Malá JA

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 06 Apr 2021, 17:16

Klucí díky.

Myslím, že už jim tam začínalo být těsno. Takže dle původních plánů jsem včera poslal do světa 6 geophágů. Zůstalo jich 6, měly by to být tři páry, ale o jedné samici mám trochu pochybnosti a doufám, že se z ní nakonec nevyklube samec...
Tomáši dal by se u tebe kdyžtak vyměnit za samici? :mrgreen:

Za půl roku ryby narostly na více než dvojnásobek. Pokud to správně měřím, největší samec má teď cca 14cm... :D

Aktuálně to chci nechat sednout, ryby nechat dorůst a pak uvidíme. Ale mě se ta jednodruhovka líbí, takže to tak možná i zůstane... :)

PS: pán co si bral 2ks L213 mě přivezl klasický microsorium a jednu kryptokorynu. Takže hnědovku jsem hned vrazil do akva, ať je tam víc zeleně. Kryptokorynu jsem zastrčil do košíčku (vzhůru nohama) co se v nich prodávají akva kytky, tak uvidíme jestli to bude proti bagristům dostatečná ochrana a bude mít šanci růst...
PPS: a kořen je složen ze 3 nebo 4 kořenů a dalších 3, nebo 4 větví... :)
Prílohy
Ryby +6m.jpg
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod blegon » 06 Apr 2021, 19:24

Je vidět že se jim u tebe daří, krásně narostli.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 08 Apr 2021, 20:40

Díky Ondro. Snažím se jim dopřávat...
Jinak potenciální samec se včera vytřel s druhým samcem. Takže bych tam měl mít opravdu 3 samce a 3 samice... :)
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 09 Máj 2021, 16:18

Pánové chci poprosit o radu.
Od redukce ryb se mi nějak přestalo dařit a potřeboval bych poradit s léčením jedné ryby.

Vše začalo tím, že se vytvořil pár, vytřel se spolu, samec odehnal/odháněl samici a staral se o jikry a potěr sám. Tím vzniklo v akva nějaké napětí, šarvátky atd. Říkal sem si, že to chce čas a sedne si to. Týden na to (2 týdny zpátky) se po*ralo topítko a topilo pořád. Teplota 30-31 stupňů. V nádrži se to mlelo a trvalo pár dní než jsem přišel na to, kde je zakopanej pes. Až po přeměření parametrů vody, kontrole filtru atd jsem zjistil, že je voda moc teplá.
Jenže následky - ryby přestávaly žrát, samci jakš takž plavali v popředí, ale všechny tři samice zalezlý/schovaný (čtvrtek/pátek tento týden, páteční voda pomohla, okamžitě ryby akční, námluvy ale včera (sobotu opět zalezlí)...

Tím že ryby moc nežraly, nějaký krmení zapadalo i pod kořeny atd a až v pátek mě nadalo změřit NO3. Odhaduju 40-60, možná víc? Výměna 50% vody (110l pátek), včera výměna vody 40% (80l), dnes bych chtěl vypláchnout zase 110-120l vody, ještě jednou zahýbat s kořeny abych zajistil, že opravdu nikde nic nehnije.

Včera jsem nasadil Esha EXIT a esha 2000. Nic jinýho doma nemám. Všechny ostatní ryby jsou naprosto v pohodě - neonky, L213 (rasbora i otík naprosto standardní chování). Goeši jsou takový apatičtí, sem tam se samci proženou po nádrži, žrádlo je moc nezajímá. To vše platilo včera, dnes nevím, jsem celý den v práci, ale předpokládám, že je líp, jinak by žena volala.

Na samici viz foto jsem našel v pátek odrbaný bok, včera tam měla nějaký chomáček - předpokládám plíseň?
Je to samice co ještě začátkem tohoto týdne byla se samcem mezi kořeny a tančili tam spolu. Předpokládám že to má od něj.

Co mám koupit za léčivo (nebo je kombinace EXIT a 2000 OK)? Co ještě prověřit? Po čem byste šli Vy, jako dlouholetí chovatelé cichlid? NH3 i NO2 OK, testy nereagovaly (opakováno několikrát i v koncentrovanějším vzorku)
Požívám vodu z RO - ta má cca 6uS. Přidávám JBL cichlid salt (pro jihoamerické cichlidy na cca 170-180uS). Ph se pohybuje dlouhodobě kolem 6,5, byť je možné že teď s nárustem NO3 padlo dolů (proto jsem teď s výměnou vody přidal vždy i 10l vodovodní vody (trvdá 750uS). Jak naschvál mi odešel Ph měřák (opět jaký používáte vy? Měl jsem žlutý z číny. První vydržel 2-3 roky, ale další 3ks odešly vždy po pár týdnech, koupit radši nejaký lepší co vydrží? Nějaký typ?)
Ve vodě mám nějaký olšový šišky, listy mandlovníku. Ve filtru trochu rašelinových granulek.
Od začátku co mám geoše/jižní ameriku dělám vše stejně. Každých 5-6 dnů výměna 40-50% vody, poodsávání nečistot. Kromě toho, že jsem ubral množství ryb a i na základě toho přestal měřit NO3 (tak nějak jsem očekával, že méně ryb, méně krmení, méně NO3) jsem se bohužel dostal do aktuální situace...

Předem moc děkuji za rady a po čem případně jít.
Prílohy
F7A38735-0F7D-4576-8F65-6DFBA94CF21D.jpeg
C93F2282-D578-400A-8CC0-E14473F623EB.jpeg
C93F5C01-419E-47EC-85AD-F4985D6F90D6.jpeg
80D87EDB-257C-4612-8E66-DFB4E5E5A684.jpeg
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 09 Máj 2021, 21:18

doplnění: takže samička už vypadá lépe, minimálně ten chomáček je pryč, ranka vypadá tak nějak zaceleně.
Výměna 110-115l vody (cca 55% vody), doplněny minerály, trochu torbenu a další dávka Esha EXIT a 2000. NO3 ~5ppm...

Do filtru mám objednán zeolit, který tam příjde v týdnu. Momentálně nevím co dál můžu udělat...
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod kvietik » 10 Máj 2021, 06:52

Ak sa to zlepšuje, tak nerob nič, to často pomôže-nešprtať sa a nechať to v klasicky bežať.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 10 Máj 2021, 08:46

Se zapadlým krmením jsem měl před časem taky problém. Proud zanesl granule za na bok položený květináč u zadního skla. Po nějakém čase jsem na ně přišel a chtěl je odsát, ovšem nenažranci se na to vrhli a část spořádali. Přišel jsem o choulostivější ryby - G. taeinopereius, G. dacrya a několik A. heckelii. Přestaly žrát, byly apatické a po čase zemřely. Byly to F1 od Blegona. Další ryby - G. winemilleri to přestály v pořádku, možná díky tomu, že je to bůhví kolikátá generace odchovaná v zajetí. Tak snad i tvoje ryby budou OK, jsou to krasavci a byla by škoda o ně přijít.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod wunti » 10 Máj 2021, 08:51

Optimální je mít v akva nějakou tu údržbovou policii, která dojídá takové zbytky .... pancéřníčci, nějaké malé krunýřovce apod. :-)
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 17 Máj 2021, 20:04

Díky a rady, už minulý týden to vypadalo OK, ale nechtěl jsem nic zakřiknout. Teď už na samičce není nic poznat :)
Mám takový pocit, že všechno je to spojeno s redukcí hejna a pořád si to samci mezi sebou nesrovnali. A navíc jsem asi poslal pryč ty vyspělejší/aktivnější samičky. A do toho to topítko, který samce vybláznilo do maxima.
Teď se situace uklidnila, sice pořád geošů není plné akva, část dne si něco srovnávají mezi kořeny, ale hlavně večer je už všchno jako dřív...

Wunti díky za tip, já měl za to, že ty L213 by se daly brát jako uklízecí četa...

A jak psal Kvietik, hlavně to chce trpělivost a zbytečeně do toho nešprtať :mrgreen:
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

Re: Malá JA

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 17 Máj 2021, 20:32

Jeee, tenhle příspěvek o problémech tvých geos mi nějak utekl.
Jo čas většinou ukáže ;) Hlavně že se ryby rovnají a hojení nějakou chvilku trvá.
Za sebe můžu říct z vlastních zkušeností, že odebrání ryb ze zajeté společnosti a hierarchie mi udělalo vždy víc škody než přidání a zahuštění osádky.

Nevím co zvládne L 213? Mě v 800l tuhle práci požíračů všeho ze země dělají hovada LDA 07 - ty dokážou obrátit nádrž na ruby i s pískem :mrgreen:
A v menších nádržích vše vysmejčí Mřenky!
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia