uprava vody uS

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 27 Sep 2014, 21:35

Ahojte mam takú otázočku ohľadom úpravy vody je tu viac možnosti tak by som chcel pomôcť čo je lepšie reverzná osmáza alebo demi
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod transporti686 » 28 Sep 2014, 07:02

pokiaľ chceš naozaj hodne čistú vodu, tak by som napr. ja išiel do RO, inak mám skúsenosť, že to čo sa predáva ako demi voda na benzínkach, tak to ma ďaleko od kvality RO resp. čistoty

potom si spravíš resp. namixuješ, čo potrebuješ, pokiaľ máš na to možnosti
transporti686
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 23 Sep 2014, 13:53

Re: uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod Rostro » 28 Sep 2014, 08:21

Demineralizovanú vodu z benzíniek. drogérií a pod. by som na 100 percent nepoužil. Už len čo sa týka "kvality" a hlavne pokiaľ potrebuješ pravidelne viac demi vody tak sa ti to ani finančne neoplatí. Potom zostáva reverzná osmóza, alebo demi kolona. Samozreme možností je viac...studňa, alebo kúpiť od niekoho čo si vyrába vodu. Každé má svoje výhody nevýhody. Osmóza je lacnejšia, čo sa týka pri počiatočných nákladov, ale zase nákladná na vodu. Pri výrobe demi vody z RO ti niekoľko násobok vody pretečie do odpadu. Demi kolona je na začiatku pomerne nákladná záležitosť, treba kúpiť kolonu, živice, kyseliny a pod.. ale zase z demi kolony ti nepôjde žiadna voda do odpadu. Urobíš toľko koľko chceš. Čiže ak to budeš používať časom sa ti prvotné náklady určite vrátia.
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 28 Sep 2014, 08:48

predávanú demi vodu v žiadnom prípade !!!
dávno, dávno som brigádoval v neutralizačke vody. Jej parametre sa po meraní upravujú chemikáliami až keď je všetko takmer na nule tak až vtedy sa voda preženie cez filtre.
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod Rostro » 28 Sep 2014, 09:04

Dík za info. Ako sa to robí som nevedel, ale už som zase o niečo múdrejší !
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod stiff » 28 Sep 2014, 13:54

satan z pekla píše:Ahojte mam takú otázočku ohľadom úpravy vody je tu viac možnosti tak by som chcel pomôcť čo je lepšie reverzná osmáza alebo demi


To máš ako s autami. Je lepší kombík alebo sedan? No podľa toho načo to chceš. Ak potrebuješ sem tam trocha vody, tak RO. Ak potrebuješ veľa vody, potom demi kolonka.. ;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 28 Sep 2014, 14:08

stiff píše:
satan z pekla píše:Ahojte mam takú otázočku ohľadom úpravy vody je tu viac možnosti tak by som chcel pomôcť čo je lepšie reverzná osmáza alebo demi


To máš ako s autami. Je lepší kombík alebo sedan? No podľa toho načo to chceš. Ak potrebuješ sem tam trocha vody, tak RO. Ak potrebuješ veľa vody, potom demi kolonka.. ;)

no ma mi prísť merač uS čo som kúpil ešte keď som mal raje nejako sa ku mne nevie dostať :( musím predbežne pomerať vodu ak chcem kúpiť zasa raje
to demi ma zaujalo niečo som chcel poobzerať na nete ale nejako som sa ešte k tomu poriadne nedostal ale počul som že ty to máš doma Števko
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod stiff » 28 Sep 2014, 14:25

Mám Tiborko, mám :) Akurát včera som to po "drobných" úpravách spustil nanovo... :
Prílohy
demi.jpg
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 28 Sep 2014, 16:53

parádička takže to je pripojene stále na vodovod a keď voda všetkými tými serepetickami prejde je ako božský dúšok? takéto dačo som našiel na nete aj ja tie modré to sú filtre a v tých dvoch sklenených bankách to je čo? Ja som čo sa týka tohto laik :(
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 28 Sep 2014, 17:08

Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Ďalší

Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron