Atomová 180-ka

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Atomová 180-ka

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 25 Aug 2022, 00:27

Názov nádrže: Atomová 180-ka
Založenie nádrže: biotop sa už veľmi nerieši, mala by prevládať stredná Amerika
Biotop nádrže: vyplňte biotop, na ktorý sa má nádrž podobať
Rozmery nádrže (d x v x h):800 x450x500
Hrúbka skla: 8
Objem nádrže : necelých 180
Dekorácia v nádrži: kremičitý piesok, koreň z marhule, kvetináč.
Filtrácia nádrže: JBL 905 a fan 2
Osvetlenie nádrže: nejaký atman
Ohrievanie nádrže: 100 w
Stojan pod nádržou: skrinka ktorá tu bola
Kryt nádrže: krycie sklo, vzadu čierna fólia
Rastliny v nádrži: anubias nana , Echinodorus bleherae, Cryptocoryne wendtii
Ryby v nádrži: Thorichthys helleri 4 ks, Amatitlania kanna 4 ks a jeden zabudnutý mečúň, 4 corydorasy a 4 prísavníky
Kŕmenie rýb: , nejaké vločkové sera , granule tetra discus, pravidelne by mi mala trochu sypnúť obsluha trochu na každej zmene
Výmena vody: keď sa podarí a podľa toho ako som zaneprázdnený . zatiaľ držím tak cca 1/3 raz za dva týždne
Poznámka k nádrži: Už som sa konečne dokopal k tomu aby som predstavil moje akva v práci v Mochovciach, keď som sem nastúpil tak tu bolo prázdne akva ktoŕé tieklo a keďže robím na úseku "Vodné hospodárstvo" akváriá tu mali svoju tradíciu , ktorá už ale "vykapala " tak som to tu trochu oprášil (vďaka za nové akva patrí Jožkovi Martečíkovi, rýchlo , kvalitne a kamarátsku klubovú cenu, volil som nenáročné ryby vhodné na túto vodu a aby to tu nejako fungovalo, tá velkosť akva je asi trochu malá na tie "helerky" ale hádam to nejako dajú.. sranda že minule sa už vytreli a rozplávali kanna, a minulo som videl ak naložené ikry od dorastencov hellei ale to bola asi len taká mladická nerozvážnosť , lebo ešte majú asi ďaleko od dospelých rýb. ako nič na posratie ale teším sa z toho
Prílohy
IMG_20220824_235344.jpg
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Atomová 180-ka

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 25 Aug 2022, 00:37

este jedno kratke video.. sorry za kvalitu a spinave sklo

..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Atomová 180-ka

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 25 Aug 2022, 06:24

Na té první fotce před zvětšením to vypadalo, že sis založil "samotku" pro Mečovku :D
Ale potom už je vidět, že tam není sama. Nádrž to není velká ale zase plocha dna 50cm dá těm cichlidám trochu prostoru.
Osobně bych tam najebal ještě nějaké větve a dal na hladinu nějaké plovoucí rostliny aby tam bylo trochu šero a mohli si udělat soukromí.
Myslím si že by se tam dvěma párům mohlo dařit. Uvidíš až se vytřou oba páry naráz?

Nejdřív jsem přemýšlel, proč si tu nádrž nazval "Atomovka", ale potom jsem si pořádně a znova přečetl poznámky k nádrži o tvé práci a vzpomněl si, že jsme si spolu o tvé práci psali ... no a pak už to v mé pomalé hlavě začalo do sebe zapadat a teď už jsem na koni :mrgreen:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Atomová 180-ka

Neprečítaný príspevokod kvietik » 27 Aug 2022, 10:49

Super, a moje obľubené ryby ;) . Bracho ma tiež moje odchovy helleriek v takomto veľkom akvarku, a aj sa vytierajú , no veľkosti mojich isto nedosiahnu. Ale zistil som, ze v takom malom vedia byt riadne agresívne .
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov


Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia