Klidná Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 06 Jan 2019, 17:50

Ze sudu kousek trčí ;) Libore přesně to mám v plánu. Jen jsem si říkal, že když ho hodím do řeky, nebudu muset v sudu měnit vodu. Napadlo mě, že bych pak pod sudem založil oheň a vodu zahřál na 70-80°C, to by mohlo na desinfekci stačit. Otázka je, jestli zahřeju 200litrů vody v sudu ohněm pod sudem na požadovanou teplotu. Paloi. Tu samoobslužnou myčku nevím, vybral bych takovou, která je u benzinky a zeptal se obsluhy. Třeba bude vědět, jestli tam je čistá voda.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Jan 2019, 18:26

Tomáš Kubík píše:Ze sudu kousek trčí ;)


Mne tiež trčí, asi 5 cm. Nebol väčší sud.

Ale vodu v sude nemením. Mal by som? Prvý mesiac bol sud vonku, potom šiel dovnútra, do teploty asi 16 °C, akurát vtedy išlo drevo do čistej vody.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 06 Jan 2019, 19:08

No na netu psali, že by se to občas mělo.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 06 Jan 2019, 22:23

Kdysy jsem máčel ve velkým hrnci a vyvařoval v soli kořeny, teď máčím roky už jenom bukový a dubový větve, pár kořenů taky.
Kvůli celkovýmu ponoření a výměně vody na který nemám prostor už vše namáčím do potoka asi 3km od bydliště.
Výměna vody automatická. Po cca 1/2 roce větve vytáhnu a dovezu domů. Namíchám savo s vodou v poměru 1:10 a pomalu je přeleju.
Potom na zahradě hadicí nebo ve vaně prosprchuju několikrát vodou a jdou zrovna do nádrže. Už asi 20let bez problémů jak s potopením tak s vodou a rybama.
A že mi L-sumci sežerou dost dřeva a musím to měnit....
Opatrnost a selskej rozum jsou na místě ale zase tolik bych to neprožíval.
Nejsme na rybičky.cz ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod liborass » 07 Jan 2019, 13:07

HEAD66Y6 píše:Nejsme na rybičky.cz ;)


To sedí :D :D :D
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 07 Jan 2019, 16:44

Jo to sedí :D Zatím zůstane v sudu ;)
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod pavol69 » 07 Jan 2019, 17:49

HEAD66Y6 píše:.... Opatrnost a selskej rozum jsou na místě ale zase tolik bych to neprožíval.


Súhlasím a možno pár viet, ako to robím ja. Drevo = mangrove, ktoré tvorí základ dekorácie v akváriu som si vybral a kúpil priamo v Tatrapet Liptovský Mikuláš ( nešetril som, lebo bolo z čoho vyberať :) ). Podľa mňa je Mangrove už dezinfikované, keďže sa nachádza v brakických vodách, stačí ho opláchnuť, prípadne vykefovať, je tvrdé, t.j. má vysokú hustotu dreva, preto po vložení do akvária "nepláva", "farbí" vodu do jantárova, čo považujem za veľké +, lebo je to približne prírodná farba vody pre väčšinu rýb, ktorú máte v akváriu, nehovoriac o tom, že výluh má blahodárne účinky pre ryby. Takto vytvorený základ ( ktorý sa rýchlo nerozloží ) nepravidelne dopĺňam spadnutými bukovými vetvami s lístím, ktoré si nazbieram v lese na jeseň, doma ich len osprchujem a vložím do akvária tak, aby "neplávali". Nedezinfikujem, lebo hmyz, ktorý sa udrží pri sprchovaní, poslúži ako maškrta pre ryby. :)
Pavol
pavol69
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 05 Sep 2014, 16:52
Bydlisko: Detva

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 07 Jan 2019, 18:15

Super, díky za odpověď. Taky jsem to nikdy nějak nehrotil. Jde mi jen o to nezatáhnout si z řeky do akvária nějakou nemoc. Nic víc, nic míň.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod blegon » 07 Jan 2019, 19:22

Znám lidi kteří chodí na kořeny třeba do potoka, doma to jen opláchnou ve vaně a jde to do akva a vše je ok.
Hodně lidí také krmí živým, které si loví v rybnících a nemají problém.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 07 Jan 2019, 20:39

Tak to je hardcore přístup. ;) Do toho bych v mých podmínkách nešel. Může se na kořeni přenést nějaká rybí nemoc? Podle mě jo. Já bych ho máčel v řece, kde je normální zarybnění. V potoce je možná menší ryziko přenosu choroby, protože je tam prostě míň ryb. Tam bych ho asi taky klidně nechal a potom bych ho jen očistil vapkou. Savem se mi dezinfikovat nechce. Nakonec je z toho zajímavá diskuze.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron