Z Afriky do Ameriky 450 l

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod paloi » 08 Sep 2021, 16:03

A už máš záujemcu na tie ryby? Resp. čo budeš mať voľné? cca o 2 týždne, ešte to aktuálne nie je. Mám kamaráta, čo chce dopĺňať osádku. Síce mi písal, že by chcel najradšej psittacusy a menarambo, ale za opýtanie nič nedám :-)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 08 Sep 2021, 22:46

Áno už mám, idú preč akary, meeki, salvini a dva ocellaty. Išiel by aj jeden catemaco, ale neviem určiť pohlavie a nechcem rozbiť pár.
Dohromady 16 kusov a to ako dúfam zlepší kvalitu vody, nehovoriac o priestore a pohode v nádrži.
Ale ďakujem za ochotu
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 20 Sep 2021, 22:20

Včera sme boli s priateľkou v lese na výlet k Čiernemu hradu a na moju veľkú radosť sa mi podarilo nájsť pekný koreň. Pravdepodobne to je buk.
Veľkosť ideálna, čo ma po toľkých hľadaniach strašne potešilo. Bol trochu ťažší a k autu som prišiel so stŕpnutou paprčou, ale šťastný.
Cestou domov som sa zastavil na samoobslužnej umyvárke a poriadne ho vystriekal vapkou, viem, že tu bola téma, či nepridávajú do tej vody saponát, ale chlapík čo tam bol, mi povedal, že je to len horúca voda, tak som to neriešil. Doma som ho namočil do vane s horúcou vodou a ešte dolial štyri hrnce vriacej. Uvažoval som, že by bolo fajn vydlabať ho zvnútra, nech majú aj ancistrusy a gibbicepsy radosť. Dnes po piatich hodinách frézkovania, dlabania a olupovania kôry bolo hotovo. Hnisajúce rany od dláta ma až tak netrápia a ani neprekvapujú, keďže som taký šikula už odjakživa. Dnes som ho bol ešte po práci vystriekať vapkou a vymáčl ho vo vriacom kúpeli. takýto je výsledok -
Prílohy
koreň 2.jpg
koreň.jpg
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 20 Sep 2021, 23:08

Samozrejme že som nevydržal čakať a namáčať koreň vo vode. Nedezinfikoval som ani savom, proste som nevydržal a picol som ho do nádrže, Fogy51 ma určite pochopí :D
black water zatiaľ nie je, ale uvidím zajtra. Ryby sa čudujú, obzerajú si korenisko a Managuensáci majú nový šuter z výletu, kde som našiel koreň. Tento už určite neodtlačia :lol: Koreň je prevŕtaný durch, takže rybky môžu spodkom vliezť a vrchom vylezú alebo opačne. Myslím, že to ocenia hlavne prícucníci. A takto to vyzerá teraz po redukcii a zmene osádky s novým drevom -

Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod paloi » 21 Sep 2021, 07:29

Ja žasnem, aký dutý kmeň si to našiel a potom čítam, že si vŕtal a dlabal. No pekne. To musíš mať dobré náradie :-)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 21 Sep 2021, 10:52

paloi píše:Ja žasnem, aký dutý kmeň si to našiel a potom čítam, že si vŕtal a dlabal. No pekne. To musíš mať dobré náradie :-)


Ani nie nič zvláštne, skočil som do železiarstva kúpiť frézku na drevo do vrtačky a nové dláto. To je všetko ;)
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod miras90 » 22 Sep 2021, 18:57

Pěkný takový klídek tam. Ten managujec vypadá fakt obrovský :o
Ta ančovička v levo vzadu je krmení?
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 23 Sep 2021, 00:19

miras90 píše:Pěkný takový klídek tam. Ten managujec vypadá fakt obrovský :o
Ta ančovička v levo vzadu je krmení?


Zatiaľ je tam klídek, uvidím ako to bude, ak sa managujci vytrú :D
Tá ančovička je Petenia splendida, boli dve, ale jedna záhadne zmizla :cry: táto už úspešne zdrhá a žerie, takže to asi dá
Managujec má okolo 35 cm
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 19 Nov 2021, 09:18

Tak 450ku som predal, urobil som si radosť a založil novú nádrž o niečo väčšiu :) osádku som pomenil a doplnil. Je to kapku prerybnené, ale sú to ešte krpci a ak prežijú zabiehanie a vyrastú, potom ich počty zredukujem, pokiaľ to neurobia za mňa. Myersi sa o to už snažia a jednu svoju kamošku už stihli zakillovať, ale to je vraj u nich bežné, len ma prekvapilo, že 5 cm ryby sú také drsné, sú to vlci :( . Úkrytov majú dosť a ani dĺžka 2,5 m nepomohla...

Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod Fogy51 » 19 Nov 2021, 09:53

Pekný upgrade. Páčia sa mi tie catemaco. Odkiaľ ich máš? Nie náhodou z RK? 8-)
Obrázok užívateľa
Fogy51
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 16 Apr 2017, 15:43
Bydlisko: Tekovská Breznica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Seznam [Bot] a 6 hostia