Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod jancibie » 21 Dec 2015, 09:48

pekná osádka.....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 22 Dec 2015, 08:01

Zdar , no pěkně se ti rodinka argentei rozrůstá ;) Až ti to všechno vyroste do finální podoby tak to budeš mít taky pěknej zvěřinec - viděls to u mě :D
Se divím že ti tam ještě trochu toho zelenýho zbylo ? Počkej až vyrostou .... já nemám jeden den písek na stejným místě a když se začnou handrkovat tak posouvají i větve a kořeny . Synspily pěkný .
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod Janek » 01 Jan 2016, 18:16

Hele zelenýho si vůbec nevšímaj, to spíš breidohri vidím jak si semtam urvou kus starýho listu a sežerou, jinak nic. Ale možná ty kytky do háje pujdou, letos blbě snaší zimní ubytek přirozenýho světla + moje nárazové solení pokud je potřeba tomu taky nepřidává. Nicméně argenteám se daří a prozatím k sobě nejsou agresivnější než kterýkoli jiný druh co jsem měl. Na nějaké to tření a hrabání ještě musí hodně narůst aby si udělali prostor.

A jedna aktuální
IMG_3777.jpg
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod jancibie » 01 Jan 2016, 18:22

Ty si riadny krmič....Myslené v dobrom... :D
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod Janek » 01 Jan 2016, 18:26

Áno :D
nacpaná ryba=hodná ryba
hodná ryba=dobrá ryba :D :D :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod huhu » 01 Jan 2016, 19:17

tu mi este pasuje:
dobra ryba = chutna ryba :D
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 02 Jan 2016, 10:48

Pěkně ti to roste ;)
Já jsem se ještě za celý svátky nedokopal k tomu abych je hodil do připravený nádrže kde by byly dominantní a víc se najedli a měli víc klidu .
S breidohrama , datem , pollenou a sorubimem to mají těžký a tolik nepříbívají .
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod Janek » 02 Jan 2016, 20:45

Pavle na to jsme zvědav až to přelovíš a přeměříš. Ty moje jsou nějak hoooodně brzo velké, až se kolikrát leknu když se zadívám a porovnám s některými velikostně stálejšími rybami.
Nicméně teď mám na dvou argenteách problém, né že by jim tikaly poslední hodinky ale vlastně vůbec nevím, co to je.
To jediné mi tu na foru chybí :D pořádé vlákno s hromadou nemocí aby se člověk mohl začíst a pobírat zkušenosti.

Nicméně kdyby kohokoli napadlo o co se jedná...
V kostce:
Ryby se chovají, normálně, první u které to začalo to pomalinku ustupuje a trvá kolem 3 týdnů nejméně, bez poklesu kondice, nálady, chuti do žraní, nedovedu odhadnout jestli samovolně přestane nebo ne.
Příznaky jsou v podstatě takové že z mého pohledu jak kdyby měli něco špatně se slizovou vrstvou, nebo jí neměli dostatečnou.
Tím vznikají bílé odřeniny především na hlavě, které si ryby jsou schopny i samy rozdrbat víc a sem tam jim z krajů odřenin i vlaje cár starého slizu/pokožky.
To se ovšem hrozně rychle léčí, do pár hodin ztmavne, za den či dva nejdéle uplně zahojí. Takže se člověk raduje že snad dobré, jenže během 5ti minut se ryba klidně rozdrbe znova, ať už náhodou o dekoraci, nebo stačí třeba když se při lovení granulí a výpadech na hladinu otřou o krycí sklo, výztuhu, nebo i jen větev v akva.
Ostatní ryby mají oproti nim mnohem odolnější pokožku a tyhle dvě argenteje jsou jako z vosku.
Nevadí jim to, ale mě ano.... zkoušel jsem masivní výměny, ve kterých pokračuju, je to základ, poté výluhy, ty nepřinesly žádné rapidní zlepšení, zkusil jsem i výrazněji zasolit, to věci spíše uškodilo a měl jsem pocit že to ryby víc svádí k rozdrbávání.
Momentálně to řeším výměnami, podávám vitamíny a čekám na další vývoj.
Nemám pocit že by ryby byly v ohrožení života ale přeci jen nějaký problémek asi mají, do teď ale jedná ryba neměla jedinou hlubší ránu.
Proces vždy stejný ... odřeno a pokud se to stihne tak zahojeno a stále dokola
IMG_3730.jpg

IMG_3731.jpg
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod jancibie » 02 Jan 2016, 21:07

Toto vôbec nevyzerá dobre, určite to treba riešiť. Tieto ryby majú nábeh na podobné problémy, asi najväčší v rámci rodu vieja a paratheraps. U mňa podozrivý číslo jedna je stres. Ťažko radiť, keď neviem aká veľká je nádrž, aký sú spoluobyvatelia a tak podobne.
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod Janek » 02 Jan 2016, 21:21

Vím že tenhle druh má někdy problémy srovnat se s tím že není v nádrži TOP. Jinak, konkrétněji na co to vypadá ? (musím tedy přiznat že na fotkách to vypadá drastičtěji než v realu, po rvačce kolikrát některé ryby vypadají hůř) ALE to nic neomlouvá
Stres jsem taky zahrnul do spouštěčů, proto proběhlo plánované předělání akva za cílem větší členitosti ale i vetšiho prostoru pro plavání, ryby jsou klidnější, i když si to ještě musí sednout. Rovnou do nového pro co nejmenší ale jednotný šok jsem přidal mladé maculicaudy, čímž se podařilo to že argentea nejsou nejníže v nádrži kde si vládnou synspilum a breidohri. To si myslím taky zafungovalo
V tuto chvílí je to co do stresu max co můžu udělat pokud vím to co vím.... jestli máš širší info k čemu se ten problém schyluje, budu za něj moc rád
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia