Externy filter

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod blegon » 12 Okt 2016, 17:18

noiz píše:vdaka za reakcie :)

@nhkg: nuz, byvam praveze na 6.poschodi v panelaku :) a moznost vytopenia ma celkom dost strasi :?

tym molitanovym, komorovym filtrom na zadnej strane akvaria myslis nieco taketo?
Obrázok

nechcel by som ryby oberat o priestor, predpokladam, ze cosi take, by z hlbky akva ukrojilo minimalne 10 cm :roll:


@blegon: a co tie mechanicke necistoty, co spominal nhkg? HMF by sa asi casto zanasal pri geosoch


Za mě je HMF ke geošům nejlepší zabere trochu místa,ale nic hrozného .
Když se zajede tak to v nádrži ani není jako pěst na oko když před něj člověk dá nějaký kořen nebo něco tak si ho pomalu ani nevšíme.
Já ještě vnitřky HMF plním kusy molitanu.

Dá se použít i externí filtr za mě dobrý je Atman cf. 1200
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod noiz » 13 Okt 2016, 02:07

dakujem moc za reakcie, je super, ked sa ma clovek s kym poradit :)

zatial sa najviac priklanam k verzii vnutorneho, komoroveho filtra, ktory by som dal na cast zadnej steny akvaria (polovicu cca?, alebo potiahnut to na celu stenu?), cast bocnej steny akva sa zakryje s foliou... ak to nebude stihat mechanicky cistit, dokupim k tomu JBL 1501, alebo cosi podobne

len ako tie komory :roll: tu zadnu stenu by som chcel ciernu, aby nebolo vidno vnutro filtra (da sa kupit cierne sklo? - v takej velkosti?), jednotlive prepazky budu dost vysoke (akva 60cm vyska), nebudu tam zavadzat vystuhy? a nebude vadit ta vyska?

predbezne rozmyslam nad niecim takymto:
filter.png

nemam absolutne ziadne skusenosti s takymto filtrom, tak sa nesmejte :-P rozmyslam aj nad idealnou velkostou tej "komory" pre tento cely filtr.system, aj nad velkostami prepazok... uff

@blegon: toto videjko si videl? https://www.youtube.com/watch?v=Wb9aj3MXwiQ

@contyKE: ja na Fluval FX6 pocuvam same chvaly, preto som nad nim premyslal :)
Obrázok užívateľa
noiz
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 30 Sep 2016, 23:04
Bydlisko: Bratislava

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod mato80 » 14 Okt 2016, 02:00

fx 5,6 by bola myslim uz prilis je to silny filter
mato80
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 20 Apr 2015, 13:30
Bydlisko: Nitra

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod Danny » 14 Okt 2016, 06:42

noiz píše:dakujem moc za reakcie, je super, ked sa ma clovek s kym poradit :)

zatial sa najviac priklanam k verzii vnutorneho, komoroveho filtra, ktory by som dal na cast zadnej steny akvaria (polovicu cca?, alebo potiahnut to na celu stenu?), cast bocnej steny akva sa zakryje s foliou... ak to nebude stihat mechanicky cistit, dokupim k tomu JBL 1501, alebo cosi podobne

len ako tie komory :roll: tu zadnu stenu by som chcel ciernu, aby nebolo vidno vnutro filtra (da sa kupit cierne sklo? - v takej velkosti?), jednotlive prepazky budu dost vysoke (akva 60cm vyska), nebudu tam zavadzat vystuhy? a nebude vadit ta vyska?

predbezne rozmyslam nad niecim takymto:
filter.png

nemam absolutne ziadne skusenosti s takymto filtrom, tak sa nesmejte :-P rozmyslam aj nad idealnou velkostou tej "komory" pre tento cely filtr.system, aj nad velkostami prepazok... uff

@blegon: toto videjko si videl? https://www.youtube.com/watch?v=Wb9aj3MXwiQ

@contyKE: ja na Fluval FX6 pocuvam same chvaly, preto som nad nim premyslal :)

@blegon:to je supa ten filter na videu ale naco tam dal vatu s aktivnim uhlim?
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod RAP » 14 Okt 2016, 11:57

Noizy, na tom nákresu máš špatně umístěné topítko. Takhle by bylo většinou z půlky na vzduchu.
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod noiz » 14 Okt 2016, 13:44

RAP píše:Noizy, na tom nákresu máš špatně umístěné topítko. Takhle by bylo většinou z půlky na vzduchu.


heh, pri tej vyske akva 60 cm sa nebojim, ze by ohrievac trcal z vody :-D pripadne pojde nasikmo v tej komore :)
Mna skor trapia tie prepazky, ci je to tak OK, aby to dobre fungovalo a aby tam bol dostatocny prietok...
Obrázok užívateľa
noiz
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 30 Sep 2016, 23:04
Bydlisko: Bratislava

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod nhkg » 14 Okt 2016, 14:03

Já bych zrušil 2 čeřící přepážky a rozšířil molitany na 20cm. Pokud zároveň trochu zúžíš komoru s čerpadlem, šířka filtru se změní maximálně o 10cm. Tu komoru s čerpadlem bych dimenzoval tak, aby do ní vlezlo i silnější čerpadlo než plánuješ. Jelikož je první komora výrazně užší, tak bych do ní dal jen lapače mechanických nečistot. Akvacit jedině pokud ji rozšíříš nebo extrahrubý. Vata při vyšším průtoku nemusí vydržet ani týden, ale bez ní budeš muset tu první komorou často čistit.
Nepíšeš jaké bude čerpadlo, ani kolik cm plánuješ nad molitanem, ani typ molitanu. Tak nejde říct, jestli se to bude ucpávat po pár dnech nebo letech...
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod l_laco » 14 Feb 2018, 14:11

Zaujímali by ma negatívne skúsenosti s filtrami Eheim 2080, Fluval FX4/5/6, JBL e1901/2
Prečo negatívne? Nuž....lebo všetky chválu mi už povedali predajcovia :roll:
Eheim vraj zvykne tiecť, FX sú vraj hlučné a JBL mám doma ... mám na ne názor, no rád by som sa dozvedel aj postrehy iných.
Zakladám nové akvarko a zvažujem filter ...jeden zo spomenutých.
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod Saty » 14 Feb 2018, 20:07

Já se vyjádřím k Eheimu 2080. Mám ho nějakých 7 let, plus 2 roky ho měl předešlý majitel. Za celou dobu jsem jen vyměnil těsnění pod hlavou a v adaptéru na hadice, které cca po 5 letech začal prokapávat. Jinak filtr je s akvárkem v ložnici a na hluk si za celou dobu nemůžu stěžovat. Jedině co se mi podařilo bylo, že jsem při nasávani pumpou do filtru asi víc zatlačil a na jedné straně se ulomilo pár úchytů, ale pumpa funguje i jen s těma na druhé straně.
Ale do budoucího většího akva už s externíma filtrama nepočítám. Vádí mi věčné překážení hadic a zbytečné úniky tepla přes filtr.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Externy filter

Neprečítaný príspevokod nhkg » 14 Feb 2018, 20:30

Já mám jen JBL901 (a starý Eheim v práci) a už externí kanystrový filtr nechci. Radši postavím trošku větší akvárium a filtr vlepím dovnitř. Jak píše Saty, riziko úniku vody je velké. V práci už zdrhla voda 2x za cca 2 roky (prasklá hlava filtru a prasklé externí topení na hadici z filtru).
U Eheimu se mi líbí jejich řešení předfiltru, protože toto je u JBL hrozně blbě řešitelné (obzvláště starší verze končící jedničkou).
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron