Kŕmenie živou a neživou potravou

Všetko čo vás zaujíma o portáli CichlidKlub.sk, zmeny, informácie, nápady a pod.

Re: Kŕmenie živou a neživou potravou

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 26 Jan 2021, 22:36

Snáď budú v pohode rásť a časom keď sa vytvoria páry ich vyselektujem, predsa len to budú velké ryby
Prílohy
20210126_214715.jpg
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 215
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Kŕmenie živou a neživou potravou

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 27 Jan 2021, 09:03

20210126_225917.jpg
20210126_225420.jpg
20210126_213742.jpg
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 215
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Kŕmenie živou a neživou potravou

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 27 Jan 2021, 09:18

Juraj a tá mrazená potrava čo ti narobila problémy bola z obchodu také tie kocky ako čokoláda alebo kupuješ tie veľké bloky cca dvojkilové?
Inak samozrejme budem im dávať aj čo najkvalitnejšiu sušenú ako granulky a vločky, preto sa snažím aj zistiť kto čo skrmuje a ako to rybám prospieva
Je veľa výrobcov na trhu a niektoré produkty sú docela drahé a to ale ešte nemusí znamenať že sú až tak kvalitné
Napr Tropical má pekné obaly ale aj dosť drahé žrádlo a kvalitu tiež nemám oskúšanú
Včera som si na skúšku objednal podlhovasté granulky od nich Cichlid Arowana Medium Sticks tak som zvedavý ako im bude chutiť
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 215
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Kŕmenie živou a neživou potravou

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 27 Jan 2021, 11:12

Rybky sa už pomaly osmeľujú hlavne Ocellatusíkovia to sú drzouni
Najopatrnejšie sú Salvini,pri ich velkosti cca 4cm sa veľmi nečudujem ale snáď sa čím skôr udomácnia a začnú poriadne žrať nech mi nezakrpatejú
Som veľmi zvedavý aké povahy medzi nimi budú, už teraz to je občas prekvapujúce
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 215
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Kŕmenie živou a neživou potravou

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 27 Jan 2021, 11:31

Myslím že z mražené artemie a koreter strach mít nemusíš, ale s patentkama bych byl opatrnější. Já dávám dopoledne granule a večer mražené, prakticky denně. Ryby ve výkrmně mají nacpaný pupky z dafnie, artemky a koreter a žádný problém. Patentkama nekrmím, měl jsem s nimi před lety špatnou zkušenost u tlamovců . Ale chovatel od kterého krmivo kupuju na ně nedá dopustit.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Kŕmenie živou a neživou potravou

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 27 Jan 2021, 11:59

Jirka B. píše:Myslím že z mražené artemie a koreter strach mít nemusíš, ale s patentkama bych byl opatrnější. Já dávám dopoledne granule a večer mražené, prakticky denně. Ryby ve výkrmně mají nacpaný pupky z dafnie, artemky a koreter a žádný problém. Patentkama nekrmím, měl jsem s nimi před lety špatnou zkušenost u tlamovců . Ale chovatel od kterého krmivo kupuju na ně nedá dopustit.


No ja im dávam ráno mraz.cyklopa na ranajky, na obed majú (ak mám doma) živé koretry alebo patentky poprípade mraz. patentky,artemie,koretry a cyklopa s doplnením granulami a vločkami,
na večeru väčšinou suchú stravu. S dafniami skusenosti moc nemám, hovorilo sa o nich že väčšina z ich tela je nestraviteľná , ich obal a vo vnútri su min vraj min. výživné. Ale možno som to čítal od nejakého pseudoodborníka a mýlim sa . Ak áno nechám sa rád poučiť a poradiť. Živé dafnie asi nezoženiem a akosú na tom mrazené netuším
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 215
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Kŕmenie živou a neživou potravou

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 27 Jan 2021, 13:55

Ty dafnie moc výživných látek nedodají, ale obsahují nějaké enzymy podporující trávení. Dávám je hlavně kvůli tomu.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Kŕmenie živou a neživou potravou

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 27 Jan 2021, 17:40

Krmím mraženým a granulovaným půl na půl.
Když chci dostat ryby do tření, tak je mraženého víc. U pár dodavatelů jsem se párkrát spálil a tak už teď beru jen od pana Koblasi "koblasa.cz", ta půlkilová balení. Tam nebyl za celé roky problém s ničím.
Věci které Koblasa nemá objednávám přes známého, který je vedoucím v jednom petshopu u nás a bere ve velkém mražené od Petra-Aqua.
Napíšu mu svoji objednávku, on mi to nechá dovézt se svým zbožím a já si to u něj vyzvednu.

Koblasa ti nepomůže - na Slovensko nezasílá ale velká pobočka Petra-Aqua je i u vás. Zkus zapátrat a poptat se.
Na FB třeba taky někdo poradí osvědčený zdroj na Slovensku.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Kŕmenie živou a neživou potravou

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 28 Jan 2021, 20:37

head66y6 píše:Krmím mraženým a granulovaným půl na půl.
Když chci dostat ryby do tření, tak je mraženého víc. U pár dodavatelů jsem se párkrát spálil a tak už teď beru jen od pana Koblasi "koblasa.cz", ta půlkilová balení. Tam nebyl za celé roky problém s ničím.
Věci které Koblasa nemá objednávám přes známého, který je vedoucím v jednom petshopu u nás a bere ve velkém mražené od Petra-Aqua.
Napíšu mu svoji objednávku, on mi to nechá dovézt se svým zbožím a já si to u něj vyzvednu.

Koblasa ti nepomůže - na Slovensko nezasílá ale velká pobočka Petra-Aqua je i u vás. Zkus zapátrat a poptat se.
Na FB třeba taky někdo poradí osvědčený zdroj na Slovensku.


Tak zatiaľ som s mrazeným problém nemal, kupujem v našej akvaristike od Petra-Aqua a dúfam že ani nebudem mať.
Ani by som nepovedal že Ocelláti sú takí vyberaví, normálne odmietajú Hikari granulky cichlid staple
Musím sa hlavne naučiť tieto ryby kŕmiť. U tropheusov to bolo zrovna tak
Trvá to nejakú dobu než sa to vyladí kedy sú ryby spokojné a voda nie je zaťažená
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 215
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

Re: Kŕmenie živou a neživou potravou

Neprečítaný príspevokod Miroslav S. » 28 Jan 2021, 20:52

Včera s vytreli Akary, samec má cca9-10 a samica okolo 8cm
Mám ich doma asi týždeň, Bolo zaujímavé sledovať ako sa tri samice predvádzali a mastili medzi sebou a samec sa na ne chodil pozerať ako to dopadne
Potom sa s jednou začal separovať a uplne v rohu akva za drevom čosi kuli. Snažili sa akoby čistiť kameň ktorý tam trochu vytŕčal spod dreva a tak som im tam oprel menší plochý lávový kameň
a do dvoch hodín sa naň vytreli
Úžasné tvorčeky sú to.
Obrázok užívateľa
Miroslav S.
 
Príspevky: 215
Registrovaný: 15 Jan 2021, 11:37
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Otázky, odpovede a riešenie problémov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť