ano nebo ne, případně proč, už mi Jirka radil, že by do nich spíš nešel, tak se zatím kloním k tomu, nicméně mě zajíímají názory dalších:)

Moc dík
(foto google)
filip277
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 01 Nov 2022, 15:17

Re: Hypsohrys Nicaraguensis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 04 Nov 2022, 08:29

No jak to tady čtu, co máš v plánu do té nádrže, tak bych to jako JA nádrž určitě neoznačil :D
K nicaraguensis - jsou to sice menší cichlidy ale když se vytřou a hlídají mladé, tak to dokážou být pěkně tvrdý potvory.
U mě 18cm samec nicaraguensis napadal a odháněl 30cm samce synspilum a ten utíkal jak malej harant. 12cm samice nicara byla snad ještě ostřejší! Dokázali si úplně vyklidit a uhlídat třetinu 2m nádrže.
Výhoda je, že při jejich menší velikosti a s jejich tlamičkama nedokážou nadělat na ostatních rybách takovou paseku jako třeba Parachromisi nebo Vieja, ale při tom napadání způsobí ostatním rybám slušnej stres.
A že když se jim daří, tak se dokážou třít hodně často :D
Rod Aequidens se s tím taky kolikrát nemaže a zrovna druh diadema je ostřejší z nich.
Do téhle společnosti bych red head - jestli teda myslíš Geophagus "Tapajos Red Head" ? vůbec nepouštěl.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Hypsohrys Nicaraguensis

Neprečítaný príspevokod filip277 » 04 Nov 2022, 22:28

Moc děkuju za reakci, a kruci, kde jsem se pomýlil? :D to se teď teda asi stydím, na pevno jsem do nádrže počítal s Aequidens, protože jsou to pro mě velcí bráchové Laetacar a já pro ně mám slabost :D konkrétně teda diademy a viridis, ty jsou z Peru, respektive povodí Amazonky a ano, Tapajos Red head jsou další druh, který jsem měl stopro rozhodnutý, což Tapajos také přítok Amazonky, spletl jsem se někde? Jestli jo, tak mě prosím oprav, proto jsem právě psal o tom o té JA nádži, fakt jsem byl přesvědčený, že to mám správně :D :D a jelikož jsi další, kdo má stejnou zkušenost s Nicaragua, tak je tam asi montovat nebudu, třeba v budoucnu dostanou menší solo nádrž :D díky ti za zpětnou vazbu.
filip277
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 01 Nov 2022, 15:17

Re: Hypsohrys Nicaraguensis

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 04 Nov 2022, 23:30

Geoše bych se středoamerickýma cichlidama asi nemíchal.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Hypsohrys Nicaraguensis

Neprečítaný príspevokod kvietik » 05 Nov 2022, 01:28

filip277 píše:Moc děkuju za reakci, a kruci, kde jsem se pomýlil? :D to se teď teda asi stydím, na pevno jsem do nádrže počítal s Aequidens, protože jsou to pro mě velcí bráchové Laetacar a já pro ně mám slabost :D konkrétně teda diademy a viridis, ty jsou z Peru, respektive povodí Amazonky a ano, Tapajos Red head jsou další druh, který jsem měl stopro rozhodnutý, což Tapajos také přítok Amazonky, spletl jsem se někde? Jestli jo, tak mě prosím oprav, proto jsem právě psal o tom o té JA nádži, fakt jsem byl přesvědčený, že to mám správně :D :D a jelikož jsi další, kdo má stejnou zkušenost s Nicaragua, tak je tam asi montovat nebudu, třeba v budoucnu dostanou menší solo nádrž :D díky ti za zpětnou vazbu.

No veď iba práve nicaraguensis nie sú z Južnej Ameriky. ;)
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Hypsohrys Nicaraguensis

Neprečítaný príspevokod filip277 » 05 Nov 2022, 09:16

kvietik píše:
filip277 píše:Moc děkuju za reakci, a kruci, kde jsem se pomýlil? :D to se teď teda asi stydím, na pevno jsem do nádrže počítal s Aequidens, protože jsou to pro mě velcí bráchové Laetacar a já pro ně mám slabost :D konkrétně teda diademy a viridis, ty jsou z Peru, respektive povodí Amazonky a ano, Tapajos Red head jsou další druh, který jsem měl stopro rozhodnutý, což Tapajos také přítok Amazonky, spletl jsem se někde? Jestli jo, tak mě prosím oprav, proto jsem právě psal o tom o té JA nádži, fakt jsem byl přesvědčený, že to mám správně :D :D a jelikož jsi další, kdo má stejnou zkušenost s Nicaragua, tak je tam asi montovat nebudu, třeba v budoucnu dostanou menší solo nádrž :D díky ti za zpětnou vazbu.

No veď iba práve nicaraguensis nie sú z Južnej Ameriky. ;)



Ano ano, tak to bylo myšleno, mít JA a do toho navíc Nicaraguensis, pokud by se zvládli snést, ale jelikož od vás i na většině diskuzních webů čtu, že to zvládnou být pěkní diktátoři, tak jim časem udělám nejspíše nějakou menší solo nádrž kolem 400l, to bych někam mohl vmáčknout...ale má to čas. Teď ještě doladit, jestli tedy Aequidens a Red Head Tapajos spolu, já už právě tuhle kombinaci viděl a celkově jsem se domníval, že geoši a aequidens jsou ok kombinace.
filip277
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 01 Nov 2022, 15:17

Predchádzajúci

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron