Datnioides Microlepis

Diskusia o rybách, chovaných spolu s cichlidami

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod huhu » 23 Okt 2014, 22:35

no chalani smola, slovo frajer asi v latincine nieje a cichlidklub tiez asi nie... Aspon som nenasiel... Musite byt kreativny dalej :D
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod paloi » 24 Okt 2014, 06:18

huhu píše:no chalani smola, slovo frajer asi v latincine nieje a cichlidklub tiez asi nie... Aspon som nenasiel... Musite byt kreativny dalej :D


My sme ešte nezačali so žiadnym návrhom. To padneš na zadok, keď sem niečo napíšem, veď ma poznáš :D
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod simon » 27 Okt 2014, 16:45

paloi píše:
huhu píše:no chalani smola, slovo frajer asi v latincine nieje a cichlidklub tiez asi nie... Aspon som nenasiel... Musite byt kreativny dalej :D


My sme ešte nezačali so žiadnym návrhom. To padneš na zadok, keď sem niečo napíšem, veď ma poznáš :D

Určite by som sa pridal. Nápadov je fúra.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 10 Feb 2015, 22:31

Tak po nějaký době krátký video jednoho z Datů . Protože se napadali navzájem , po dokončení dvou nádrží jsem je rozdělil . Jeden je s H.depii a jeden s P.breidohri . Rostou celkem pomalu i když se teď už celkem rozežrali a berou i malý mrazený mořský rybky cca 3-4cm který dávám občas Peteniím a protože se s nima moc nepářu a nepodstrojuju jim tak statečně zobou i sušený gamarus . Mrzí mě že jsem je neměřil při přelovení z 200l ale to jsem neměřil ani ostatní ryby , nechtěl jsem je moc tejrat a bylo to ve spěchu - než se vrátí manželka a děti ;)
Změřil jsem jen největší breidohri a ta měla 9cm .
Tento Dat je ten větší s pravidelným pruhováním cca 14cm , ten menší nemá třetí pruh dotaženej ze hřbetu k břichu ani na jednom boku . Zkusím ho někdy cvaknout .

http://youtu.be/nmqkRYJ0hZg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod sumdir » 14 Feb 2015, 16:59

pokial viem, tak Herichthysy rastu tiez pomaly, takze si s Datnioides nemaju co vycitat :D sice neviem ako deppi,ale carpintisy mi rastli pomaly. akurat ze Datnioides porastie aj dalej, ked Herichthysy neporastu. ale nech sa im len dari, myslim, ze su vzacne jedny, aj druhe
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod paloi » 15 Feb 2015, 11:27

Heady, nech sa mu len darí, držím palce.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 15 Feb 2015, 17:38

paloi díky ;)

sumdir carpintisi jsem měl taky , myslím si že nerostli zase až tak pomalu . Ale dost trpěli na takový ty vřídky u ploutví .
No Datové asi depii přerostou :D . Mám je s tím že až vyrostou opravdu hodně tak je asi pošlu dál do opravdu velký nádrže . Mám je od kamaráda s tím že se dostal k pár kouskům a že je mám zkusit že je to výzva , tak zatím se drží . Ale do 800l ke střední americe je dávat nebudu , jsou to i přes svoji velikost lekavý a celkem plachý ryby a mezi těma hovadama by asi trpěli ;)

Mám kamaráda kterej se už asi 15 let různě poflakuje po Asii . Asi před 3 měsíci byl u mě a když viděl Datnioidy začal se tlemit že je tam v restauracích normálně žerou a že až mi vyrostou že jim bude akvarium malý a on se zase na chvilku staví domů tak že mi od nich pomůže , že to má výborný maso ... :twisted: šulin !
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod paloi » 15 Feb 2015, 17:44

To máš pekných kamarátov, čo Datnioidy jedia :shock:


Ale čo, normálna vec...
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 05 Mar 2015, 20:00

Tak a 5x malý splnený sen :D

IMG_5648.JPG


IMG_5662.JPG
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 05 Mar 2015, 20:24

Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Arowany, sumce, raje a iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť