Wuntiho Jizni Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 12 Okt 2022, 19:53

Za mě Laetacara dorsigera. Je to taková malá velká cichlida a snáší i nižší teplotu.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod wunti » 22 Okt 2022, 07:22

Tak ještě 14 dni na výrobu stojanu bude kolega potřebovat.
Ne ze bych nemohl dospat, ale těším se :)
Jen nevím zdali řešit tapetu na zadní stenu nebo ne. Akva bude v rohu, vymalovat je bílá…. a snažím se udržovat při životě jeden větší osazeny kořen, který bude dominantou….
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 23 Okt 2022, 14:22

Já mám zadní stěnu nastříkanou na černo a je to fajn. Tapetu jsem se pokoušel nalepit na čtyřstovku a po několika hodinách jsem jí zmuchlal a vyhodil. A to jsem měl lepidlo od Juwelu. Ke to spíš na menší plochy.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod wunti » 23 Okt 2022, 16:09

Jirka B. píše:Já mám zadní stěnu nastříkanou na černo a je to fajn. Tapetu jsem se pokoušel nalepit na čtyřstovku a po několika hodinách jsem jí zmuchlal a vyhodil. A to jsem měl lepidlo od Juwelu. Ke to spíš na menší plochy.


Měl jsem modré. Měl jsem černé. U velkého jsem měl pruhledove….
Že bych zkusil vymyslet - nějakou jinou ptakovinu :)))
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod wunti » 24 Okt 2022, 16:37

Pánové ještě jeden dotaz. Lepidlo na lepení kamenů k sobě? Bych zkusil vytvořit nějakou skalku :))))
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 25 Okt 2022, 18:44

wunti píše:Pánové ještě jeden dotaz. Lepidlo na lepení kamenů k sobě? Bych zkusil vytvořit nějakou skalku :))))


Kdysi dávno, když jsem ještě lepil "jeskyňky" , jsem používal normální černý akvaristický silikon na akvária.
Nevím jak velký hromady chceš lepit a jaký šutráky. Jestli nějaký plochý a hrubý nebo hladký valouny?
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod wunti » 25 Okt 2022, 18:52

head66y6 píše:
wunti píše:Pánové ještě jeden dotaz. Lepidlo na lepení kamenů k sobě? Bych zkusil vytvořit nějakou skalku :))))


Kdysi dávno, když jsem ještě lepil "jeskyňky" , jsem používal normální černý akvaristický silikon na akvária.
Nevím jak velký hromady chceš lepit a jaký šutráky. Jestli nějaký plochý a hrubý nebo hladký valouny?


Tak to ještě taky nevím. Kouknu do kamenné zahrady u Janika. Něco tmavého asi, ale uvidím co mne zaujme.
Mám i odlozeny světly Písek, ale ve finále asi půjdu spíš taky do tmavého.
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 25 Okt 2022, 19:22

Akvarijní silikon celkem dobře drží. Lepil jsem s ním skalky pro tlamovce z břidlice a různých kamenů. Teď se to válí na půdě, ale stále drží.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod filip277 » 02 Nov 2022, 13:32

Zdravím, tak jsem početl zajímavou diskuzi o nadcházejícím zakládání Lido 120, už se ví, co tam dáte?:)

Já osobně bych určitě zůstal u Ameriky, pokud ne vyloženě cichlidky rodu apistogramma, tak například jak bylo výše zmíněno rod Laetacara je velmi zajímavý a jsou to krásné, aktivní rybky, měl jsem araguaie a nyní curviceps, ty jsou vybarvenější a celkově akčnější a mám je i v podobném objemu. Za nejhezčí z rodu považuju fulvipinnis, ale ty budou asi velmi obtížné k sehnání. Nebo případně ivanacara adoketa nebo různé druhy nannacar, je toho nyní opravdu hodně, co se na Kolumbii uzavřelo příměří, co měsíc, to mám od známého z Polska nafocený nový druh nebo barevnou variantu :D

Z Asie se mi moc líbili Sphaerichthys vaillanti a osphromenoides, ale to nejsou úplně dominantní rybky.

Ať se daří výběr:)
filip277
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 01 Nov 2022, 15:17

Re: Wuntiho Jizni Amerika

Neprečítaný príspevokod wunti » 04 Nov 2022, 13:40

filip277 píše:Zdravím, tak jsem početl zajímavou diskuzi o nadcházejícím zakládání Lido 120, už se ví, co tam dáte?:)

Já osobně bych určitě zůstal u Ameriky, pokud ne vyloženě cichlidky rodu apistogramma, tak například jak bylo výše zmíněno rod Laetacara je velmi zajímavý a jsou to krásné, aktivní rybky, měl jsem araguaie a nyní curviceps, ty jsou vybarvenější a celkově akčnější a mám je i v podobném objemu. Za nejhezčí z rodu považuju fulvipinnis, ale ty budou asi velmi obtížné k sehnání. Nebo případně ivanacara adoketa nebo různé druhy nannacar, je toho nyní opravdu hodně, co se na Kolumbii uzavřelo příměří, co měsíc, to mám od známého z Polska nafocený nový druh nebo barevnou variantu :D

Z Asie se mi moc líbili Sphaerichthys vaillanti a osphromenoides, ale to nejsou úplně dominantní rybky.

Ať se daří výběr:)



Tak nějak jsem více momentálně nakloněn na tu Asii.... na té jsem jako malý capart vyrost a přeci jen akvárium není nikterak velké a v té Asii člověk už něco vybere.
Každopádně stále čekám na podstavec ...
Určitě to tady potom hvízdnu :)
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

cron