Bona Caffe tank 468L

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Bona Caffe tank 468L

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 11 Dec 2021, 20:56

kvietik píše:To ma mrzí, ale keď to nemá človek pod každodenným dohľadom, tak sa to stáva. Môžem ti ponuknúť odchov T. helleri. Aj keď pri dospelých ocelatoch , by asi nemali dlhú životnosť.
veď toto, tie ocelaty má tam normálne seru, lebo mám nejaké predstavy a možnosti, no sú to 5 CM ryby, tak ich asi vezmem k sebe, nech podrastu..(tie moje možnosti) ;)
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Bona Caffe tank 468L

Neprečítaný príspevokod paloi » 12 Dec 2021, 22:21

A nebolo by riešením posunúť niekomu oceláty? Či to nechceš?
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Bona Caffe tank 468L

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 13 Dec 2021, 09:22

paloi píše:A nebolo by riešením posunúť niekomu oceláty? Či to nechceš?


..no , keby to bolo iba na mne, ver tomu že sú už preč .. len majiteľovi sa nechce čakať kým dorastie dorasť a chce tam stále mať dominantu . oni zase nie sú vychované ako nejaké predátory.. uskromnené sú na granulách, ale keď , tak tam potrebujem dať ryby aspoň 8 cm
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Bona Caffe tank 468L

Neprečítaný príspevokod paloi » 13 Dec 2021, 09:38

Astronotus nie je zlá ryba, ešte je aj kľudnejšia, čím je väčšia. Aspoň ja mám takú skúsenosť. Len má ten problém, že má veľkú papuľu. Ja som práve pre tento dôvod pustil mojich krásnych obľúbencov. Rovnako aj Petenie, ktoré sú aktuálne už u Mirasa. Ťažko som sa s nimi lúčil, ale pozháňal som malé a už to rastie.

Ale druhá vec - skús vysvetliť majiteľovi, že si môže kúpiť malých, aj v inom sfarbení, budú rásť s ostatnými rybami, kým bude môcť otvoriť kaviareň, budú mať 20 cm. Faktom je, že presviedčať niekoho, kto tomu veľmi nerozumie, je náročné, ak nie zbytočné. Daj si predtým Hell (od Rostra), aby si mal energiu :D
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Bona Caffe tank 468L

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 14 Dec 2021, 18:39

Fíha ... Ďuri tak to je opravdu škoda :o
Ale jak psal Jano, když to není každý den alespoň trochu pod kontrolou, tak zákon schválnosti zafunguje a něco se pos..e!

Tak ale můžeš vzít něco od sebe z nádrže anebo sehnat zase nějakou Jižní Ameriku.
Každopádně rozhovor s majitelem bych zkusil.
Přeju podařený nový rozjezd ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Bona Caffe tank 468L

Neprečítaný príspevokod Rostro » 15 Dec 2021, 19:45

Juraj1973 píše:
paloi píše:A nebolo by riešením posunúť niekomu oceláty? Či to nechceš?


..no , keby to bolo iba na mne, ver tomu že sú už preč .. len majiteľovi sa nechce čakať kým dorastie dorasť a chce tam stále mať dominantu . oni zase nie sú vychované ako nejaké predátory.. uskromnené sú na granulách, ale keď , tak tam potrebujem dať ryby aspoň 8 cm


Tak treba vymeniť majiteľa kaviarne :lol:
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Bona Caffe tank 468L

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 06 Jan 2022, 21:47

..no presunul som nejaké ryby z môjho akva, ktoré dostavali na frak.. a doma utláčaná submisívna "karpina" sa spravila šéfom akva :D rovnako ako samec salviny, čo si doma užíval tak 10 x 10 cm svojho priestoru, tiež trochu pookrial ;) .. trochu špinavá voda po údržbe, ale nemal som čas , tak hádam prepáčite
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Bona Caffe tank 468L

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 07 Jan 2022, 11:34

No vidíš, zase mají návštěvníci na co koukat ;)
Snad se carpintis sklidní po nějaké době. Dokážou to být ale otravní "štípači".
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Predchádzajúci

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron