Z Afriky do Ameriky 450 l

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 04 Feb 2021, 20:25

Jo jo, když se tady objeví akvárko se zelení, všichni na to koukáme a líbí se nám to. Nejsme na to zvyklí. :D Ty kytky mají něco do sebe. No každopádně si myslím, že i tady rostlinstvo dlouho nevydrží. Máš to hezké, ať se daří.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 05 Feb 2021, 12:26

Ďakujem chlapi,
Zrejme si tie rastlinky upravia samé alebo to možno ja prerobím, zdá sa mi že hlavne v strede príliš zaberajú miesto.
Teraz majú ryby od 5-10cm ale čím budú väčšie tým bude treba viac miesta. Asi sa neskôr poobzerám po neživých rastlinách
vraj sa vyrábajú akési látkové, ešte som ich nevidel ale bola by to cesta, s ratlinami to vyzerá predsa len o čosi lepšie a v neposlednom rade to je aj pre ryby dobré ;)
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 05 Feb 2021, 12:44

No, já nevím. S rostlinkama bych se vůbec nazaobíral a už vůbec ne nějakou náhražkou. za pár měsíců si akvárium oceláti stejně přizpůsobí pro sebe. Zkrátka je to tak, že buď oceláty nebo rostlinky. Nebudu ani psát, co by si všichni tady na fóru vybrali :D ;)
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 05 Feb 2021, 12:46

Ešte sa možno pokúsim osadiť korene anubiasmi , tie by mohli niečo vydržať.
Videl som tu na fóre spústu veľkých akvárií s nádhernými rybami ale rastliny tam neboli takmer v žiadnom.
Je to škoda pretože to rybám prospieva a v neposlednom rade je to estetické. V prirodzenom prostredí rastliny majú tiež.
Ja som to mal predtým o čosi ľahšie keďže som mal Tanganiku. S živými rastlinami som nemal žiadne skúsenosti, je fakt že je to úplne iná liga.
Kvalitné a realisticky vyzerajúce plastové či hodvábne rastlinky by určite oživili akvárko si myslím. Ale to je len môj názor, stále samozrejme platí že koľko ľudí toľko chutí :)
A možno nakoniec dopadnem tak že mi Ocelláti nahrnú piesok na jednu stranu a nepomôžu mi ani plastové rastliny :D
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Feb 2021, 07:46

Tomáš Kubík píše:Jo jo, když se tady objeví akvárko se zelení, všichni na to koukáme a líbí se nám to. Nejsme na to zvyklí. :D


Toto si krásne napísal :!: :!: :!: S týmto úplne súhlasím ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod Rostro » 06 Feb 2021, 08:14

Akvárko vyzerá dobre aj s rybami. Môj názor je taký, že ak si nechceš komplikovať život ( čo ja si rád komplikujem :) ) tak by som sa tých ocelátov pri tomto osadenstve zbavil. Ako budú rásť neviem čo ti skôr bude ubúdať či rastliny, alebo ryby. Ale teraz asi tie rastliny keď sú oceláti menší. Časom uvidíš. Ja som zvolil takú strednú cestu a to rastliny nad hladinou a koreňe z nich vo vode. Tak časom uvidíš. Držím palce.
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 06 Feb 2021, 12:04

Rostro píše:Akvárko vyzerá dobre aj s rybami. Môj názor je taký, že ak si nechceš komplikovať život ( čo ja si rád komplikujem :) ) tak by som sa tých ocelátov pri tomto osadenstve zbavil. Ako budú rásť neviem čo ti skôr bude ubúdať či rastliny, alebo ryby. Ale teraz asi tie rastliny keď sú oceláti menší. Časom uvidíš. Ja som zvolil takú strednú cestu a to rastliny nad hladinou a koreňe z nich vo vode. Tak časom uvidíš. Držím palce.


No veď práve, mňa to baví vtedy keď sa to komplikuje holt to sme my masochisti :D
Popravde Ocellátov sa zbaviť nemôžem pretože to bol môj sen mať ich v akvárku, tajne dúfam že pomôže k harmónii to keď budú ryby spolu rásť, snáď sa vytvorí hierarchia.
A čo sa týka rastlín tie budú musieť ustúpiť vrtochom rýb, nič sa nedá robiť.
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 06 Feb 2021, 12:36

Tak v tom případě je všechno ok. Jen musíš počítat s tím, že časem zmizí corydorasi a budeš muset zredukovat počty cichlid. Ale ono se to časem nějak poddá.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 23 Mar 2021, 23:02

Tak v akvárku bolo nutné urobiť pár zmien keďže ryby rastú ako divé, teda hlavne Ocellatusy :D
Prílohy
20210323_225329.jpg
20210323_224101.jpg
20210323_223843.jpg
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Z Afriky do Ameriky 450 l

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 23 Mar 2021, 23:14

26 januára mi prišli ocelláti a mali okolo 4cm, dnes majú cca 13cm. Je to pre mňa neuveriteľné ako rýchlo rastú nikdy som niečo podobné nevidel :D
Medzi tým mi stihli zožrať piatich prísavníkov, troch panc.trinidadských a tri neónky. Priznám sa že to bola moja chyba čo ma aj mrzí. Proste som ich trochu podcenil čo sa apetítu týka :(
Salviňák ma tiež trochu prekvapuje svojou agresivitou už stihol zmasakrovať konkurenčného samca a další dvaja pri ktorých neviem vlastne aké majú pohlavie sa skrývajú v rohoch pri hladine, to bude až vyrastie asi tiež pekný sviňák. A trochu ešte bojujem s kvalitou vody ale to sa časom upraví.
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron