nové fórum - základka skončená

Diskusia o všetkom čo nespadá do "cichlid" tématiky

Re: nové fórum

Neprečítaný príspevokod Danny » 03 Sep 2017, 14:11

kvietik píše:A tebe Paloi vďaka, za stále nadšený prístup moderátora k tomuto portálu. ;)

Súhlas,bez Vás tu všetkych by som nemal to čo mám v akva.Skvelá práca aj ludia. ;)
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: nové fórum

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 03 Sep 2017, 16:17

Paloiko krásne si to napísal stale to žije a to je dobre vďaka :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: nové fórum

Neprečítaný príspevokod sumdir » 10 Sep 2017, 11:54

ani som sineuvedomil, zeto uz mozubyt tri roky. ja vam dakujem vsetkym, co sem choditea pisete, sta taka supr particka v tejto "triede" ako to Mino uplne na samom zaciatku nazval :D

nechodim sem sice az tak casto, ale ked uz pridem,vsetko preluskam, prispevky, aj fotky. a snazom sa aj nieco napisat, aby sa nam to tu plnilo :mrgreen:

som tu medzi vami rad, tak nech nam to vydrzi.

VIVAT CICHLIDKLUB :D
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: nové fórum

Neprečítaný príspevokod paloi » 03 Sep 2018, 18:42

Dnes začal ďalší školský rok, tak si vravím, že napíšem zasa pár nostalgických viet. Prečítal som si môj prvý príspevok v tejto téme, kde som pred 4 rokmi písal, že "Dnes začal nový školský rok, deti majú nové triedne učiteľky.... a ja mám nové fórum.....paráda....." Jój, kde sú tie staré krásne časy :P Ale zo spomienok sa žiť nedá. Teda dá, ale nie dlho :P

Dnes tiež dostali mnohé deti nové triedne učiteľky. Neviem, ako sa to podarilo, v mojom prípade dvoch nových triednych učiteľov. Prvýkrát triedny učiteľ a hneď dvaja. A obaja telocvikári. Náhoda? Nuž, život je zmena. Tak uvidíme, aký bude ďalší školský rok. A ako to bude vyzerať tuto v našej triede CK. Možno aj tu sa udeje nejaká veselá zmena ;)

K dnešnému dňu má CK 921 registrovaných užívateľov, ale povedzme si pravdu - z novoprihlásených 462 členov je drvivá väčšina fiktívnych členov, kvôli nezmyselným spamom a robotom. Možno ste to evidovali, ale asi 4 mesiace sme sa borili s náletmi nejakých hajzlíkov, ktorých sme blokovali, aby to tu nezasierali nezmyslami. Ešte stále to pretrváva, ale už v podstatne menšej miere. Verím, že sa nevrátia časy, keď sme ráno blokovali 7 hajzlíkov, z ktorých jeden založil 23 a ďalší 15 nových tém. Bez admina sme proti tomu bezmocní a admina nemáme. Chcelo by to nejakú softvérovú ochranu. Ale bez admina to nevieme. Tak robíme, čo vieme. Blokujeme a mažeme. Keby sa to dalo, zaviedol by som internetový trest smrti :mrgreen:

Ale zasa také slabé to nebolo. Reálne bolo za posledné 3 mesiace aktívnych 81 členov, t.j. napísali aspoň 1 príspevok. Je to menej ako za rovnaké obdobie pred rokom, ale stále je to dosť.

Keď sa mi minulý týždeň nezobrazila stránka, myslel som, že je chyba iba v mojom prijímači. Keď som ale napísal pár SMS-iek niekoľkým z Vás, tak mi bolo jasné, že stránka zmizla úplne z internetu. Najprv som sa zľakol, že ako sme v 2014-om koncom leta začali, tak symbolicky koncom leta 2018 skončíme. Ale akosi tajne som dúfal, že len niečo nie je uhradené, lebo koncom leta Rostro začal testovať stránku a určite nám skončil nejaký ročný cyklus. A začal som veriť, že triedny pokladník Juraj1973 prefacká pár ľudí a vyrieši to. A tak aj bolo :P

Bola by škoda skončiť, keď to máme tak dobre rozbehnuté ;)

Tak želám do piateho roku existencie CICHLIDKLUB-u veľa síl a zdravých rýb :!:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: nové fórum

Neprečítaný príspevokod kvietik » 09 Sep 2018, 15:40

Dik za zhrnutie , štatistik
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: nové fórum

Neprečítaný príspevokod paloi » 18 Jan 2019, 07:06

Už je za dverami veľa darebákov, čo sa chcú dostať do našej triedy CK. Školník síce školu zamyká, ale darebáci sa dostanú aj oknami, niektorí dokonca komínom.

Ak sem patríš a máš problém dostať sa do triedy CK alebo ešte len chceš patriť, myslíš to vážne, ale tiež máš problém dostať sa do triedy CK, napíš mail na cichlidklubsk@gmail.com a my Ti skúsime v krátkej dobe pomôcť.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: nové fórum

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 21 Jan 2019, 20:49

Pozdravujem všetkých.. musím trochu upraviť, resp. preložiť poslednú Milanovu správu, aby tomu rozumeli aj apači, baskovia, eskimáci a tak.. proste všetci.. lebo myslím si, že keby som ja zhruba nevedel o čo sa jedná , tak si idem hlavu prevrátiť že čo tým chcel autor povedať.. ale skúsim teraz k veci:


tak ako sa snažil Paloi naznačiť v poslednom čase sa tu množia útoky spamerov a registrujú sa sem kadejaké indivíduá a zasviňujú nám tento web. Takže určite by bolo vhodné spraviť nejaké opatrenia na stránke aby sa nám tam nemohol hoc kto ľahko dostávať (napr. nejaké spamové roboty) V začiatkoch založenia webu tu fungoval chlapík s nickom Ansysko, ktorý nám vlastne adminoval celú stránku, no stratil sa nám, nereaguje na kontatovanie na skype, maily, FB, tak potrebujeme niekoho nájsť, či už na pomoc pri riešení vyššie uvedeného problému, alebo napr. pri úprave, doplnení, či vylepšení stránky. Takže ak by ste o niekom vedeli , kto ovláda programovanie v php BB prostredí sem s ním. O pomoc som požiadal aj jednu spriaznenú FB skupinu https://www.facebook.com/profile.php?id=1879882355564967&ref=br_rs , ktorú niektorí určite poznáte a popri tomu oznamu som vlastne trochu spropagoval aj náš web. Na oplátku môžete na danú FB stránku tí, ktorí o nej neviete a pridať sa k danej komunite. Od Kvietika už máme nejakú prvú persónu, no ešte budeme potrebovať nové prístupové údaje, keďže pôvodné sa stratili s Ansyskom. Dnes som o ne požiadal nášho webhostitela. O priebehu tejto "záchrannej akcie" vás budeme predbežne informovať
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: nové fórum - ZMENY NA CK

Neprečítaný príspevokod paloi » 03 Feb 2019, 23:05

Vážení a ostatní členovia CK!

Za posledný týždeň sa na CK podarilo urobiť zopár zmien. Tak tu je sumarizácia pre tých, čo si nič nevšimli:
1. Po dlhej dobe máme opäť administrátorov. Sú reálne dvaja, budú riešiť technické problémy a prípadné programové vylepšenia.

2. Pre registráciu nových členov zriadili administrátori bezpečnostnú bránu. Dosť bolo všelijakých... (nemôžem napísať, lebo Pravidlá fóra, bod 2.4). Zdá sa, že problém SPAM-ov a robotov je aktuálne odstránený.

3. Bol prečistený zoznam členov CK. Trvale boli odstránené profily vytvorené robotmi a taktiež profily členov, ktorí sa od svojho zaregistrovania na CK už viac neprihlásili (a zároveň počet ich príspevkov bol NULA).

4. Bola vytvorená skupina "Vážení členovia", pre bývalých členov vedenia, ktorí si tu svoje odmakali, ale už dlhšiu dobu nie sú na CK aktívni. Nicky vážených členov sú zobrazené hrubou modrou farbou.

5. Bola zaktualizovaná skupina moderátorov. Noví moderátori sú ľudia, čo v poslednom období viackrát prejavili záujem o napredovanie CK a snažili sa pomôcť s problematickou situáciou (absencia admina, fiktívni členovia).

V prípade návrhov, pripomienok alebo otázok napíšte kľudne a otvorene do tejto témy. Každému príspevku sa budeme venovať. Ale až ZAJTRA :mrgreen:

Tak nech nám to pláva!
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: nové fórum - ZMENY NA CK

Neprečítaný príspevokod huhu » 04 Feb 2019, 20:19

Velmi pekne Vam dakujem! :) Vazim si to.
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: nové fórum - ZMENY NA CK

Neprečítaný príspevokod stiff » 25 Jún 2019, 18:41

Po necelych piatich rokoch som si od zaciatku precital tuto temu. Zaujimave. Vybavilo sa mi kopec prijemnych a aj usmevnych spomienok. Vybavili sa mi situacie, na ktore by som si bez precitania tohto vlakna urcite nespomenul. Historia. Zaujimava historia nadsencov cichlidarstva, kamaratov, ale aj konkurencie a "nepriatelov"... Vela spomienok a nostalgie. A vela tej takej nikde nenapisanej zkulisnej historie.  A taky pocit, ze "skoda".

Vsetkeho vela skodi a menej je niekdy viac. Resp. rozne zhody nahod, premotivovane rozhodnutia, zmeny priorit, ci vyhrotene vztahy.  Vyhorenie, mozno az zatrpknutost, alebo doslova odpor k vsetkemu co suvisi s CK a cichlidami. Urcite to kazdy z vas, ortodoxnych maniakov, pozna. Clovek tak tlaci na pilu, az to praskne a krivka sinusoidy zrazu pozvolna zacne padat smerom nadol. Kym si to stihnes uvedomit, tvoj zaujem o konicek, ktoremu si venoval tolko energie, zacne oslabovat. Pomalicky, pozvolna. Az pride bod, ked prijmes rozhodnutie a "seknes s tym".  Musis, dalej to takto nejde. Poznam ludi, ktori uplne zanevreli. A uz s tym nechcu mat nic spolocne. Obrovske mnozstvo energie, ktoru az fanaticky venovali tomuto konicku si po rokoch vybralo svoju dan. Ci uz v rovine casovej, financnej, pracovnej, alebo rodinnej. Nutna zmena priorit, lebo rodina, lebo €, lebo nova praca, zmena byvania, nepodarene biznisplany...vyhorenie, alebo dosiahnutie 95% svojich akvaristickych cielov = zmena chovu, vyssi level atd atd atd... Alebo - koniec. Ked k tomu dojde, clovek sa odpoji, odstrihne. Ci uplne, to zalezi na tom, kolko energie koli tomuto konicku stratil. Co vsetko obetoval. A co ziskal. Podla mna, najviac sa odpoji ten, kto tomu najviac venoval, a vo vysledku neziskal nic, skor vsetko stratil.

Samozrejme, ked s tym seknes, chyba ti to, ale zas tolko volneho casu..., kraaasa. Naaadhera. Ziadne stresy, povinnosti, sem tam z dialky pozries, co nove. Postupne, cim dalej, tym menej, az zistis, ze uz si sa nepozrel roky. Vyplnis priestor, vyladis tempo, ustalis priority. Vysporiadas si v hlave stare akvaristicke premenne a zacitis, kedy prichadza ten spravny cas. Akvarecko si nezrusil, lebo si vedel ze "nikdy nehovor nikdy". Potom pride taky moment. Malicky, vtedy nevyrazny. Banalita a ty sa stocis na pate a znova ides do toho. Ale uz iba rekreacne. Normalne, pomalinky, kludne. Nie ako pred tym. O nic nejde, mas cas. Nemusis poznat najnovsie trendy, uz s nikym nesutazis... Len si to budes chovat a sem tam nieco pisnes niekde po nete, starym kamaratom... Na fore, na CK.

Napises, zavolas par znamim zo starych cias, skusis zohnat ryby, ide to hladko. Pamataju si, potesili sa, ze si konecne dostal rozum, aj kopec srandy a spomienok sa udeje. Je to fajn. Som rad. Dobry pocit, zaujimavy.

Pomaly sa orientujes, zistujes kto je kto a kde ste kto... Tak s nadhladom, veget, o nic nejde. Uzivas si to. Neangazujes sa, lebo ved uz su tu ini machri... Nie su. Nie su? To fakt? Tu na fore uz nie su ziadni chovatelia, ktori by venovali svoju energiu na napredovanie a rozvoj? Hmmmm. Na druhej strane, chapem. Doba fejsbuku bezi a fora uz nie su v mode.

Velka vdaka patri tym, ktori CK udrzali pri zivote. Najviac sa asi angazoval Paloi a Juraj. Naozaj klobuk dole, ze ste vydrzali a CK udrzali, ked to kazdy vzdaval. Urcite vam pomahali aj dalsi, Heady, Blegon, Jancibie atd. Nerad by som niekoho vynechal, preto nebudem dalej menovat, na to nie som dostatocne zorientovany... DAKUJEMe.

Pointa tohto elaboratu:

Neviem preco mam nutkanie skusit to spojit. Spojit stare vrazdy pod jednym CICHLID KLUBOM. Vytvorit klub, ktory by bol realnym klubom. Jasne, uvedomujem a pamatam si, ze sa to za poslednych, co ja viem, 20 rokov plnohodnotne nikomu nepodarilo. To ale neznamena, ze sa to neda. Mam nutkanie skusit to uplne inak, ako sme to skusali kedysi. Chovatelia, ktori odchovavaju, by mali prednost. A tiez predajcovia. Raz rocne, ked vsetko klapne, vyrocna schodza clenov. Nejaka publikacia, kalendar, tricko, kniha... Klubovy casopis? A samozrejme, aktivny FB...

Mam nutkanie skusit to spojit, lebo kedysi sme tomu boli velmi blizko. Nepodarilo sa to koli naladam, ktore v SK chovatelskej sfere panovali. Sutazivost, konkurencia, hasterivost, nejednotnost a tvrdohlavost. Ked pocujem kolegov ako obdivuju niektorych EU chovatelov, uvedomujem si, ze u nas boli a aj su rovnaki machri, len sa to nikde neprezentuje. A to je skoda. Pamatam si casy, ked sa cichlidarske specialitky chodili nakupovat na SK, nie do PL. A Cesi mali snad vsetko nezohnatelne. Na forum nam prispieval Aquamojo, vtedajsi predseda Americkej asociacie chovatelov americkych cichlid. T.j. vtedy najvacsi boss na svete pre am. cichlidy. Ked u nas bolo (a este stale je) niekolko spickovych fotografov cichlid, ktorych fotografie su v roznych svetovych atlasoch, knihach a  casopisoch.

Jasne. Netlacim. Urcite tu teraz nebudem silit veci nepricetne do predu. Pockam na partiu. PRIDATE SA NIEKTO? Fukat fotky na FB je pohodlnejsie, jednoduchsie a asi aj zabavnejsie ako skladat klubove forum. Jasne, uznavam. Ale aj kratkodobe, chvilkove a "bezhistoricke". Ziadna dohladatelnost, vypovedna hodnota, historia. Tam si neprecitas po necelych piatich rokoch NIC.

Aka je vizia CK? Plan? No, nic pevne nalinkovane tu nie je. Vsetko zalezi na ludoch, ktori pridu a budu ochotni sa angazovat. Ono totiz, mozno sa nenajdu ziadni kolegovia a cely projekt skonci na startovnej ciare. To ukaze az cas.

Takze, cichlidari, fanatici, profesionali aj amateri, fotografovia, prekladatelia, chovatelia aj predajcovia, akvaristi aj metalisti... Priatelia aj nepriatelia. Vsetkych vas by som rad pozval na CK. Prilozte ruku k dielu, kazda sila a podpora je vitana. O nic nejde, ale zas, mozno sa podari nieco magicke poskladat. Hlavne v tejto dobe, ked uz kazdy vsetko videl.

Prvy krok uz mame uspesne za sebou. CK je uz oficialne vlastnikom aj CP. Forum cichlidportal. sk je nase. T. j. 10 rokov historie je späť v cichlidarskych rukach.

Dalsim krokom bude pozvat na CK vsetkych chovatelov, ktori sa chcu zviditelnit. Nech sa paci, ponukajte svoje "stock listy" . Podobne predajcovia. Propagujte svoje eshopy, produkty. Robte si reklamu. Tak aby sme to vsetko mali pekne pod jednou strechou.

Taktiez pozyvam siroku cichlidarsku verejnost, piste, pochvalte sa svojimi nadrzami, rybami a zite tymto krasnym akvaristickym konickom! Tu na CK!

;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mimo témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť