Externy filter

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod noiz » 11 Okt 2016, 12:20

Ahojte vospolok :)

Chcel by som sa opytat na Vase skusenosti, resp. nazory ohladom prepadoveho filtra.
Chystam sa na akvarium 160*60*60 pre geosov a premyslam, aku filtraciu pouzit. Celkom ma laka prepadovy filter a jeho vyhody, ale nemam s nim ziadnu skusenost, preto sa obraciam na Vas. Z mojho pohladu ako plus vidim vacsi objem pre filtracne naplne a rovnako aaj vacsi objem vody v akva-filter systeme, moznost skryt cast techniky... trosku ma ale strasi ta navrtana diera/diery do dna akvaria :-D Bocne steny akvaria budu pohladove, preto by sa mi lubilo cosi taketo: https://www.youtube.com/watch?v=s2qLCc-Dp7w ale nainstalovane na zadnej stene akvaria...

Za akekolvek rady, komenty dakujem dopredu :) Pripadne ak poznate firmu, ktora by to bola schopna spravit (za cenu, ktora ma nezruinuje), dajte kontakt (akva bude v BA). Vdaka!
Obrázok užívateľa
noiz
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 30 Sep 2016, 23:04
Bydlisko: Bratislava

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 11 Okt 2016, 18:47

zaujímavé 8-)
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod nhkg » 11 Okt 2016, 19:17

Ale těch trubek... Pokud nebydlíš v přízemí, tak bych se taky vrtání bál.
Já mám externí skleněný filtr vedle akvária. Normálně s molitanem. Ale v něm si nedovedu představit takový průtok, aby nebyl potřeba ještě jeden filtr na odchytávání mechanických nečistot. Oni Geophágové toho dost zvíří svým bagrováním.
Pouvažuj o obyčejném molitanovém komorovém filtru na té zadní straně akvária. Akorát by to chtělo 2 části, jednu s velkým průtokem pro mechanickou filtraci. Ta musí být dobře přístupná pro časté čištění. A druhou část s mnohem nižším průtokem pro biologickou filtraci.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod blegon » 11 Okt 2016, 19:31

Osobně bych udělal dva rohové HMF filtry a tam kde bude do strany zasahovat ten filtr bych dal třeba nějakou tapetu.
Mám dva tyto filtry v mé 900l nádrži a v pohodě ji vyfiltrují a voda v nádrži je pěkně čistá.
Prílohy
343.jpg
345.jpg
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod noiz » 11 Okt 2016, 21:18

vdaka za reakcie :)

@nhkg: nuz, byvam praveze na 6.poschodi v panelaku :) a moznost vytopenia ma celkom dost strasi :?

tym molitanovym, komorovym filtrom na zadnej strane akvaria myslis nieco taketo?
Obrázok

nechcel by som ryby oberat o priestor, predpokladam, ze cosi take, by z hlbky akva ukrojilo minimalne 10 cm :roll:


@blegon: a co tie mechanicke necistoty, co spominal nhkg? HMF by sa asi casto zanasal pri geosoch
Obrázok užívateľa
noiz
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 30 Sep 2016, 23:04
Bydlisko: Bratislava

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod nhkg » 11 Okt 2016, 22:49

Ondra má právě samé Geoše a jiné bagrující ryby a je z těch HMF nadšený. Ale pokud máš pohledové boky, bude to u tebe složitější.
Ano, myslím něco takového, ale v menším podání. 20 litrů molitanu ti musí stačit, takže cca 50 litrů z akvária ti to sežere. Pokud máš pohledové boky, dal bych to dozadu doprostřed. Toto prakticky nemůže způsobit vytečení akvária. I kupné externí filtry občas bývají zdrojem havárií. Ondrovi jeden nepěkně protékal a vytopil pokoj. I proto přešel na ty HMF.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod noiz » 12 Okt 2016, 00:57

no rad by som sa vyhol zaberanim miesta na bokoch akvaria :-( polovicka trva aj na tom, aby to nejako vyzeralo, ked to uz povolila :-D

rozmyslam aj nad alternativou Fluval FX6, pripadne dva mensie JBL filtre (JBL CristalProfi e1501?), resp. nejaka rozumna kombinacia ex.filtrov... nad filtraciou si lamem hlavu uz celkom dlho a fakt neviem co s tym :-(
Obrázok užívateľa
noiz
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 30 Sep 2016, 23:04
Bydlisko: Bratislava

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 12 Okt 2016, 10:45

Já měl přepadovej 4 komorovej filtr vlepenej na boku u dvou nádrží a to 350l a 580l a za sebe musím říct že lepší filtraci neznám! Ta estetická stránka se dá vždycky nějak vylepšit ale pokud nechceš rybám ubírat místo tak na velikost tvé chystané nádrže v pohodě seženeš exterák. Záleží na tobě ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod huhu » 12 Okt 2016, 12:48

A co tak nieco take ako Akvarista "zavesil" v druhom prispevku?
diy-projekty/diy-jednoduchy-akva-filter-t297.html

Mne sa to ppc paci :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod contyKE » 12 Okt 2016, 13:50

noiz píše:no rad by som sa vyhol zaberanim miesta na bokoch akvaria :-( polovicka trva aj na tom, aby to nejako vyzeralo, ked to uz povolila :-D

rozmyslam aj nad alternativou Fluval FX6, pripadne dva mensie JBL filtre (JBL CristalProfi e1501?), resp. nejaka rozumna kombinacia ex.filtrov... nad filtraciou si lamem hlavu uz celkom dlho a fakt neviem co s tym :-(


Serus ja ti fluval neoporučam v živote už tuto značku nechcem...3x som menil vrtuľku(lamala sa), 2x tesnenie a aj tak netesnilo dobre.. 2x ma vytopil, chvala bohu som nato zavčasu prišiel (bol som doma) lebo inak by som svoju 400-ku ešte na prizemi našiel a som na 4-tom poschodi a kupil som prave filter JBL CristalProfi e1501 ide paradne potichu,dobry vykon..na druhej strane ja som mal Fluval 405 a možno ta FX5 už bude dobra, no ja po tychto skusenostiach už fluval nechcem ani vidieť :)
Obrázok užívateľa
contyKE
 
Príspevky: 38
Registrovaný: 21 Dec 2015, 10:57

PredchádzajúciĎalší

Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť