uprava vody uS

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

Re: uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod huhu » 06 Okt 2014, 12:47

no mne je jasne, zeby som to nepil ani sa v tom neumyval :D ale mylil som sa, zeby spina zmizla? No aj cast ruky ale o tom rec nebola :D :D :D

PS: toto neberte ako debatu OT!!! Su to bezpecnostne pokyny/opatrenia :D. Vsetky kyseliny aj hydroxidy su NEPITNE!!! :D
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod transporti686 » 06 Okt 2014, 13:08

huhu: to ti kto povedal, že sú nepitné? však raz si môžeš dať s chuťou :D
transporti686
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 23 Sep 2014, 13:53

Re: uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod huhu » 06 Okt 2014, 13:12

ja viem ze su, len to len my, taky labuznici si mozeme dovolit :) Pre vacsinu musia byt nepitne, kto by prispieval :D
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod Rostro » 06 Okt 2014, 18:30

transporti686 píše:Rostasus: pekná výrobnička vody, len takúto si v byte neviem predstaviť :D 31% HCL a NaOH žiadne vodičky na pitie alebo umývanie rúk :D


Tak stačia ti tie PET-fľaše napojené bez stojanu a nádoba. Demi si v pohode môžeš vyrobiť vo vani. Horšie je to s regeneráciou. To jedine na balkóne :roll: Ak si všimneš, tie PET fľaše mám uchytené v červenej prepravke. To mám takú prenosnú demi kolonu. :mrgreen: Ale už ju nepresúvam ako zo začiatku. Zo začiatku som ju zregeneroval a zregenerovanú preniesol v prepravke domov, tam narobil vodu a znovu preniesol do podniku, kde sú raje.
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod Rostro » 06 Okt 2014, 18:48

transporti686 píše:huhu: to vieš, ja som chodil na chemtech a viem čo je to za "sviňu" taká HCLka aj 31% je slušný nárez, raz som si nechtiac čuchol, keď sa ohrievala alebo niečo a pamätám sa, že sa mi zatmelo pred očami a bola to dobrá šupa, ale prežil som, ale pokiaľ nemusím tak sa radšej vyhýbam týmto "vodičkám"


A to sa v tom stojane ešte ukrýva 1 liter kyseliny sírovej 96% - 98% :?
Prílohy
kyselina_sirova.jpg
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 06 Okt 2014, 20:16

no alchymista poriadny :)
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod Rostro » 16 Jan 2015, 19:25

Stará demikolona je rozobratá a investoval som do kvalitnejšej. Stará z PET fliaš nebola zlá nemôžem povedať, ale mohol som tam pustiť max 0,5/l za minútu. Keď som dal viac praskol spoj. Teraz mám túto už som na nej robil 4x vodu a šlahal som 4 litre za minútu. Takže zatiaľ maximálna spokojnosť.
Prílohy
demikolona.jpg
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod Rostro » 16 Jan 2015, 19:39

Moje nové laboratórium....už je aj upratané :D

Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 16 Jan 2015, 20:22

čo je to? mecgyver a alchymista v jednom? PETER ROSTRO :D paradicka
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: uprava vody uS

Neprečítaný príspevokod Rostro » 16 Jan 2015, 20:35

Netrafil.........chemické laboratórium. Tu sa robia hókusy pókusy.... :ugeek:
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron