l_lacova 500-ka

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Ako sa vám páči moja nádrž ( 1 najlepšie, 5 najhoršie)

1
15
88%
2
2
12%
3
0
Nehlasovalo
4
0
Nehlasovalo
5
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 17

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod smirnoff » 30 Dec 2014, 07:42

Krásne akvárko!
Obrázok užívateľa
smirnoff
 
Príspevky: 186
Obrázky: 0
Registrovaný: 08 Sep 2014, 09:19
Bydlisko: Detva

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod huhu » 30 Dec 2014, 10:25

Najprv som si myslel, ze sa Laco sekol a dal sem svoju nadrz druhykrat.... Potom som si uvedomil, ze to je poprve... Matne som si spominal na predosle tvoje akva a sucasny stav ma velmi milo prekvapil. Drzim ti palce! A prajem vela podarenych fotiek :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod nawi » 30 Dec 2014, 13:14

krásna nádrž a ešte krajšie ryby,najmä tie Uaru :!: super ;)
http://www.nawicichlid.wbl.sk
https://www.facebook.com/pages/Nawicich ... 8753917861
„Niektorí ľudia sú ako akvarijné rybky - stále v pohybe a stále bez cieľa.“
Obrázok užívateľa
nawi
 
Príspevky: 276
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod kvietik » 30 Dec 2014, 14:12

super akva, krasne ryby ...cakal som kedy sem hodis dake fotky...potesili moje oci :)
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod l_laco » 30 Dec 2014, 15:17

Priatelia ďakujem za slová chvály, no nie je to také super ako sa zdá. Žiaľ to, že doma trávim tak 2 - 3 dni za mesiac sa podpísalo na rybách. Hlavne na Uaru. Päť zo siedmych pôvodných napadol nejaký črevný parazit. Liečenie malo slabý úspech, dve uhynuli, a dve, možno tri síce ešte žijú, ale ... vidno na nich že chradnú a asi to už majú tiež zrátané. Štve ma to, no žiaľ ... nemôžem pracovné a životné povinnosti podriadiť rybám. Proste to nejde. Verím že aspoň dve ktoré krásne rastú a aj dobre žerú budú zdravé.
Parametre vody neriešim, občas zmeriam pH ktoré sa po 3 týždňoch bez výmeny vody pohybuje niekde na úrovni 6,2 - 6,6.
Filtre šlapú, no aj tak ich musím každé tri mesiace kompletne rozhodiť, molitany vyprať a Siporax aspoň trochu prepláchnuť.
Ohľadom nejakých listov, šišiek a podobnej dekorácie "jemnej" dekorácie ... mal som v minulosti. Iste je to pekné, dá to akvárku taký prirodzený nádych, no rýchlo sa to rozkladalo, Uary to likvidovali a tak boli filre zanesené často za pár týždňov a často bolo nutné ich akútne vyčistiť. Takú situáciu si teraz nemôžem dovoliť. Krmenie som hodil na krk mame, ale čistiť a starať sa o techniku musím sám. Tak povediac každý deň verím, že sa nestane žiadna katastrofa aby som nemusel letieť kvôli tomu domov.
Veľkosť Creni neviem ... ryby nemeriam a odhad cez sklo býva asto nepresný, ale tipujem že môžu mať 8 - 10 cm.
Rád by som do akva doplnil nejaké menšie a nenáročné druhy, kedysi som mal Aequidens maronii, potom som ich predal a teraz ich zas zháňam ... dnes som zohnal 2 ks, takže sa k nim chcem znovu vrátiť.
Inak všetkých ktorí si myslia že som "zapadol prachom" a už som tu neni ubezpečujem, že portál pravidelne navštevujem a čítam si témy ktoré ma zaujímajú. Prispievať zatiaľ neni moc čím ... všetko je predsa jasné ;)
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod simon » 31 Dec 2014, 14:00

Asi by bolo najlepšie, tak ako si písal, dať tam nejaké nenáročné druhy, ktoré by to bez problémov prežili.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod sumdir » 31 Dec 2014, 14:37

l_laco, mam na tvoje uaru referenciu, ze su najkrajsie v republike. a teraz citam, ze sa im nedari achradnu. to je velka skoda. su tokrasne ryby.

kto sa ti stara o akvarko, ked nie si doma? svetlo, krmenie, odkalovanie... mas doma este jedneho akvaristu?
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod simon » 31 Dec 2014, 14:49

sumdir píše:l_laco, mam na tvoje uaru referenciu, ze su najkrajsie v republike. a teraz citam, ze sa im nedari achradnu. to je velka skoda. su tokrasne ryby.

kto sa ti stara o akvarko, ked nie si doma? svetlo, krmenie, odkalovanie... mas doma este jedneho akvaristu?

Na svetlo má časovacie el. hodiny, kŕmi mama - prípadne sú aj automat. kŕmitká, odkaľovať možno ani netreba. Len tá výmena vody a vyčistenie čelného skla.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod l_laco » 01 Jan 2015, 10:53

Verte že to, že na akvárko nemám viac času ma štve, no pracujem mimo domov a tak kŕmenie zabezpečuje mama a ostatné ja vždy keď prídem domov. Odkalovanie, čistenie skiel a výmenu vody realizujem tak raz za 2 - 3 týždne.
Ryby vyzerajú v celku v pohode, dve uarky uhynuli asi pred troma mesiacmi, dve od vtedy nežerú, resp. veľmi málo. Zvyšné tri sa zdajú byť v pohode. Krmim výhradne sušeným, nakoľko spomínané problémy nastali po tom ako ryby dostávali mrazené patentky a koretry ... niečo v nich asi bolo ... neviem. Liečil som ich podľa rád skúseného akvaristu, spočiatku sa zdalo že stav sa zlepšil, no nebolo to celkom tak. A jedného dňa, zrovna keď som prišiel domov boli dve hore bruchom. Žiaľ ...
Uary sú krásne, elegantné a u mňa stále nekonfliktné ryby. Jediné čo ma štve že pri nich nemôžem mať žiadne, ale úplne že žiadne rastliny .... veľmi by som chel plávajúce Pistie a nejaký veľký Echinodor ... no smola.
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: l_lacova 500-ka

Neprečítaný príspevokod ioopp » 24 Feb 2015, 09:40

Ahoj.
Jestli chceš rostliny tak zkus ricci, ikdyž to je taková rostlina nerostlina a spíš jen stínítko. Je to jediné zelené co mi nežerou Herosi, jinak spasou vše i se sušeným dubovým listím.
S tou údržbou a drobnými dekoracemi typu listí šištičky...mi mluvíš z duše. Nemít tolik volna, tak se na to taky vykašlu. Filtry jsem nucený otvírat každý měsíc, abych očistil molitany.
Máš to celkově moc pěkné a to poskládání kořenů s kameny je super :)
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 8 hostia