Klidná Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod nhkg » 07 Jan 2019, 20:57

Já to dělám trochu jinak. Kořen hodím do sudu na dešťovou vodu a po pár týdnech ho očistím kartáčem, přeliju důkladně vařící vodou a šup s ním do akvária. U kupovaných tropických kořenů jde ta první fáze se sudem vynechat, většinou se hned ponoří a u nich se nebojím přenosu nemoci.
Kdysi jsem lovil živé krmení ve slepém ramenu řeky, kde byla spousta ryb a občas jsem si něco nemilého přitáhl, tak jsem toho nechal.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod kvietik » 07 Jan 2019, 21:33

Hej zaujimava diskusia....
Ja drevo z lesa rovno do akvaria(pripadne nechať odležať nech trocha preschne), Z vody kde sú ryby by som nechal pomáčať v roztoku sava.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 08 Jan 2019, 19:41

Já rovnou do akvária dávám jen vrbové větve a kupované tropické kořeny. Jinak jsem vždy máčel.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod mikys » 09 Jan 2019, 19:40

Ani z jelšou som nemal žiadny problém opláchnuť a šup do akva aj z kôrou , panáci si poradia
mikys
 
Príspevky: 134
Registrovaný: 09 Sep 2014, 19:24

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 13 Jan 2019, 16:59

Sučasná osádka: Hypselecara tempotalis 2ks, Hypselecara coryphaenoides 2ks, Aequidens metae 4ks, Mesonauta mirificus 2ks, Geophagus sp. Ceatei 1ks. Brzy přibudou ještě ti dva prcci Geophagus sp. Ceatei, protože už mají kolem 6cm. Až budou mít přes 7cm půjdou sem. V akváriu je klidněji. A. metae se víc projevují. C. amazonarum je trochu utlačovali. Slibuji si od toho výtěr. Náznaky jsou časté.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 20 Jan 2019, 19:56

Tak jsem zjistil, že mi nefunguje topítko. Teplota 21-22°C minimálně týden. Spíš delší dobu. Všechny ryby ji snáší v pohodě, topítko už jsem objednal nové a taky teploměr ;)
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod liborass » 24 Jan 2019, 09:03

Tak se ti povedlo ty C. amazonarum udat?
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 24 Jan 2019, 19:35

Jo, už jsou pryč. Nakonec bylo zájemců víc a mě bylo líto, že je dávám pryč. Jsou to zajímavé a krásné ryby. Pokud bych měl ještě jednu nádrž, vybral bych jim odpovídající společníky a nechal bych si je. Ti tvoji rivuláti jsou k nim podle mě dobrá volba. Já bych k nim dal do 500litrovky octofasciaty, nicaraguensis a mekki. To by podle mě fungovalo.
Po prodeji amazonarum se u mě stal domunantní jeden pár metae. Uplně ožily a mám z toho radost. Čistí si kámen a vypadá to slibně. Jen co dorostou ti mladí geophágové, aby mohli do velkého, půjdou akary do samostatné nádrže.
Jinak. Pořídil jsem si anex a už chápu proč se to jmenuje crystal water. Mám teď křišťálově čistou vodu.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod liborass » 26 Jan 2019, 05:16

To máš pravdu s rivulátama to klape. Díky nim se rivuláti začali snažit při krmení, jinak by jim Cichlasomy nenechaly ani popel. :D Už by bylo na čase, aby do toho kolumbijky praštily. ;) O tom anexu taky uvažuji už delší dobu...
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 03 Feb 2019, 15:30

Teď si vybírám horší období já. Něco mi kouslo samce mirificus. Má na boku až na maso odkousnutý kus kůže tvaru kruhu o průměru cca 2cm. Hnus. ale normálně plave. tak to nějak extra neřeším. Jen jsem vyndal anex a přidal listy mandlovníku a pár kamek Esha2000. Ach jo. Typuju, že to byl větší Hypsele coryphaenoides.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 8 hostia

cron