Klidná Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 07 Okt 2016, 18:28

Akary kolumbijské jsou už doma. Zatím v karanténě. Jsou 4 a jsou to 4cm velcí prckové. Koupil jsem je ve Viváriu Mělník. Byl jsem tam po dlouhé době a musím říct, že jsem bych nejradši koupil i jiné druhy. Amerických cichlid tam bylo habaděj. Hlavně středoamerických takových těch středně velkých kančíků tam bylo, až oči přecházely. Dost druhů jsem na živo viděl poprvé a musím říct, že se mi fakt líbili. Kdybych měl větší kapacity asi bych teď zakládal ještě jednu nádrž - Střední ameriku :-)

Jinak u mláďat akar modrých už skoro na 100% vím, že je to pár. Kdyby měl někdo zájem, jsou k dispozici. Velikost cca 5cm.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod l_laco » 07 Okt 2016, 19:11

hmmmm ....toto nebude "klidná" amerika ;)
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 25 Okt 2016, 19:31

Zatím to klidná amerika je :-)

Proběhlo několik výtěrů páru akar modrých, vše bylo v pohodě žádné rozepře. Pokud se akary netřou jsou všechny ryby v hejnu a čekají jestli něco nenasypu, plachost která byla před tím u samice Mesounata je pryč. Zatím je to paráda. Temporalisky rostou jako z vody a malé kolumbijky se okamžitě zapojily do hejna a já spřádám plány co dál... ;)
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 10 Jan 2017, 14:04

Včera jsem přeměřil několik ryb. Samec akary modré 17cm, největší temporalis přibližně 15cm a samci akary kolumbijské mají 11cm! To mě opravdu překvapilo. Vypadají mnohem menší. Jinak vše funguje dobře, ryby spolu kamarádí. Nepozoroval jsem žádné šarvátky. Počítám s tím, že se to z jara začne párovat a budu muset redukovat počty ryb. snad to proběhne v pohodě. Momentálně jsem z akváriem spokojen.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 16 Júl 2017, 08:42

Ahoj, s mou klidnou amerikou to zatím funguje. Geophagus iporangensis jsem prodal a v akvárku je klid. Nicméně H. temporalis jsou skoro 20cm velké a já si začínám uvědomovat, že je potřeba buď regukce ze čtyř kusů na pár (mám jich 5 ale jeden kus prakticky neroste) nebo se zbavit celé skupiny. Začal jsem procházet weby a hledám něco co co by se mi líbilo. No zatím jsem nenašel nic, tak u nich asi zůstanu. Zatím se mi netřou ani nepozoruji, že se dvě ryby držely v páru, ale už by mohly, ne? Zvýšení teploty ani častější výměny vody zatím nepomohly, třou se jen akary modré. Akary kolumbijské by do toho možná taky šly, ale asi chtějí víc klidu. Kopou díru, čistí kámen, ale tření nic. Nevíte někdo co by mohlo zabrat?
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod blegon » 16 Júl 2017, 16:53

Zkus ty hypsele nafotit ;) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 17 Júl 2017, 15:50

Takhle to v akváriu vypadá. Ryby se různě naparují jinak pohoda. Dva na fotce mají náznak hrbu, dva co tam nejsou zatím ne.
Prílohy
P1220131 menší.jpg
H. temporalis
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod blegon » 17 Júl 2017, 21:34

Řekl bych že to jsou dva samci :) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 18 Júl 2017, 07:14

Já taky, ale včera jsem měl trochu času na pozorování a tyhle dvě ryby jako by držely spolu a naháněly se ke kořenu. Tak nevím.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 22 Júl 2017, 19:50

Tak to vypadá, že Hypsele na fotce jsou pár. Obsadily roh akvária a ta ryba, která je na fotce ve předu už má venku kladélko :D Zatím předběžně: Bude mít někdo zájem o dvě plonkovní ryby. Obě mají velikost kolem 17cm a k tomu bonus pomalu rostoucí cca 10-12 velkou ryba.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron