Datnioides Microlepis

Diskusia o rybách, chovaných spolu s cichlidami

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod huhu » 26 Sep 2014, 19:38

Rostratus píše:Keď som videl Datnoides v plnej kráse a veľkosti ( na fotkách u šikmookých...) strašne sa mi zapáčili, ale pre svoju veľkosť som ich ani nezháňal. Jeden kus som mal vyhliadnutý na návšteve u Stiffa, ale Aquaristovi som nechcel pokaziť náladu...bol z neho šťastnejší ako ja.... tak ho vzal. Škoda, že poslúžil ako krmivo :cry:


Ci ho zjedla raja jedneho Peta alebo druheho... neje to jedno??? :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod Rostro » 26 Sep 2014, 19:49

Moje sú kľudné a dobre vychované. Vedia čo si majú dovoliť :)
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 27 Sep 2014, 05:54

Rostratus píše:Moje sú kľudné a dobre vychované. Vedia čo si majú dovoliť :)


buď rád ;)
Tiež som ešet nepočul aby niekomu tak kantrili ryby , ako tá moja samica. Bežne všetky raje berú čo im vojde do papule a čo vedia nasať , to asi aj tvoje tak lovia gupky.
Moja samica, loví aj veľké kusi ... nevojdu jej do papule, tak im odhrizne len hlavu. A samec to potom dojedá.
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod paloi » 27 Sep 2014, 07:08

Rostratus, ak by si chcel Datnioidy, tak ja v jednej predajni občas stretávam Datnioides pulcher. Cena okolo 13-14 €. Chceš echo, keď ich uvidím?
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 27 Sep 2014, 12:06

jancibie píše:
Rostratus píše:Keď som videl Datnoides v plnej kráse a veľkosti ( na fotkách u šikmookých...) strašne sa mi zapáčili, ale pre svoju veľkosť som ich ani nezháňal. Jeden kus som mal vyhliadnutý na návšteve u Stiffa, ale Aquaristovi som nechcel pokaziť náladu...bol z neho šťastnejší ako ja.... tak ho vzal. Škoda, že poslúžil ako krmivo :cry:

Ty si mal gara a Datnioides sa ti zdal veľký??????


HeHe, taky mě Rostro rozesmál s obavama z velikosti Datnioidů , když jsem si vzpoměl na tu jeho zubatou mrchu :D
Jak si psal Janči o tom růstu , tak je to fakt že rostou dost pomalu - čekal jsem to rychlejší . Ale asi to dost souvisí s tou jejich vybíravostí v potravě . Viděl jsem někde videa kde je krmili těma velkejma krevetama pro lidi a to pak asi rostou jinak .

Jinak Stiffe škoda jich , ty by jsi z nich určitě udělal hovada minimálně takový jako má ten tejpek v kleštích . Fuj uplně jsem se orosil jak jsi psal o tom průseru s vodou . Ještě že jsi tý vody nestihl povyměňovat víc ...... :roll:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod Rostro » 27 Sep 2014, 12:16

Aquarista píše:buď rád ;)
Tiež som ešet nepočul aby niekomu tak kantrili ryby , ako tá moja samica. Bežne všetky raje berú čo im vojde do papule a čo vedia nasať , to asi aj tvoje tak lovia gupky.
Moja samica, loví aj veľké kusi ... nevojdu jej do papule, tak im odhrizne len hlavu. A samec to potom dojedá.

Jasne že som rád. Zatiaľ je to v pohode a v podstate si ich ani nevšímajú.

paloi píše:Rostratus, ak by si chcel Datnioidy, tak ja v jednej predajni občas stretávam Datnioides pulcher. Cena okolo 13-14 €. Chceš echo, keď ich uvidím?

Už nie, nemám ich kde dať
jancibie píše:Ty si mal gara a Datnioides sa ti zdal veľký??????

Hehe asi heeej. Gar bol dlhý ale úzky a Datnoides sú tvarovo niečo ako tvoje Tilapia buttikoferi

HEAD66Y6 píše:HeHe, taky mě Rostro rozesmál s obavama z velikosti Datnioidů , když jsem si vzpoměl na tu jeho zubatou mrchu :D


To je taký paradox. Hehe.
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod stiff » 28 Sep 2014, 14:12

jancibie píše:Len mám pocit,že to rastie veľmi pomaly....


Čo ja viem... Moje nežrali granule a mäso denne nedostávali, čiže rástli pomaly, ako píšeš. Podľa mňa, ak by mali denne mäso, tak by rástli rýchlo. Tiež záleží na kvalite. Keď to nežere granulu a močí sa to 2-3 mesiace niekde v akvaristike, pred tým 2-3 mesiace niekde u importéra-priekupníka, tak vieš dobre, že už to nejako moc neporastie. Mal som 3 ks také "ležiaky", tie boli radi, že to prežili, kým sa ku mne dostali. Ale mal som 2 ks z iného zdroja a tie boli pekné. Ako vravím, keby to dostávalo mäso 2x denne, tak verím tomu, že to porastie parádne.
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 22 Okt 2014, 20:25

Zdar , tak zase po čase pár "fotek" . První 3 pro paloie , aby si mohl ještě jednou zašpekulovat jestli mám D. Microlepis nebo D. Pulcher ;) . Trochu jsem ti to stížil - cvaknul jsem toho většího ale nechce se vůbec fotit . A navíc po přidání hejna breidohri a depii do jejich akvária se u obou změnila jejich barva - ztmavli a pruhy nejsou tak zřetelný . A na dalších fotkách je trochu vidět proč mají český název "Pilohřbetec" - zajímalo by mě který idioti vymejšlí ty český názvy ryb a který další idioti jim to schválí a zapíšou :evil:
Prílohy
Dat 3.jpg
Dat 2.jpg
Dat 1.jpg
Dat p3.jpg
Dat p2.jpg
Dat p1.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod paloi » 23 Okt 2014, 13:16

Toto sa už fakt nedá identifikovať. Ty máš datnioida, ktorý ešte nemá latinský názov. Možno by sme ho mohli vymyslieť my, frajeri z CichlidKlubu ;)

Možno by nám ho aj nejaký idiot schválil :D
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Datnioides Microlepis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 23 Okt 2014, 17:02

Tak ještě chvilku počkáme jak se to vybarví a potom jim nějakej pseudonym vymyslíme :D
Jinak se začali dost slušně rubat , každej si zabral jinej konec akvaria . Půjdou každej zvlášť do jiný nádrže , nerad bych aby jeden sundal druhýho :o
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Arowany, sumce, raje a iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron