Bichir tank

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Bichir tank

Neprečítaný príspevokod jirkamrvik » 04 Jún 2018, 16:44

nhkg píše:Krasavice. Mi u těch mých nevadí ani tak barvy jak velikost. Chci je chovat v páru v solo nádrži a mé channy jsou malé na nádrž kde jsou a na menší zase moc velké.
Už se dívám po větších channách, ale stejně jak u crenicichlid kolem 25cm skoro nic není.



Co takhle zkusit channu pleuropthalmu? Měl jsem je, vyrostou tak akorát a dají se sehnat za dobrý peníze. Známý má pár cca 25cm a jsou to úžasný ryby. Já měl pár před cca rokem, a ten šel do Vodňan do školy, možná tam ještě i jsou k vidění.
jirkamrvik
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 26 Sep 2015, 07:54

Re: Bichir tank

Neprečítaný príspevokod nhkg » 04 Jún 2018, 16:57

Hrozně se mi líbí Channa Aurantimaculata, ale je asi moc velká na mé akvária (můžu jim dát 190x40x40cm nebo 130x50x50cm).
Channa pleuropthalma je hezká. Velikost tak akorát, ale píšou plaché a že potřebuje víc prostoru k plavání, než běžné channy. A asi by jí u mě bylo zima (mám v zimě v akva 20°C). Takže jsem ji vyloučil z výběru.
Rozhodnu se podle toho, co bude skladem. Nejsou to ryby, co by byly běžně v nabídce a z Asie asi není tolik importů jak z Ameriky. A není kam spěchat, nejdřív bych chtěl vytřít channy co mám. Podle popisu mají zajímavé tření a péči o potěr.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Bichir tank

Neprečítaný príspevokod jirkamrvik » 04 Jún 2018, 18:50

nhkg píše:Hrozně se mi líbí Channa Aurantimaculata, ale je asi moc velká na mé akvária (můžu jim dát 190x40x40cm nebo 130x50x50cm).
Channa pleuropthalma je hezká. Velikost tak akorát, ale píšou plaché a že potřebuje víc prostoru k plavání, než běžné channy. A asi by jí u mě bylo zima (mám v zimě v akva 20°C). Takže jsem ji vyloučil z výběru.
Rozhodnu se podle toho, co bude skladem. Nejsou to ryby, co by byly běžně v nabídce a z Asie asi není tolik importů jak z Ameriky. A není kam spěchat, nejdřív bych chtěl vytřít channy co mám. Podle popisu mají zajímavé tření a péči o potěr.



Aurantimaticulata by byla pro tebe moc velká, měli jsme pár a oba už něco kolem 50-55měli, taky někde mám fotku. Koukni se na : aquarium.cz já tam nakupuju a když chytíš dobrý týden, tak se tam dají i zajímavý channy sehnat. do menší nádrže bych dal třeba skupinu Bleher, nebo andrao, ovšem uvidíš jak co půjde sehnat. Skvěle se k těmhle rybam hoděj bichiři ;) S tou plachostí u pleuropthalm bych se ničeho nebál, jsou jako všechny ostatní.
Prílohy
10697134_694720283975920_2778269933851087226_o.jpg
jirkamrvik
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 26 Sep 2015, 07:54

Re: Bichir tank

Neprečítaný príspevokod nhkg » 04 Jún 2018, 19:04

Měl jsi krásné ryby. V jak velkém akva byly? A neměl jsi se jich zbavovat. Přijde mi, že skoro nikdo tyto ryby u nás nechová.
Aquarium.cz je pro mě nepoužitelné. Moc daleko na to, že na 50% budou ryby blbě určené nebo v moc špatné kondici. Sleduju Glasra. Právě Channy andrao jsem měl objednané, ale z nějakého důvodu mi je od Glasra nedovezli, tak jsem vzal ryby co mám.
Jak často je krmíš? Snažím se 3x týdně (v zimě to omezím na 2x). Ale nevím jestli to je takto správně :/.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Bichir tank

Neprečítaný príspevokod jirkamrvik » 05 Jún 2018, 04:42

nhkg píše:Měl jsi krásné ryby. V jak velkém akva byly? A neměl jsi se jich zbavovat. Přijde mi, že skoro nikdo tyto ryby u nás nechová.
Aquarium.cz je pro mě nepoužitelné. Moc daleko na to, že na 50% budou ryby blbě určené nebo v moc špatné kondici. Sleduju Glasra. Právě Channy andrao jsem měl objednané, ale z nějakého důvodu mi je od Glasra nedovezli, tak jsem vzal ryby co mám.
Jak často je krmíš? Snažím se 3x týdně (v zimě to omezím na 2x). Ale nevím jestli to je takto správně :/.



Já měl Pleuropthalmy, tenkrát se to ale nesneslo s jinýma rybama, tak museli pryč. Aurantimaticulaty měl známý, měl pár, ale samice mu umřela, samce si od něj vzal kamarád do 1300L. Heleď já krmím tady v nádrži tak nějak ob den, max ob dva dny, ale mam tam bichiry a ty toho sežerou strašně, ta channa je spíš na patentku, žížaly, granule .. ale taky žere jak bláznivá.
jirkamrvik
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 26 Sep 2015, 07:54

Re: Bichir tank

Neprečítaný príspevokod jirkamrvik » 07 Jún 2018, 18:25

Tak dneškem 38cm naměřených přes sklo ;)
Prílohy
34792106_2003109499709595_1033882620527640576_n.jpg
jirkamrvik
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 26 Sep 2015, 07:54

Re: Bichir tank

Neprečítaný príspevokod jirkamrvik » 10 Jún 2018, 17:11

Arowana, auchenoglanis, channa šly pryč... pořád se vše mezi sebou mlátilo, Auchenoglanis to odnášel nejvíc .. ryby putovali do Botaniky Liberec, tam se budou mít daleko lépe ve 5000litrech. Zde zůstali bichiři, akary, sumci a nově 3 Metynnysy, dalších 10 je ve výkrmně, a to bude asi i finální osádka této nádrže. Už je doma i nádrž číslo 2, krásných 920litrů.. ale o té jindy ;)
jirkamrvik
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 26 Sep 2015, 07:54

Re: Bichir tank

Neprečítaný príspevokod nhkg » 10 Jún 2018, 17:28

Channy je škoda, ale fakt to jsou ryby spíše do sólo nádrže. Nevyžere jim to tam v botance? Je to dravec.
Já jsem tak dlouho googlil vhodnou channu pro mě, až jsem všechny vyloučil. Vše v rozumné velikosti je moc agresivní i v rámci páru a na skupinu channa pleuropthalma podle mě mám malé akvária.
Závidím těch 920 litrů. :twisted:
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Bichir tank

Neprečítaný príspevokod jirkamrvik » 10 Jún 2018, 18:18

nhkg píše:Channy je škoda, ale fakt to jsou ryby spíše do sólo nádrže. Nevyžere jim to tam v botance? Je to dravec.
Já jsem tak dlouho googlil vhodnou channu pro mě, až jsem všechny vyloučil. Vše v rozumné velikosti je moc agresivní i v rámci páru a na skupinu channa pleuropthalma podle mě mám malé akvária.
Závidím těch 920 litrů. :twisted:



Nemyslím si, tam budou jen obludy, ona s těma 30cm neudělá velkou neplechu, tomu bych nevěřil. Hele být tebou, tak je zkusím .. já měl pár v nádrži 150x50x70 s dalšíma rybama a uplně v pohodě.. měli kolem 25cm, a byly nádherný, dát jim solo nádrž, tak máš o podívanou postaráno, maj je ve Velkých přílepech dost často, (aquarium.cz) a vždycky něco kolem 10cm a jsou asi za 70,- .. neváhal bych, kdybych už ryby do mých nádrží vybraný měl ..
Jojo, taky jsem za ní teď rád, a za peníze za který byla by byl hřích jí nevzat :D
jirkamrvik
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 26 Sep 2015, 07:54

Re: Bichir tank

Neprečítaný príspevokod paloi » 14 Jún 2018, 20:15

Auchenoglanisa si dal preč? A prečo? Aj on sa mlátil?

Určite si ho premeral, keď si ho vylovil. Koľko meral?
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia