Herichthys deppi

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Herichthys depii

Neprečítaný príspevokod Belial » 30 Apr 2015, 19:51

Deppi som mal chvíľu aj ja a u mňa to boli kľudné rybky. A rástli teda naozaj rýchlo...
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Herichthys depii

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 02 Máj 2015, 18:16

paloi píše:S tým, že deppi sú kľudnejšie ako carpintis, by som súhlasil, aj keď som ich spolu nemal. Ale keď som mal malé carpintisy, boli to neuveriteľní bitkári. Skľudnili sa až po nejakom čase. Tiež som asi 2 mesiace v "klube deppi", mám len dva kusy, tak zo zvedavosti. A ešte si myslím, že rastú rýchlejšie ako carpintisy. Priniesol som ich menšie ako Paretroplus menarambo a za tie 2 mesiace ich už prerástli.

No tak vítej v klubu Milane ;) , ať ti to roste a hoď fotku ....
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Herichthys depii

Neprečítaný príspevokod stiff » 05 Máj 2015, 11:14

Belial píše:Deppi som mal chvíľu aj ja a u mňa to boli kľudné rybky. A rástli teda naozaj rýchlo...


Ja by som povedal, že povahou je to to isté, čo carpintis, rastie to trocha rýchlejšie, ale zas väčšina ľudí, ktorí majú/mali carpintisy, ich nemajú zdravé. Čiže som toho názoru, že to rastie rovnako ako zdravý carpintis (všetci poznáme ich biele výkaly a nechuť do žrádla - parazity). Inak u deppi som nikdy žiadne "carpintis problémy" nevidel... Mám doma 20+ cm samca a ten už v spoločenskom uštval 2-3 samice aj napriek tomu, že tam boli terčové ryby a aj oveľa väčšie ryby ako on sám... Čiže vnútrodruhová agresivita je na maxime. Podľa mňa sú tieto deppi na seba svine. Podobne ako salvini a pod. Samce majú rozdielne povahy, môže byť kľuďas a tiež môže byť nenapraviteľný agresor... Podobne som to mal aj pri carpinťákoch.

Jednoducho sa mi žiada povedať, že je to klasická stredne veľká SA cichlida ako napr salvini, carpintis, cyano, tetracanthus, atď, ktorá sa veľmi komplikovane chová iba v pároch, pre jej veľkú vnútrodruhovú agresivitu. K iným rybám je tolerantnejšia, aj keď to nie je mäkká ryba, lebo pri teplejšej a staršej vode v menšej nádrži dokáže byť samec drsný (sviňa :)) aj na väčšie ryby. Treba ale povedať, že napr istlanum, grammodes, beani sú horšie beštie :)

Klasika pravidlo - pomôže a pomáha priestor a zase len priestor. A vhodná osádka, inak to majú samice spočítané a dochovať 2,5-3 ročný pekný a funkčný dospelý pár sa stáva skôr šťastnou náhodou.

;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Herichthys depii

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 05 Máj 2015, 15:59

Ano , ještě je nemám tak dlouho a nejsou dospělí . Určitě k nim přistupuju jako k ostatním SA . U těchto ryb nikdy nevíš .... ;)
Nevyplatí se je podcenit . I když jsme se o nich bavili když jsem byl u tebe , tak ti dík za připomenutí tvých postřehů z jejich chovu ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Herichthys depii

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 06 Aug 2015, 19:37

Tak se zase potvrzuje starý pravidlo že nikdy není vyhráno a každá ryba je originál a to že stiff se vyzná :D .
Dokud byla nádrž přerybněná šarvátky se rozprostřeli mezi všechny účastníky . Nějaký ryby jsem prodal a v nádrži zůstal jen samec deppii + tři samice , Datnioid a pár mřenek.
Ze samce se vyklubal pěknej tvrďák , ze tří samic dvě zabil a nechal jen jednu , pak šel tvrdě po Datovi a pěkně ho pocuchal a kdyby se mřenky nenacpali pod kořen oškubal by i je .Data jsem ale nechat ve štychu nemohl , tak jsem samce a samici deppii šoupnul do 800l . Tam hodně rychle zkrotnul a už z něj tvrďák není ! Docela mu teď dává kouř samec breidohri , kterej je přibližně stejně starej ale menší ... On se teda nebojí ani synspil ani pearseí , který jsou 3krát větší (ty breidohri mě prostě nepřestanou překvapovat) ;)
Samec deppii má cca 17-18cm ale po přidání do 800l se mu vytratilo to krásný modrý zbarvení po těle co měl když byl na koni a šikanoval ostatní - to úplně modře svítil :D
Prílohy
Hd4.jpg
Hd3.jpg
Hd2.jpg
Hd1.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Herichthys depii

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Aug 2015, 20:56

Ak by chcel samec ešte zabíjať, jedného depíka ešte mám, ak ho teda nevezme Duri ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Herichthys depii

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 06 Aug 2015, 21:07

paloi píše:Ak by chcel samec ešte zabíjať, jedného depíka ešte mám, ak ho teda nevezme Duri ;)


HeHe , já jich teď mám cca 130ks ve 4cm . Měl jsem slíbeno že si je vezme výkupce a prej má teď "okurkovou sezónu" a nebere :o
Tak je hodím do inzerátu , co prodám to prodám a asi nakrmím Petenie a Datnioidy - nemám už žádný místo :evil:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Herichthys depii

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Aug 2015, 22:31

Aha, na ten Tvoj dorast som úplne zabudol :oops:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Herichthys depii

Neprečítaný príspevokod Janek » 07 Aug 2015, 15:02

Kolik se dorůstaj ?
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Herichthys depii

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 07 Aug 2015, 15:39

Janek píše:Kolik se dorůstaj ?


Hele já je mám poprvé a dospělý ryby ve věku 5 let a víc jsem nikde na živo neviděl ale podle netu a podle toho jak rostou si myslím že ten samec by těch 25cm dosáhnout mohl ....
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia