nové fórum - základka skončená

Diskusia o všetkom čo nespadá do "cichlid" tématiky

Re: nové fórum - 8 rokov za nami

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 09 Sep 2022, 14:06

Heeeej, nebuď na sebe tak tvrdej!
Ne že si nezvládl! Podívej se po jiných kdysi velkých specializovaných fórech. Všude stejné. Taková je doba a nemá cenu si s tím zasírat hlavu. Jak si psal - člověk má kupu jiných starostí.
Není to o tom jak budou stránky graficky načančané, přehledné, vyhlášené. Je to vždy jenom o lidech, jejich zájmu a aktivitě!
Tak si tady nebodej zbytečně hák pod rebro .... nestojí ti to za to ;)

Je pátek = den omamných látek! Pojďme na pivo nebo na cokoliv jinýho a pojďme si užít ještě konec léta, než přijde zase zima, lenost, častá tma a účty za energie :mrgreen:

P.S. Já musím ještě před odchodem za radovánkami vyměnit kus vody v 800l ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: nové fórum - 8 rokov za nami

Neprečítaný príspevokod kvietik » 09 Sep 2022, 15:39

Dik Paloi za "novoročný"prispevok. A Juraj menej pesimizmu ;) . Aj tak mame asi najaktivnejšie fórum v sk/cz. Ak nepočítam rybicky.net , ale to nemá obmedzené zameranie. A nemam pocit že fb skupiny su veľmi aktívne , teda tie slovenské. Takže kľud, častejšie fotiť a budú aj príspevky :D
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: nové fórum - základka skončená

Neprečítaný príspevokod paloi » 02 Sep 2023, 14:49

Ubehol rok. Posledný na základnej škole. Prečítal som si prvé príspevky v tejto téme, to nadšenie na začiatku. Netušil som vtedy, že raz naozaj budem písať desiaty príspevok, ktorým budem pripomínať 9 rokov existencie Cichlidklubu. Vtedy to bolo nadšenie, čo sa nám podarilo rozbehnúť. Asociácia so základnou školou bol vtedy situačný nápad, dve z detí dostali v škole nové učiteľky. A dobre, že to Rostro rozbehol v prvý školský deň. Ľahšie sa mi spomenie, že začína ďalší rok nášho CK. Možno to bola náhoda, ale dnes to oceňujem.

Nedalo mi, u mňa klasicky, pozrieť aj štatistiku. V škole aktuálne 530 členov. Za posledný rok aspoň zaklopalo na dvere našej výberovej triedy 62 registrovaných žiačikov. Niektorí len mrkli očkom na nástenku, či nie je na nej niečo nové a zdúchli. Nevadí. Tiež nemám chuť stále sedieť v lavici. V tom poslednom ročníku už to majú decká na háku, ako sme my kedysi hovorievali. Neviem, či sa ten slovný zvrat stále používa. Moje, z dvoch tretín už dospelé deti, majú mierne inovovaný slovník. Niekedy im nerozumiem. A nefičia už na fejsbuku. Že ten je už pre starých (ako som ja a mne podobní). Ktovie, čo bude s tými cichlidárskymi skupinami na FB, čo spomínal Juraj1973 pred rokom v tejto téme. Deväť rokov asi ešte nevydržala žiadna. Áno, tieto konkurenčné školy majú aj hromadu členov, niektoré aj niekoľko tisíc. Ale aktívnych je tak 20 členov v triede, ostatní sa vezú a občas zdvíhajú pršteky. Niektorí palčeky, niektorí prostredníčky. Učiteľky to tam s disciplínou niekedy nezvládajú.

Ale o konkurenčných školách som vlastne ani nechcel. Iné som chcel. Ako sa to mení v akvaristike. A neviem, prečo mám pocit, že k horšiemu. Chceš nové akvárium? Máš problém. Cena skla vyletela do šialených výšok. Vraj už od marca dvakrát klesla, ale najprv zdražieť o 100 percent a potom dvakrát klesnúť o 5 percent, to je pre mňa preukrutné víťazstvo. Pred časom extrémne vyskočila aj cena SAK-u. Kŕmil som s tým denne, stihol som ešte nakúpiť zásoby, možno na rok. Ale čo potom? Viem. Nebude nové akvárium, bude na krmivo. Pred pár mesiacmi mi vypovedal vzduchovací motorček Hailea. Kúpil som okamžite nový, taký istý. Ale nebol taký istý. Rámus to robilo taký, že ešte z vedľajšej izby sa usmieval vysávač, že už nie je najhlučnejším pomocníkom v domácnosti. Kam to speje? Nie sú čipy do vzduchovacích motorčekov? Dnes som nasypal do akvária posledné tablety Sera Bactopur Direct. Hneď som chcel objednať ďalšie. A niet ich. Všetci vypredali, produkt skončil. Používal som ich snáď posledných 10 rokov. Čím to nahradiť? Chovali sme doma kalifornské dážďovky. Fajnové krmivo pre ryby. Takmer bezodpadová domácnosť. Čo nezjedli ryby, zjedli dážďovky. Pred časom vykapali. Prečo? Veď už ani ľudia na Covid nezomierajú. Tak prečo dážďovky? Za posledný rok jedna rana za druhou. To by mohlo skončiť.

9 rokov existencie CK je za nami. 9 z 10 rokov povinnej školskej dochádzky. Mohli by sme to ten desiaty rok vydržať v plnom zdraví. S fungujúcou technikou a lacnými energiami. Ešte ten rok vydržím byť optimista.

Ďakujem všetkým prispievateľom za príspevky, fotografom za fotky... Títo ľudia to nezabalili a devinu dokončili. Takže Juraj nemusel zhasnúť. Veril som, že sa to nestane. A teraz budem veriť, že tú povinnú školskú dochádzku dochodíme.

Želám Vám čisté akváriá a v nich spokojné ryby :!:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: nové fórum - základka skončená

Neprečítaný príspevokod Rostro » 02 Sep 2023, 20:31

Paloi ako vždy nesklamal. Po pravde na tento dátum som už zabudol, ale bolo to cielené tak ako píšeš, nie náhoda a ty si to hneď dobre vymyslel "školský rok". To čo píšeš je úplna pravda doslovne s tebou vo všetkom súhlasím. Priateľka mi povedala, že máš pravdu FB je už pre nás starých teraz fičí Instagram a Tiktok. Akvaristika bol pomerne drahý koníček "keď sa do toho zažerieš" a po pravde s tými cenami, by som si už ani ja nedovolil takú nádrž ako mám. Proste ceny išli rapídne hore. Tiež som rád, že akva slúži a dúfam, že silikón bude ešte dlho držať :lol: ;) Čas rýchlo beží ani mi to neprišlo, že je to už toľko rokov. :? :| :shock: A doba a všetko sa mení... Uvidíme, čo dá ďalší rok. Neakým štýlom sa to tu drží. Na FB príspevky miznú a každý den sa pýtajú to isté tak "výpovedna hodnota komunity" 0 bodov. Insta a Tiktok je skôr o "like" o fotkách a videách, žiadne rady, skúsenosti nič. Uvidíme čo to prinesie ďalej...
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: nové fórum - základka skončená

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 03 Sep 2023, 18:26

Paloi, jako každý rok v tomto období za 1* :D

Mě škola nikdy nebavila!
Dodneška si myslím, že malá násobilka a naučit se číst a psát, je její jediný a nejdůležitější účel. O zbylé dovednosti a znalosti se postará naplno žitý život :D
Ale nikomu to nahlas neříkám, abych nevypadal moc chytře :mrgreen:
Sem mě ale baví chodit mnohem víc než do té školy. Hlavně tady čerpám i ty životní zkušenosti, který se na škole neučí.
Všechno okolo se mění a má to tak asi být. My máme to štěstí, že zatím se ještě pořád můžeme scházet tady, pokecat, ukázat si nějaký fotky, udělat si ze sebe občas prdel a doufám, že to tak ještě dlouho bude ;)

Všem kdo sem chodí a budou chodit, přeji další klidný rok pro čerpání informací!
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: nové fórum - základka skončená

Neprečítaný príspevokod igor38 » 05 Sep 2023, 09:35

Som tu pomerne nový a nie bohvieaký prispievateľ ,ale som veľmi rád ,že som členom tejto komunity. Nemám talent na písanie ako Paloi ,ale vždy sa rád pokochám vašimi nádržami a úspechmi . Držím palce do ďalších rokov.
Obrázok užívateľa
igor38
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 15 Okt 2016, 16:25
Bydlisko: Galanta

Re: nové fórum - základka skončená

Neprečítaný príspevokod jancibie » 11 Sep 2023, 20:30

igor38 píše:Som tu pomerne nový a nie bohvieaký prispievateľ ,ale som veľmi rád ,že som členom tejto komunity. Nemám talent na písanie ako Paloi ,ale vždy sa rád pokochám vašimi nádržami a úspechmi . Držím palce do ďalších rokov.

paloi bude mať sólovú dvojku za dochádzku...a už sa z toho nevykecá... :D
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Predchádzajúci

Späť na Mimo témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia