nové fórum - základka skončená

Diskusia o všetkom čo nespadá do "cichlid" tématiky

Re: nové fórum - ZMENY NA CK

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 15 Sep 2021, 19:55

Scheiße :o
Ten rok snad utíká každý rok rychleji a rychleji?
Milanův pamatovák a smysl pro detaily mě vždycky uvedou do reality, což potřebuju jako prase drbání!
Neuskutečnění letošního "stretka" v Sučanoch mě mrzí opravdu více. Hlavně proto, že jsme se díky té celosvětové hysterii z corony neměli moc možnost potkávat kdekoliv už delší dobu. Také moje pár let zpětně celkem pohodová a příjemná práce si pro letošek vyžádala, abych zase zapojil hlavu a hlavně obětoval jí více času, než obvykle.
Nu což, není všem dnům konec a já pevně věřím že se v Sučanoch anebo i jinde po ČR a SR budeme opět potkávat.
Stejně tak věřím v budoucnost CK ... minimálně alespoň té stálé základny, která je celkem jasně vyprofilovaná podle příspěvků ;)
Jurajovi patří zvláštní poděkování za "neviditelnou" práci, kterou pro CK ve svém volnu dělá!

Paloi díky za připomnění, že jsem zase o rok starší a příště si pohlídej prosím to datum spuštění CK přesně na den, když už ti tu chválím tvého pamatováka :mrgreen:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: nové fórum - ZMENY NA CK

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 16 Sep 2021, 21:49

Nepreháňajte chlapci.. zaplatiť raz za rok faktúru nie je nič obdivuhodné.. ..mal som byť iba pokladník no stal sa zo mňa aj nekompetentný admin , ale to ide takým nejakým samospádom ktorý si nevyžaduje chválu.. ako som Milanovi napísal, radšej pozde ako vôbec... treba mu to odpustiť.. :) ..ono ja viem že to nie je ideálne, ale sme v dobe, že sa treba tešiť z maličkostí.. treba dúfať, že ďalšiu vlnu v psychickom a fyzickom zdraví prežijeme a budúce leto zorganizujeme nejaký zraz cichlidklubu s vhodným termínom, miestom a programom .. ..na výročie založenia všetkým členom želám veľa zdravia a hlavne pozitívneho myslenia .. nech nám to všetkým pláva ;)
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: nové fórum - ZMENY NA CK

Neprečítaný príspevokod paloi » 17 Sep 2021, 05:44

Milý predseda, prečo tá skromnosť? Ale je to pekné od Teba, aj tá skromnosť, aj to, že ešte aj pokladníka zaskakuješ. Ja keď som si spomenul na výročný príspevok, bol si prvý, koho som kontaktoval. Ja ako triedny nástenkár rešpektujem hierarchiu triedy ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: nové fórum - ZMENY NA CK

Neprečítaný príspevokod Saty » 20 Sep 2021, 20:25

Fíha ten čas ale letí. Kluci všem, kteří se tady o to staráte patří velkej dík.
Se trochu stydím, nějak poslední dobou nestíhám a ani fotky a příspěvky nepřidávám :( . Ale víme jak, to není omluva a musim se polepšit.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: nové fórum - ZMENY NA CK

Neprečítaný príspevokod kvietik » 21 Sep 2021, 21:42

Fuu, mne to nejak tohto roku ušlo, som sa časovo stratil v každodennom zhone. Každopádne každému, kto tu aspoň občas prispeje dik. A tým čo sa starajú a veľa prispievajú ešte viac ďakujem :D
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: nové fórum - ZMENY NA CK

Neprečítaný príspevokod miras90 » 22 Sep 2021, 18:53

Ač tu nejsem dlouho, nu jak se to vezme. Jsem zde moc rád, vždy si s nadšením prohlédnu nová fota či videa nádrží zdejších členů, pročtu ať už nové či staré příspěvky u kterých se člověk nejen přiučí ;)
Samozřejmě se budu snažit více přispívat ale u mě to je přez sezónu lovu sumců náročné, v zimě to bude lepší :D
Všem kteří se o tento web starají a přispívají patří velký dík :)
miras90
 
Príspevky: 909
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: nové fórum - 8 rokov za nami

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Sep 2022, 04:56

Registrujete? Osem rokov existencie CK je za nami. Školákom začal ďalší školský rok. A nám začína deviaty rok našej CK extra výberovej triedy 8-) Bude treba premýšľať nad výberom strednej školy :mrgreen:

Syn sa rozhodol nastúpiť na strednú školu 60 km od domova. Denne cestovať. Má odvahu :D Tak aj ja pripravujem nové akvárium, 60 km od domova. Snáď sklo nebude nedostatkový tovar, snáď dokážem zaplatiť energie, snáď ešte niekto bude vyrábať techniku pre akváriá. Budem chvíľu optimista.

Málinko zo štatistiky: k dnešnému dňu máme 514 registrovaných užívateľov. Ale za posledný rok tu bolo (alebo aspoň nakuklo) len 73 registrovaných užívateľov. No, čo už... taký väčší súkromný čet. O nakuknutí neregistrovaných štatistika neexistuje. Občas si všimnem aktuálny stav - fórum prehliada 1 registrovaný člen /paloi/ a 5 neregistrovaných členov. Je to škoda. Z môjho pohľadu negatívum verejného fóra. Ale asi to tak má byť. Dôležité je, že už nemáme spamy, možno si tie doby už ani niektorí nepamätajú.

Ďakujem Jurajovi za administráciu a stráženie triednej pokladne. A všetkým prispievateľom za príspevky, fotografom za fotky... Ak to títo ľudia zabalia a nedokončia "devinu", môže Juraj zhasnúť. Verím, že sa to nestane. Verím, že tú deviatu triedu nejako dokončíme. A čo bude ďalej, uvidíme. Želám všetkým lacné energie, veľa psychických síl a zdravých rýb :!:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: nové fórum - 8 rokov za nami

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 06 Sep 2022, 13:50

Rok zase utekl jako voda!
Ale to znamená, že jsme zase o rok moudřejší, trpělivější a máme víc zkušeností :D

Děkuji Milanovi za připomenutí!
Děkuji Jurovi za administraci, starost o pokladnu a o nás!
Děkuji všem, kteří za ten rok alespoň jednou přispěli fotkou, reportem, otázkou, odpovědí!
Přeju CK ještě dlouhé funkční období!

Napsal jsem toho dost, tak už jdu zase do prdele :mrgreen:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: nové fórum - 8 rokov za nami

Neprečítaný príspevokod Rostro » 06 Sep 2022, 16:26

... ten čas ale letí... ani by som v rýchlosti nepovedal, že je to už toľko rokov. Bohužial, doba je taká, aká je, a ľudia dajú prednosť "rýchlym" odpovediam, ktoré za pár dní zmiznú a ďalší človek, ktorý má rovnaký problém, sa musí znovu opýtať... ;) Ľudia sa stali sebcami a zaujíma ich iba ich problém a riešenie, na ktoré dostanú "pre seba" odpoveď a to, že to môže zaujímať aj niekoho iného, ich nezaujíma.... veď keď chce, nech sa aj on opýta, ja som už radu dostal..... narážam na sociálne siete, kde to teraz žije a takéto fóra, prežívajú len na pár skalných ľuďoch. Čo sa týka spamov, je to večný problém týchto fór, ktoré napádajú "hackeri amatéri" a skúšajú a hľadajú diery v kódoch fóra, u nás konkrétne phpbb. Tak ako my máme hobby a radujeme sa z toho, že máme nové ryby, nové prírastky, oni sa radujú, že hackli také, alebo onaké fórum. Poväčšine ani nejde o to, že chce niekto práve konkrétne nášmu portálu uškodiť, väčšinou ani nevedia, ktoré fóra hacknú... až neskôr. Nájdu dieru v kóde a všetky fóra, ktoré majú túto dieru v kóde, hacknú. Na toto pomôže vždy len aktualizácia fóra, kde sa snažia vývojári zalátať tieto diery. Tak ak sa vyskytne spam, rýchlo treba vyhľadať najnovšiu aktualizáciu. Čo sa týka príspevkov, je to komplikované, lebo toto fórum je samo o sebe špecifické a zamerané na cichlidy, plus prispievatelia sú len SR, ČR a plus niektorí zmenili priority alebo aj osádku v akváriu a už tak nezapadá do cichlid fóra (napr. ja). Fórum bude fungovať dovtedy, dokým sa vždy niekto nájde, kto sa spoločne poskladá na ročný webhosting fóra. Pokiaľ sa ľudia nájdu, tak fungovať to bude. A samozrejme niekto, kto je ochotný sa ako tak o to starať. Ale myslím si, že 10r sa fórum v pohode dožije ;)
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: nové fórum - 8 rokov za nami

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 09 Sep 2022, 09:29

Ďakujem Milanovi, že zase nezabudol na narodeniny pokračovateľa úspešného cihlidárskeho fóra.. osobne ma niektoré skutočnosti, o ktorých píše rostro, či paloi, neskutočne hnevajú a som z toho veľmi sklamaný.. mal som naivný sen, aby toto česko-slovenské fórum žilo, aby sa tu zoskupila celá komunita cichlidárov, podelila sa o svoje skúsenosti, radosti, starosti.. aby to bol naozaj KLUB.. Klub, kde budú ľudia hrdí, že sú jeho členmi.. bol som nainfikovaný a myslel som si, že to pôjde.. že nás nejaký Facebook predsa nemôže ohroziť, že si každý uvedomí tie za a proti .. a hlavne, že budeme tím a vytvoríme tu takú atmosféru a že jednoducho nájdeme cestu, ako ľudí motivovať tu byť.. týmto nikomu nič nevyčítam, ale ja z môjho pohľadu to beriem ako osobnú prehru a keď sa v myšlienkach pristavím pri CK, zožiera ma to .. ešte že má človek aj iné starosti, zožierajú ho tie.. na FB vzniká už 30-ta cichlidárska skupina, sem tam nejaká zanikne, lebo sa tam objaví inzerát na predaj rýb, čo je v dnešnej dobe pomaly horšie ako niekoho zabiť.. .. ľudia tam za sekundu dajú foto, položia otázku, oserú koho chcú a ide sa ďalej .. je to otrepaná dookola obohratá pesnička .. Neviem, čo by sa dalo robiť inak, čo by bolo potrebné spraviť lepšie, aby sa toto diskusné fórum vnímalo zvonku lepšie, aby malo kredit a vážnosť, aby do toho klubu ľudia prišli, tí čo sú už tu, boli aktívnejší a aby to proste žilo širokospektrálnym životom jednej veľkej komunity .. mne netreba ďakovať za nič.. držať na účte pár eur, raz za rok uhradiť FA a raz za 2 zmanažovať zbierku nie je nič svetoborné.. a ostatné som nezvládol a dávam tomu minimum :(
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mimo témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron