Datnioides Microlepis

Diskusia o rybách, chovaných spolu s cichlidami

Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 23 Sep 2014, 15:55

Tak zase něco málo mimo cichlidy . Vím že je měl Stiff , nevím jak je na tom s nima teď ale určitě bude mít v archivu lepší fotky ;)
Vloni v listopadu mi zavolal kamarád který má malou chovničku a byl majitelem malýho akvaobchodu , že si objednal od dodavatele nějaký cichlidy a že mu přivezli na zkoušku i takovou netradiční rybu jestli se na to nechci přijet podívat . Tak se stalo že jsem se vrátil domů se 4ks těchto asijských potvůrek .
Byly ve velikosti cca 3cm . Dnes mám už jen dva kousky . Dva se umlátili mezi sebou - kupodivu ty dva větší ..... Jsou to dost plachý potvory ale když mají hlad tak se předvádějí i před předním sklem . Když zhasnu honěj se jako koně ale ani na jednom není ráno vidět nějaký zranění . S krmením je to složitější , byly odchovaný na patentkách a dost dlouho mi nic jinýho nebrali . Ale moc jsem se s nima nemazal a když měli hlad naučili se nakonec brát i hovězí srdce , krevetky a teď už oždibujou i rybý filety . Granule jsem je ještě žrát neviděl . Taky přebytečný gupky a mečovky jim hodně jeli ale těch není nikdy dost ....
Jeden má momentálně cca 10cm a jeden asi 7cm . Jsou ještě v původní 200l , brzy se postěhujou do 350l kterou budou mít až na odrostlejší Botia Macracantha jen pro sebe . Do budoucna ale půjdou do 800l - pokud se toho dožijou . Narostou z toho pěkný hovada .
Kdo zná "Rada" ví že má spoustu nádherných ryb a tyhle asijský krásky má taky a mnohem větší a hlavně delší dobu , takže by mohl taky něco hodit ....
Dole jedna fotka asi před úpravou na stůl ....
Prílohy
D.M. 4.jpg
D.M. 3.jpg
D.M. 2.jpg
D.M. 1.jpg
Datnoides Microlepis 1.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod paloi » 23 Sep 2014, 16:39

A ja si stále myslím, že máš Datnioides pulcher. Len ma mýli ten "nedotiahnutý" pruh, ktorý ide od chrbtovky smerom dole.

Na poslednej fotke je jasný microlepis. Ale tie Tvoje microlepisy nebudú.
Prílohy
591360_orig.gif
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 23 Sep 2014, 17:37

:D Milane já vím že jsme to už probírali . Z těch dvou co mi zbyly je na fotkách ten menší (není tolik vystrašenej) a víc se předvádí . Toho většího poseru se mi nedaří vyfotit , vídám ho jen při krmení - ten má pruhů myslím 7 . Hele v dnešní době kdy se sem ryby valej z asijskejch velkochoven si nedělám iluze . A taky po zkušenostech s našimi prodejci a s tím co jsou schopný pod různejma "názvama" prodávat ...... ? Tyhle ryby se navíc tady nevytírají , pomáhá se tomu v Asii asi všelijakejma pochybnejma způsobama a myslím si že ani oni sami nevědí jestli mají v nádržích D. Pulcher , D. Microlepis anebo D. Polota . Hlavně že se to tře , jsou z toho prachy a nějakej konečnej zákazník ve východní evropě je jim uplně ukradenej .
Mě se ty ryby líbí , zajímají mě a doufám že z toho něco vyroste .
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 23 Sep 2014, 17:51

Pavle,jestli ti z těch nesmělých rybek vyroste klacek ,jako má týpek ve žlutém triku ,tak aby jsi chodil jednou týdně na sádky pro ryby.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 23 Sep 2014, 18:34

kotyzavamberk píše:Pavle,jestli ti z těch nesmělých rybek vyroste klacek ,jako má týpek ve žlutém triku ,tak aby jsi chodil jednou týdně na sádky pro ryby.

He He , do tý doby se budou muset naučit žrát granule jako ostatní jinak poslouží jako filety pro Petenie ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod stiff » 26 Sep 2014, 12:56

Nazdar HEADY ;)
Ja už dats nemám, mal som s nimi smolu. Raz keď nám prerábali vodojem (samozrejme som o tom nevedel) a ja som vymenil vodu, ráno som ich našiel hore mariňákom. Teda 3 z piatich. Nechápal som čo sa stalo, až kým mi ph meter neukázal hodnotu 10!!! Myslel som, že sa zblbol, lebo aj po kalibrácii a opätovnej kalibrácii ukazoval 10. Založil som ho niekam, že mu už nepomôže nič, iba výmena sondy. Ale o pár dní neskôr som sa dozvedel, že prerábali vodojem... Medzi tým mi pošiel aj predposledný dat... Ostal iba jeden. A toho nakoniec zožrala raja u Aquaristu... :) Vtedy mi pošli aj beani komplet pár aj s 500mladými, aj guttulaty z USA, nejaké crenicichly... Mal som šťastie, že som vtedy bol akurát vyťažený a nestíhal som meniť vodu. Inak by to bolo dopadlo oveľa horšie :geek:

Inak sú to perfektné ryby, nenormálne rýchle a veľmi zaujímavo lovia. Je síce problém to rozkŕmiť, ale mäsom mi nepohrdli nikdy... Iba s granulami bol problém. Tí, čo máte cichly, Vám tieto parádne príšery vrelo odporúčam. Nebudete ľutovať ;)
Prílohy
datnioides (1).jpg
datnioides (2).jpg
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 26 Sep 2014, 19:06

veru , veru ... mal som z neho radost tuším tri dni

CSC_1459 (kopie).JPG


IMG_3660 (kopie).JPG
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod jancibie » 26 Sep 2014, 19:09

stiff píše:Nazdar HEADY ;)
Ja už dats nemám, mal som s nimi smolu. Raz keď nám prerábali vodojem (samozrejme som o tom nevedel) a ja som vymenil vodu, ráno som ich našiel hore mariňákom. Teda 3 z piatich. Nechápal som čo sa stalo, až kým mi ph meter neukázal hodnotu 10!!! Myslel som, že sa zblbol, lebo aj po kalibrácii a opätovnej kalibrácii ukazoval 10. Založil som ho niekam, že mu už nepomôže nič, iba výmena sondy. Ale o pár dní neskôr som sa dozvedel, že prerábali vodojem... Medzi tým mi pošiel aj predposledný dat... Ostal iba jeden. A toho nakoniec zožrala raja u Aquaristu... :) Vtedy mi pošli aj beani komplet pár aj s 500mladými, aj guttulaty z USA, nejaké crenicichly... Mal som šťastie, že som vtedy bol akurát vyťažený a nestíhal som meniť vodu. Inak by to bolo dopadlo oveľa horšie :geek:

Inak sú to perfektné ryby, nenormálne rýchle a veľmi zaujímavo lovia. Je síce problém to rozkŕmiť, ale mäsom mi nepohrdli nikdy... Iba s granulami bol problém. Tí, čo máte cichly, Vám tieto parádne príšery vrelo odporúčam. Nebudete ľutovať ;)

Len mám pocit,že to rastie veľmi pomaly....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod Rostro » 26 Sep 2014, 19:14

Keď som videl Datnoides v plnej kráse a veľkosti ( na fotkách u šikmookých...) strašne sa mi zapáčili, ale pre svoju veľkosť som ich ani nezháňal. Jeden kus som mal vyhliadnutý na návšteve u Stiffa, ale Aquaristovi som nechcel pokaziť náladu...bol z neho šťastnejší ako ja.... tak ho vzal. Škoda, že poslúžil ako krmivo :cry:
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod jancibie » 26 Sep 2014, 19:29

Rostratus píše:Keď som videl Datnoides v plnej kráse a veľkosti ( na fotkách u šikmookých...) strašne sa mi zapáčili, ale pre svoju veľkosť som ich ani nezháňal. Jeden kus som mal vyhliadnutý na návšteve u Stiffa, ale Aquaristovi som nechcel pokaziť náladu...bol z neho šťastnejší ako ja.... tak ho vzal. Škoda, že poslúžil ako krmivo :cry:

Ty si mal gara a Datnioides sa ti zdal veľký??????
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Ďalší

Späť na Arowany, sumce, raje a iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron