Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod jancibie » 25 Sep 2015, 17:45

Ja som tieto ryby párkrát daroval,lebo som si povedal,že mi to nestojí za tie nervy,takže veľa šťastia.... :D
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod Janek » 25 Sep 2015, 17:47

Však já jsem si té jejich bájné povahy vědom, naštěstí je můžu kdykoli rozdělit a držet odděleně jak dlouho chci a také už jsou snadno sehnatelné, ale rozhodně štěstí potřeba bude, i když zatím se ty ryby tváří jak cukrové panenky co by nikdy nikomu neublížily :D asi klid před bouří :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod paloi » 25 Sep 2015, 17:48

Ja som prvýkrát skúsil argenteu v počte 4 kusy. Veľké mohli byť tak 6-7 cm. Dopravu prežili bez ujmy. To, že sa nezabijú už v sáčku, predsa nič neznamená. Veď určite ich nikto nechová ako bojovnice, každú jednu samostatne. Určite je 200 - 300 malých spolu v jednom akváriu. Možno 2-3 týždne sa nič mimoriadne neudialo. Potom jedna uhynula. Ráno bolo všetko v poriadku, večer ryba mŕtva. Netušil som, prečo. Potom ďalšia.... a vždy boli dobité. Iné ryby neuhynuli, vždy iba argentea. Ako skonali prvé dve, som nevidel. Pripisoval som to za vinu Parachromis managuensis. Ale videl som, keď posledná dokončovala prácu na predposlednej. Už bolo neskoro, aj keď som ju hneď odlovil. Zostala mi jedna. A tá dorástla do nejakých 16 cm, keď som ju predával. Odvtedy som vždy mal argenteu maximálne jednu. A managujcovi som sa ospravedlnil. Viac skúseností s viacerými kusmi nemám. Už som to nechcel riskovať. To neznamená, že niekomu inému sa to nemôže podariť. Ja som mal s argenteami vyslovene smolu, nedarilo sa im u mňa. Ani keď som ich mal ako "kusovky". Jedna chytila nejaký nádor na oku a uhynula, 23 cm (od Jeskyho) mi zabili energetici, keď odpojili na 8 hodín elektriku a ja som práve dovolenkoval, 2 ďalšie pokusy s argenteou od Tillmanna tiež nevyšli - ryby, ktoré ráno vyzerali úplne fit, boli večer mŕtve. Aktuálne mám argenteu od Stiffa, od mája 2014, tej sa zatiaľ darí.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 25 Sep 2015, 19:36

Mě pořád láká pořídit si jen jednu kusovku, ale někde jsem četl, že v dospělosti potřebují nádrž aspoň 2,5m a to si do sedmyho patra nedovolim, už kvůli přepravě...ale je to pokušení :)
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod Janek » 26 Sep 2015, 18:36

Tak mi tedy držte palce :D

IMG_2622.jpg

IMG_2617.jpg
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 27 Sep 2015, 06:03

Hezký jsou ! Janku ať se s nima daří ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod Janek » 01 Nov 2015, 21:52

Tak zatím jsme v původním počtu, hezky rostou, sem tam si daj po hubě ale v únosné mířea tak trochu mojí vinou.
Jeden kousek se už hodil do barev. Co myslíte podle stavby těla? Jde to k samci nebo k samici ? :D (samořejmě teprv ještě loterie)
IMG_2992.jpg

IMG_2998.jpg
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 03 Nov 2015, 18:53

je ještě brzo na tipování.ale pěkné
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 04 Nov 2015, 20:25

Taky pár "fotek" přidám . Žerou parádně , rostou hodně nestejnoměrně :? , po přidání jiných ryb rušičů přestalo silné napadání slabší menší ze strany větší a dominantnější . Berou parádně mražené koretry , patentky a hovězí srdce ale ještě víc jdou po oves. vločkách , kukuřici , špenátu . A samozřejmě obligátní SAK mix a co se divím tak si rádi zaloví ostrým startem ze spoda na hladině plovoucí sušené ráčky Gamarus :o . Kromě drobných ohnání už teď proplouvají nádrží spolu a drží se pohromadě za což jsem rád protože první měsíc bylo napadání dost surové . Rostou a doufám že se v pořádku dožijou a bez problémů zařadí do party v 800l .... :geek:

První 3 fotky je menší a submisivnější ryba cca 9cm .

Další 3 fotky větší a dominantní ryba cca 13cm .
Prílohy
V.a.c.3.jpg
V.a.c.2.jpg
V.a.c.1.jpg
V.a.s.3.jpg
V.a.s.2.jpg
V.a.s.1.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Vieja argentea

Neprečítaný príspevokod blegon » 04 Nov 2015, 20:36

Jsou to strašně zajímavé a hlavně nádherně zbarvené ryby pro mě nej z rodu Vieja.
Oba máte parádní kusy a jsem zvědav jak budou vypadat až vyrostou ;).
Potřeboval bych další 900l akva což je bohužel nesplnitelné :( .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia