Headyho Amerika - 780l

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Headyho Amerika - 780l

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 17 Máj 2023, 10:10

Malá - delší dobu plánovaná změna ;)
Ve 4 nádržích ze 6 co mám, mi plavou různé Channy, nebo jejich potomci, ale v 8kilu v obýváku budou vždy plavat cichlidy!
Po cca 4 letech s jižní Amerikou v 800l, jsem se vrátil zase ke střední Americe. Je to pro mě taková "srdcovka".
Jižní Amerika je fajn, ale je to prostě takový nějaký klidný, nic moc se v nádrži neděje a chybí tomu občas nějaká akce :D Ale bylo to samozřejmě dáno tím, že jsem po odchodu Mesoheros ornatus, měl samé relativně klidné ryby z JA.
Od začátku jsem věděl, že už do těch malých 800l nechci cpát velké ryby jako Vieja, Maskaheros, Parachromis nebo Petenia ( i když ty mě mrzí velice, protože bych je rád zase jednou měl).
Dlouho jsem pokukoval po menších cichlidách z Mexika, které by se mohli potkávat ve stejné řece, nebo v nějaké laguně.
A tak mi od minulého týdne plave v nádrži, kterou jsem jim maličko upravil pro jejich potřeby: 4ks Cribroheros robertsoni, 4ks Trichromis salvini a párek Thorichthys meeki "rio Candelaria". V plánu byly Thorichthys ellioti, ale ti nějak došli, než jsem se pro ryby dokopal. Chtěl bych tam zkusit ještě pod hladinu živorodky Xiphophorus helleri (přírodní formu). Dorůstají dost velké, také do toho Mexika patří, ale uvidím jestli to nakonec nebude jenom drahé krmení? :D
Mám nějaké dorůstající u chovatele z letošního výtěru, lehce zamluvené....

Abych nekecal, nedokázal jsem se zbavit 2ks sumců Sorubim lima. Ty do Mexika nepatří, ale jsou to moji oblíbenci a dokud to budou v pohodě dávat, tak tam mají vždy své místo. A nechal jsem tam na dožití ještě poslední kus mřenky B. macracantha, která je u mě už asi 16 rok.

Tady pár fotek. Nádrž vypadá celkem prázdná, když jsou ryby ještě malé. Musel jsem je vylákat z větví a šutrů krmením, aby tam vůbec něco plavalo na fotce :)
Prílohy
c1.jpg
c2.jpg
m1.jpg
m2.jpg
r1.jpg
r2.jpg
s1.jpg
s2.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Headyho Amerika - 780l

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 18 Máj 2023, 15:41

Máš to parádní!
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Headyho Amerika - 780l

Neprečítaný príspevokod Fogy51 » 18 Máj 2023, 21:10

Pekné to máš.

Ja som presne opak. Mne príde stredná moc chaotická a skôr som na tu JA :D ten kľud ma baví
Obrázok užívateľa
Fogy51
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 16 Apr 2017, 15:43
Bydlisko: Tekovská Breznica

Re: Headyho Amerika - 780l

Neprečítaný príspevokod jancibie » 19 Máj 2023, 07:33

Najlepšie je mať viac nádrži nakoľko je veľa zaujímavých rýb... ;) ale heady si to zariadil pre rybky krásne a som zvedavý na ďalší vývoj
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Headyho Amerika - 780l

Neprečítaný príspevokod kvietik » 19 Máj 2023, 10:04

Páči sa mi dizajn akvarka, až vyrastú ryby , tak to bude luxus.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Headyho Amerika - 780l

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 21 Máj 2023, 07:17

Děkuju chlapi ;)
Uvidíme, jak to poroste a jak se to bude chovat.
Ještě to ale opravdu chce pod hladinu nějaké velké živorodky, nebo větší mexické Tetry ... myslím, že taky nějaké existují?
A taky musím po 14 měsících vyčistit kanystrák FX6 :D
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Headyho Amerika - 780l

Neprečítaný príspevokod filip277 » 21 Máj 2023, 10:13

Ahoj Heady, co poecilia velifera přírodní forma? 10+ čísel, to by měla fungovat. A nebo ještě xenotoca eiseni, ty mají kolem 8cm.
filip277
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 01 Nov 2022, 15:17

Re: Headyho Amerika - 780l

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 22 Máj 2023, 06:32

filip277 píše:Ahoj Heady, co poecilia velifera přírodní forma? 10+ čísel, to by měla fungovat. A nebo ještě xenotoca eiseni, ty mají kolem 8cm.


I na P. velifera jsem koukal. Tam se ale shánějí čisté přírodní formy ještě hůř než u X. helleri, taky má ta velifera raději teplejší vodu než mečovky a co jsem mluvil s chovatelem, tak jsou víc plaché než mečovky a společnost jiných a větších ryb jim nedělá dobře.
Nějaké větší Xenotoca a jiné mexické živorodky jsem hledal, ale pod 8cm to asi nemá cenu jít.... bylo by to jen žrádlo. Já si stejně myslím, že až vyrostou salvini, tak si stejně zaloví a bude po živorodkách :D
Ještě chci nějak upravit "svazek" jemných větviček a přidělat je v nádrži těsně pod hladinu, aby se měli živorodky když tak kam schovat. Kytky plovoučky na hladině nemají smysl, protože mám v té nádrži trochu větší proud vody a pohyb hladiny a to plovoučky nemají rády.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Headyho Amerika - 780l

Neprečítaný príspevokod filip277 » 22 Máj 2023, 11:37

Velifery jsem viděl v jednom SA biotopu, kde byli meeki a cutteri tuším, na YouTube to vyskočí, když si dáš George Farmer - Biotope aquarium. A vypadalo to na ok soužití, je jasný, že salvini budou větší hrozba časem a hodnoty vody toho akvárka taky nevím. Nicméně kdyby ses pro ně rozhodl, dej vědět, beru občas od chlapa, který mívá přírodní zelenou formu (řekl bych spíše měděnou).
A propo, našel jsi nějakou lokalitu, kde se tvé druhy v přírodě potkávají? Nebo je to nakonec jen Mexiko? :D
filip277
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 01 Nov 2022, 15:17

Re: Headyho Amerika - 780l

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 23 Máj 2023, 06:59

No asi bych ty velifery mohl zkusit taky...
Přírodní forma označená "green" nestačí. Museli by to být nějaké WF z odchytu. To je stejné jako s těmi X. helleri "green" .
Párkrát jsem je měl a po čase ze samic začali padat různě barevní malý parchanti :D
Jak mi nedávno vysvětlil jeden zkušený chovatel přírodních forem živorodek "pokud jde o formu nabízenou jako green, jedná se o vyselektované jedince z barevných forem a dřív nebo později se u jejich potomků objeví zase barevná mláďata" . Jistota jsou pouze ryby z odchytu z dané lokality.
No, ale koukal jsem, že jeden obchodník s rybama v mém blízkém okolí právě P. velifera "green" nabízí, ve velikosti XL - takže by nemuseli hned padnout za potravu. Nabízí je i za slušný peníz, takže jich asi zkusím vzít menší hejno a uvidím? Když popadají, nebo padnou cichlidám jako hračky, tak mě to nebude tolik mrzet ;)

Lokality---- konkrétně tyto 3 druhy cichlid co tam mám, se mohou v Mexiku potkávat ve vodách Noh Laguna, Laguna Bacalar, nebo Rio Usumacinta
Ty C. robertsoni jsou asi nejvíc vázány na vody Mexika ale dají se nalézt i v Kostarice, Hondurasu a Guatemale. T. salvini už se přelévají taky různě z Mexika do Guatemaly, Belize a Hondurasu. Rod Thorichthys je ve střední Americe jak se říká "všude zdejší". Když jsem vybíral ryby, nechtěl jsem to hrotit na přísné detaily jednoho určitého úseku nebo biotopu. Je to pro mě koníček u kterého si chci odpočinout a ne být otrokem. Proto nemám rád a nelíbí se mi styl ADA a Amanovi "sterilní" nádrže. Ale nikomu to neberu a když má někdo chuť se s tím srát ..... jeho svobodná volba ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 7 hostia

cron