Eheim Professionel 3 1200XL

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

Eheim Professionel 3 1200XL

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 10 Mar 2020, 09:19

Posílil jsem trochu filtraci a zakoupil tento filtr. Přivezlo ho DPD. Po vybalení jsem zjistil, že je naprasklá jedna ze čtyř spon, kterou se přidržuje hlava filtru na nádobě. Žádný problém, za tři dny mi ji z eshopu poslali zdarma. Po naplnění filtru medii koukám zespodu na hlavu, proč je na ní kovová spirála, co vypadá jako topení. Pak se podívám na krabici a tam je napsáno XLT :D Zprovoznil jsem filtr a po cca 5ti dnech se rapidně snížil průtok. Vyčistil jsem předfiltr a bílou vložku, ale po pár dnech se znovu přicpal. Tak kouknu do návodu a zjišťuji, že jsem dal tu bílou vložku na mřížku místo pod ní. Po sestavení dle návodu byl filtr strašně hlučný. Rezonovala mřížka o spodní část koše předfiltru. Hluk byl slyšet přes chodbu v další místnosti. Vyřešil jsem to vložením kousku filtrační vaty na výstupky mřížky, kterými se dotýkala dna předfiltru. Teď mám v místnosti FX6, tento eheim a JBL 1501 a nejhlasitější je počítač, filtry 4 metry za zády neslyším.

Malé srovnání hlasitosti filtrů, které mám od nejtiššího: JBL 901, JBL1501, FX6, EHEIM 1200, Tetra 1200+. Ta tetra je v kuchyni a je to pěkný hučák. FX6 je na svůj výkon překvapivě tichý.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Eheim Professionel 3 1200XL

Neprečítaný príspevokod Saty » 12 Mar 2020, 21:22

Měl jsem x roků eheim 1200stovku v předešlým akva v ložnici a byl to naprosto nehlučný a bezproblémový filtr :) . Neměl jsem sice verzi s topením, ale to myslím na hlučnost mít vliv nebude. S ostatníma značkama zkušenosti nemám, vždy jsem šel cestou eheimu. Ale třeba se ostatní připojí se zkušenostma.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Eheim Professionel 3 1200XL

Neprečítaný príspevokod l_laco » 13 Mar 2020, 21:14

Ja mam tento filter bez ohrevu už druhý rok a... mam z neho zmiešané pocity.
Na jednej strane naozaj slušný objem pre média, na druhej strane slabý výkon. Tých deklarovaných 1700 l/h nemá ani úplne prázdny, sotva som nameral 1150 l/h... S médiami kde je molitan len predfilter a potom úplne na konci procesu filtrácie t.j. pod tou plastovou mriežkou, inak plný Siporaxu... som nameral slabých 750l/h...a to bolo hneď po tom ako som ho vyčistil...
Taktiež tie dve nasávacie hadice mi pri vyčistení a opätovnom zavodnení spôsobujú problémy... tak som to prerobil do jednej 25mm pvc trubky ktorá sa tesne pred filtrom rozdvojuje...
Môžem ho porovnať len s JBLkami... mam 1901 aj 1501 prerobené na 2kove, tak XL je tichší a filtruje kvalitnejšie.
A žerie menej el.
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: Eheim Professionel 3 1200XL

Neprečítaný príspevokod RadoA » 14 Mar 2020, 05:52

l_laco píše:Tých deklarovaných 1700 l/h nemá ani úplne prázdny, sotva som nameral 1150 l/h... S médiami kde je molitan len predfilter a potom úplne na konci procesu filtrácie t.j. pod tou plastovou mriežkou, inak plný Siporaxu... som nameral slabých 750l/h...a to bolo hneď po tom ako som ho vyčistil...

Myslím ale, že je dôležité povedať, ako je umiestnený výškovo voči akva. Teda do akej výšky vytláča vodu.
Obrázok užívateľa
RadoA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 0
Registrovaný: 20 Sep 2014, 07:04

Re: Eheim Professionel 3 1200XL

Neprečítaný príspevokod l_laco » 14 Mar 2020, 06:56

Filter je umiestnený štandardne pod akvárkom a rozdiel medzi hladinou a miestom kde je vrtulka vo filtri je približne 90cm...
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: Eheim Professionel 3 1200XL

Neprečítaný príspevokod 1joko » 30 Okt 2020, 23:55

Ja som si ho tiež teraz kúpil,tak dufam že budem spokojný
Obrázok užívateľa
1joko
 
Príspevky: 180
Obrázky: 0
Registrovaný: 09 Nov 2014, 20:05
Bydlisko: Lučenec

Re: Eheim Professionel 3 1200XL

Neprečítaný príspevokod 1joko » 03 Nov 2020, 18:48

Dneska som ho zapojil.A zatiaľ šľape ako hodinky.Zajtra idem este napojiť 800 UV lampu od Eheimu...
Obrázok užívateľa
1joko
 
Príspevky: 180
Obrázky: 0
Registrovaný: 09 Nov 2014, 20:05
Bydlisko: Lučenec

Re: Eheim Professionel 3 1200XL

Neprečítaný príspevokod Pufli » 05 Nov 2020, 13:07

U mňa maká už viac ako 10 rokov. Trošičku začína brblať, ale to môže byť aj následkom že sa s neho parilo (doslova). Cucol si vzduch a neskoro som si to všimol. Už som v duchu kupovala novú hlavu, ale po vychladnutí sa chvalabohu rozbehol. Vatu tu sa aj mne podarilo založiť zle. Pred dvoma rokmi som kupoval adaptér na hadice - začal slziť. A začiatkom tohto roku som vymenil všetky tesnenia nie že by netesnili, ale mal som z výpredaja nové. Určite sa oplatí raz za čas natrieť tesnenia silikonovou vazelinou. A čo sa týka konštrukcie mohli byť úchytky uzatváracich spon na nádobe silnejšie. A ani ta pumpička ma moc neoslovila. Ale, aj tak neľutuje ani jedno euro čo má stál. Je to pán filter.
Obrázok užívateľa
Pufli
 
Príspevky: 161
Obrázky: 0
Registrovaný: 27 Feb 2016, 15:56
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Eheim Professionel 3 1200XL

Neprečítaný príspevokod 1joko » 05 Nov 2020, 18:02

Ja som si hneď kúpil aj silikón od Eheimu tak som hneď nastriekal všetky tesniace gumičky.A pumpičku sa ani nechystám používať.Rovno pri čistení zalejem vodou koše a tak ho potom zavriem.A nemusím potom naťahovať vodu...
Obrázok užívateľa
1joko
 
Príspevky: 180
Obrázky: 0
Registrovaný: 09 Nov 2014, 20:05
Bydlisko: Lučenec

Re: Eheim Professionel 3 1200XL

Neprečítaný príspevokod Pufli » 05 Nov 2020, 20:14

1joko píše:Ja som si hneď kúpil aj silikón od Eheimu tak som hneď nastriekal všetky tesniace gumičky.A pumpičku sa ani nechystám používať.Rovno pri čistení zalejem vodou koše a tak ho potom zavriem.A nemusím potom naťahovať vodu...


Super nech dlho slúži. Ja používam lekársku vazelínu, Eheim sikón či vazelínu v pohode nahradí a hlavne je podstatne lacnejšia. :D
Obrázok užívateľa
Pufli
 
Príspevky: 161
Obrázky: 0
Registrovaný: 27 Feb 2016, 15:56
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Ďalší

Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron