Paratilapia polleni

Diskusia o afrických riečnych cichlidách, cichlidách z Ázie, Madagaskaru

Re: Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod paloi » 24 Apr 2016, 06:13

dnešné foto
Prílohy
parpol.JPG
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 24 Apr 2016, 16:09

Už má tu správně pěknou , protaženou pollení tlamu ;)
Já musel včera tu svoji 15cm svini vylovit z 800l . Šikanovala mi už celou nádrž ..... :evil: čubka mrňavá .
33cm samec Petenie už z ní byl na nervy a začali se schovávat i pearseie a to už na mě bylo moc ! Dnes ráno už zase všechny ryby vesele proplouvali nádrží když zjistili že je tyran pryč .
Bych nevěřil jak ta malá mrcha dokázala rozhodit leta sžitou velkou nádrž ... Bohužel jsem asi neměl kliku na slušnou rybu jako Ty .
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod jancibie » 24 Apr 2016, 17:21

HEAD66Y6 píše:Už má tu správně pěknou , protaženou pollení tlamu ;)
Já musel včera tu svoji 15cm svini vylovit z 800l . Šikanovala mi už celou nádrž ..... :evil: čubka mrňavá .
33cm samec Petenie už z ní byl na nervy a začali se schovávat i pearseie a to už na mě bylo moc ! Dnes ráno už zase všechny ryby vesele proplouvali nádrží když zjistili že je tyran pryč .
Bych nevěřil jak ta malá mrcha dokázala rozhodit leta sžitou velkou nádrž ... Bohužel jsem asi neměl kliku na slušnou rybu jako Ty .

Tak to je veľmi neštandardné správanie od polleni.....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 24 Apr 2016, 19:54

Janči , tohle byly moje první P.polleni v životě . Jak jsem psal načetl jsem si o nich myslím si dost , nečekal jsem že to bude lehký .
Ale to co předváděla tahle poslední .... nechápu ? Do ledna 2016 byla v nádrži s Datnioidem , EBJD , párem P. breidohri . Nikomu nic nedělala a nikoho si nevšímala ale breidohri ji při tření dávali čím dál většího čouda , byla za otloukánka . V lednu letos jsem ji odlovil a vypustil do 800l společně s Datem . Já měl strach hlavně o Data protože to jsou takový ňoumové (aspoň ty moje) . Dat si od začátku v pohodě proplouval mezi velkejma Viejama , Peteniema a pearseiema a pollena se držela v rozích nádrže u hladiny a ostatní ji sem tam jen tak prohnali , nic drastickýho . Říkal jsem si tak to je dobrý pollena časem povyroste a ostatní ji dají pokoj . Ale pořád jsem je sledoval a někdy za dva měsíce v březnu jsem si všiml že se pollena otrkala a občas se proti rybě ,která ji chtěla prohnat otočila a vrátila ji to ! A postupem času se její obrana změnila v cílenej útok , zvlášť u toho samce splendida , kterej je oproti ní velikej několikanásobně .... a čím víc jí ostatní ryby ustupovali a nevraceli jí to , tím se její ataky zvyšovali . Poslední týden už to bylo tak že jsem Petenie neviděl , pearseie jen u krmení a dokonce ten velikej samec synspilák byl nervózní při každým pohybu v nádrži . A opravdu , když pollena stála v rohu pod hladinou ryby opatrně plavali , jakmile se pollena dala do pohybu , všechny ostatní ryby zajeli pod kořeny a čekali kam poplave a když se vrátila do svýho rohu tak zase opatrně vykouknuli ! Absolutně tu změnu nechápu :shock: Ta mrcha má 15cm , je tam od ledna a během posledního měsíce se ji začali bát ryby který mají 30cm.... ???
Ona jim fyzicky nijak výrazně neubližovala (při svý velikosti) ale to její věčný vysírání a prohánění je začalo psychicky vysilovat a oni to prostě vzdali a radši se uklidili do kořenů při jakýmkoliv jejím pohybu !
Strašně mě to mrzí , protože polleni mě dlouho fascinujou a těšil jsem se na ně a navíc už vypadala opravdu jako pollena oproti tomu jak jsem je přivezl . Zčernala na uhel , stříbrný až modrý šupiny začali mít nádhernou kresbu a celkově mohutněla ! Ale takhle začala prospívat kupodivu až v tý 800l . Teď jsem ji vrátil zpátky do 350l k breidohrám a je po dominanci - klepe se i před o 3cm menší samicí breidohri . Bohužel ji nemám kam jinam dát a než aby se trápila nabídnu ji k darování ....
Tahle příhoda s P.polleni se mi bohužel vůbec nepovedla a je mi to velmi líto ale nejsem si vědomej že bych to nějak záměrně zavinil :roll:
Jestli se fakt naplno projevila jejich nevyzpitatelnost a labilita a já měl zrovna tu smůlu ..... ???

Omlouvám se za ten sloh :oops:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod paloi » 24 Apr 2016, 20:43

Ja som o tom nepochopiteľnom "prepnutí" (a následne terorizovaní aj väčších rýb) počul od dvoch ľudí (napíšem Ti viac do SS), takže Ti verím. Ale ak sa v menšom objeme ukľudní, možno by si mohol po nejakom čase skúsiť znovu návrat do 800-ky.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod huhu » 27 Apr 2016, 19:14

paloi píše:dnešné foto

tuto damu v ciernom ruchu poznam osobne :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod paloi » 27 Apr 2016, 21:49

huhu píše:
paloi píše:dnešné foto

tuto damu v ciernom ruchu poznam osobne :)


Nad týmto sa rozplývaš? Mal si napísať, že si videl Tomocichly sieboldii naživo. čo je to taká polleni :mrgreen:

Ale áno, potvrdzujem, Huhu bol na návšteve. Ja som v januári plánovanú návštevu u neho nezvládol, tak musel on ku mne. :P
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod huhu » 27 Apr 2016, 22:40

Neboj nic, pride rad aj na Tomocichly :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod contyKE » 02 Okt 2016, 19:19

čaute potreboval by som poradiť mam už rok 6kuskov polleni, keď som ich doniesol mali 5-6cm teraz okolo 15cm a začinaju sa hašteriť medzi sebou hlavne jeden dominantny samec ostatne... Problem je v tom že pravdepodobne mam len jednu samičku ako by ste to spravili ? Pôvodne som si chcel nechať 1 samca a 2 samičky no je tu problem kedže mam asi len jednu mam si nechať len parik? posielam aj fotku ostatnych ... mne pridu všetko ako samci skuste sa nato pozrieť. Diki
Prílohy
rsz_gzu.jpg
na ľavo ta v strede sa mi zda že ma väčšie škvrny mohla by byť samička? aspoň podľa škvrn...alebo by som len velmi chcel :D
Obrázok užívateľa
contyKE
 
Príspevky: 38
Registrovaný: 21 Dec 2015, 10:57

Re: Paratilapia polleni

Neprečítaný príspevokod paloi » 02 Okt 2016, 19:45

Mne tie tri naľavo pripadajú ako samci. Tú vpravo nevidieť.

Bijú sa tak, že majú aj zranenia? Alebo sú to len také naháňačky? Ak nemajú zranenia, nechal by som to tak. Alebo sú menšie kusy vystresované?

Mne sa ryby medzi sebou bili len kým boli malé. Mal som asi 5 kusov. Ale bolo to vždy bez zranení. Skôr by som povedal, že menšie kusy boli vystresované. To som ale mal poriešené hustou osádkou. Aktuálne mám už iba jedného samca, ale je to kluďas. Myslím, že žiadnu rybu mi nezabil. Pomaškrtili si na nich Petenie, možno niektorý sumec, a jednu mi zlikvidovali energetické závody pri odstávke elektriky (počas dovolenky).

Netrúfam si napísať, čo by si mal urobiť, lebo každý má iné možnosti. Ja by som dal preč 1 rybu, ktorá ostatné bije. A nechal by som si ostatné. U mňa je to tak - pokiaľ je ryby agresívna k ostatným, má to "spočítané". Ale možno máš aj inú nádrž a môžeš ryby oddeliť (ja nemám). Eventuálne je možnosť oddeliť toho dominantného samca mriežkou v rámci jedného akvária.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť