Externy filter

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod kvietik » 18 Feb 2018, 21:04

mam Fluval fx4 a mal som eheim profesionel-neviem presne číslo ale všetky sú si asi podobne nie?. Z týchto značiek jednoznačne eheim. S fluvalom som mal problémy s nasavaním vody skoro po každej výmene vody, ale hlavne sa mi viackrát ulomili nejaké súčiastky..čo teda není moc príjemné. Aj preto som eheim s predal, ale fluval radšej nie, aby som nemal potom problémy, že mi ho niekto reklamuje...takže ak nove akva, tak radšej vlepený filter, ja som so svojim spokojný.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod miras90 » 19 Dec 2018, 20:18

Tak já mám kýbl eheim 2260 a musím říct, že super. Místo původních náplní mám bioakvacit 20cm,filtrační vatu a zeolit. Nic složitého a táhne mi to dvě 1200l nádrže které mám propojené přepady a voda křišťál ;) Výhody eheimu ,ze vážně těsní jak má mám ho už 8let a to sem ho bral už použitý 6let z jednoho akvária co jsme rušily nikde ani kapka prostě super výrobek. Ale až budu dělat větší nádrž,což se snad poštěstí příští rok, jednoznačně si udělám lepeny komorový filtr. Určitě nebude součástí nádrže aby neubral velikosti nádrže, takže udělám přepad z boku a trubkama svedu do filtru :D
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Predchádzajúci

Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron