Datnioides Microlepis

Diskusia o rybách, chovaných spolu s cichlidami

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 18 Mar 2015, 16:48

jancibie píše:Držíš ich s cichlami? A ako je to s tou vnutrodruhovou agresivitou?????


Nie su samostatne, nech mám prehlad kto toho kolko požerie.

Prehánajú sa stále, ale zatial žiaden utláčaný chudáčik ani totalne dominantny kapo.
Povedal by som , že prehana každa každu. Ale len tak bes následkou, aspon zatial.
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 04 Máj 2015, 20:28

Tak jak Aquarista , jak se ti drží Dati , roste to ? Mě pomalu ale roste . Tohle je ten větší cca 14cm . Sorry za špinavý sklo , foceno hodinu po výměně vody .
Jinak je to oproti H. depii a Herosům hovňousek a nechá se vylekat od každýho . Dokonce i při krmení ho ostatní vytlačí a sbírá jen to co zbyde nebo uplave stranou od ostatních .... depii i Herosi rostou rychleji , ale je to tím že on opravdu nic jinýho než maso nebere . Aspoň že se naučil sbírat z hladiny ráčky gamarus . Ale začínají pro něj být trochu malý a taky je vysbírají dřív ostatní . Budu se mu muset stavit pro nějaký gupky ;)
Prílohy
D.M.4.jpg
D.M.3.jpg
D.M.2.jpg
D.M.1.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2878
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 05 Máj 2015, 05:59

Fešačik ;) , tie moje tiež rastu a tiež pomali :D .
Pofotím a zavesim foto nech mate predstavu. Umna potravnu konkurenciu nemajú, sú samostatne. Teda nie celkom, mam pri nnich nejaké malé ryby, lebo ak su celkom sami su až taky ustrachany, že ich vobec nevidno a su zalezeny. Mal som pri nich najskôr platy, tie som po uproseni daroval a ked boli same tak som vobec nevedel ci tam sú. Preto som k nim zase pridal niečo malé a je to ok.
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod stiff » 05 Máj 2015, 10:29

Pekné ryby, kua aj by som si nejaké zaobstaral, keď ich tu teraz vidím... Ale človek nemôže mať všetko :) Veď času dosť :mrgreen:
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 24 Máj 2015, 20:01

Dnes som ich stahoval do samostatnej nadrže, doteraz okupovali 1/5 400l , no už mi to pre ne prišlo tesné a aj ryby v zvyšnej časti nádrže ocenia viac miesta.
Teraz majú pre seba a komparz 125l , tak na pol roka by im to mohlo stačiť.

Nejaké foto, ako podrástli :

IMG_6070.jpg

IMG_6071.jpg

IMG_6072.jpg


ich terajšia nádrž :

IMG_6080.jpg


Aspoň take mobilfotky, snáď nabudúce už z foťakom ...
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 24 Máj 2015, 23:22

Peťo rastu ti pekne nepovedal by som že nejako pomaličky keď si spomeniem aké boli keď sme boli v KE tak toto už sú o dosť väčšie gratulácia
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 25 Máj 2015, 09:04

To jo , rostou ti pěkně . Jen tak dál .... ;)
Já přemejšlím jestli toho většího už nešoupnout do 800l mezi Petenie a Vieje , ale mám strach jestli to tam ustojí . Ty Dati jsou takový neprůbojný a prchlivý ve společnosti ostatních ryb . Když jsou samostatně spolu tak machrujou ale jinak ......
Asi ho ještě nechám v 350l se třema deppii , na ty už si zvyknul a prohání se po nádrži . Aspoň do tý doby dokud mu to nebude malý , pak už mu nic jinýho nezbyde .
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2878
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 25 Máj 2015, 10:32

rastu, rastú to ano mam ich try mesiace , ked som kupil maly 3-4 cm, teraz maju 7-8cm a to nerastú len do dĺžky :D

Ja mam zase skusemost, že ak su sami tak sa boja a su v kuse zalezene ... ked su pri nich aj ine ryby su odvažnejšie
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 25 Máj 2015, 10:36

Aquarista píše:rastu, rastú to ano mam ich try mesiace , ked som kupil maly 3-4 cm, teraz maju 7-8cm a to nerastú len do dĺžky :D

Ja mam zase skusemost, že ak su sami tak sa boja a su v kuse zalezene ... ked su pri nich aj ine ryby su odvažnejšie

to je pravda keď sme boli u teba tak boli také vyplašenky keď boli samé
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod jancibie » 26 Máj 2015, 07:32

Neuveriteľné, tak veľké ryby a taký pomalý rast... Neskôr budú musieť explodovať...
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2130
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Arowany, sumce, raje a iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Tbot a 1 hosť

cron