Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 15 Nov 2020, 14:09

Myslím, že to střídám dost. Mražený velký kril, artemie, koretry, 2x týdně živé moučné červy nebo přes léto kobylky a žížaly. Suchý hlavně granule od Hikari, Sery a 36% spirulinu forte od Tropical+ spirulinu a chlorellu vločky od Ibuki. Krmím 1-2x denně, podle toho jakou mám šichtu a pokaždé něco jiného. Asi 14 jim na suchý kapu Fishtamin nebo Nourish.. Jednou týdně nekrmím. Tak možná ještě počkat, než začnu s léčbou?
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod kvietik » 15 Nov 2020, 14:23

Dost pestré kŕmenie. Pozrí, ani Entizol ani to od eshy nie je nejaké axresívne liečivo. Ja som pred pár mesiacmi preliečoval celé akvarko kvoli jednej rybe dvakrát po sebe Entizolom. Ryby ho znášajú dobre( nikdy som s ním nemal problém na rozdiel od napr. Sera flagellol alebo keď som použil Levamisol- ten je ale proti hlísticiam) a pomohlo. Moja ryba , ale nemalà dierovku , mala biele výkaly a vyzerala veeeľmi zle.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 14 Dec 2020, 22:10

Díra v hlavě u hypseláka je po šesti týdnech pořád stejná, možná se to trochu lepší. Rozhodně se nezvětšuje.
Pár fotek z mojí "výkrmny". Pořídil jsem ještě G. mirabilis a Crenicichla compressiceps. V menší nádrži mám ještě Gg. mekinos, ty se zatím nedají slušně vyfotit.
Jsem zvědav, co se z guianacar vyklube. Jestli to budou geayi, jako které jsem je kupoval, nebo stergiosi, jak říká Ondra.
Prílohy
vykrmna_14.jpg
vykrmna_11.jpg
vykrmna_13.jpg
vykrmna_12.jpg
vykrmna_07.jpg
vykrmna_10.jpg
vykrmna_01.jpg
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod kvietik » 15 Dec 2020, 19:31

Pekné fotky aj ryby. Teším sa na ďalšie foto hlavne crenicichiel :)
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod martin filip » 16 Dec 2020, 08:39

Krásne ryby, v akých počtoch a veľkostiach ich maš
martin filip
 
Príspevky: 384
Obrázky: 0
Registrovaný: 06 Jún 2017, 18:32
Bydlisko: Velke Uherce

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Saty » 16 Dec 2020, 12:41

Super to doplňuješ, budeš to omezovat nebo přibude další nádrž? Po G. Mirabilis jsem taky pokukoval, ale mám už dva druhy geošů, tak bych musel dát něco pryč. A ty mekinosy půjdou k těm G. Balzani?
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 16 Dec 2020, 20:01

martin filip píše:Krásne ryby, v akých počtoch a veľkostiach ich maš

Mirabilis, geayi a mekinos po osmi a creni jen čtyři. Všechny mají kolem pěti cm, na guianacarách, které mám už měsíc je vidět, že rostou. Mekinosi půjdou k balsani, ale teď je mám zvlášť kvůli vykrmení a teplotě. U balsany je kolem 18ti, jim držím 22 a budu pomalu snižovat, až povyrostou. Jinak ve velkém se chystám na jaře na čistku, nechám si jen pár winemilleri a mapiritky. Oxydoras, hypsely a jeden pár winemilleri půjdou pryč. I tak to asi bude dost nacpaný, ale počítám s pozdější probírkou. Guinacary a creni nechám v třístovce. Další nádržka by se hodila, ale to neprojde :D
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 16 Dec 2020, 20:27

Všechny rybky parádní!
Ať se ti s compressiceps daří líp než u mě ;) Jsou to nádherný Creni!
Měl jsem je dvakrát ale prostě vždy po nějaké době odešli s nafouknutým břichem...
Nechci to zakřiknout ale divím se jak se u mě daří těm Creni notophthalmus. Měli by to být odchyty, tak jsem si říkal že budou háklivější na vodu i na krmení ale šlapou jak víno oba dva páry. Jen samci o dost přerostli samice a tolerují je zatím jen u krmení, jinak je zahánějí.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 21 Jan 2021, 22:09

Po čase pár fotek. Na winemilerii jsou ještě vidět šrámy na hlavách, jak se drbaly o kořeny, když pH kleslo na 3,7 (http://cichlidklub.sk/f/otazky-odpovede/nemoci-nedostatku-kersten-opitz-t1585-50.html) Ale bylo to horší a ze dne na den.
Měril jsem jednu větší mapiritensis a má 18cm. Mám 4 větší a 2 menší, cca o 2-3cm. Geoši a hypsely mají odhadem určitě 25, oxydoras 48cm přes sklo. Brzo přidám daemony, mají kolem 9-10cm a ve výkrmně začíná být těsno. Hypselákovi se ta dírka docela zatáhla. Nedávám zatímminerály do vody, jenom pár kapek fishtaminu nebo nourishe na granule. Minerály začnu dávat až po další výměně vody, pokud pH nepůjde bez sody dolu.
Prílohy
celek_01.jpg
celek_02.jpg
oxydoras_01.jpg
oxydoras_02.jpg
mapiritensis_01.jpg
temporalis_01.jpg
temporalis_03.jpg
temporalis_04.jpg
Samice
winemilleri_06.jpg
winemilleri_07.jpg
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod kvietik » 21 Jan 2021, 22:23

Ryby vyzerajú super.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron