Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Saty » 18 Okt 2022, 22:36

To jsou fotky jak do atlasu, super. Ti mirabilis jsou hrozní chameleoni, přijde mi že se nemůžou rozhodnout jaký barvy budou mít ;) .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 18 Okt 2022, 23:20

Hodně záleží na nasvícení. Teď přidávám výluh z olšových šišek, tak je to zas trochu jinak .
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod paloi » 19 Okt 2022, 04:47

Saty píše:To jsou fotky jak do atlasu, super.


Veru, fotky sa mu podarili ;)

Ale niektorí tu na CK majú cit pre správny uhol, moment, nasvietenie ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod kvietik » 19 Okt 2022, 06:03

Tiež chválim, aj videa aj fotky sú super. S. daemon nádherne.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 19 Okt 2022, 12:34

Zdar a DÍK :oops:
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 28 Nov 2022, 18:16

Prodal jsem panaky i squaliformu, protože z nich byl děsný bordel v nádrži. To by mi tolik nevadilo, ale ty potvory nebyly přes den vůbec vidět. Teď přemýšlím o sorubimovy, respektive o dvou. Akorát mám obavu, že budou v noci dost plašit ryby. Jak je to s jejich noční aktivitou a hlavně mě zajímá, jestli se přes den moc neschovávají
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 29 Nov 2022, 08:29

Jirka B. píše:Teď přemýšlím o sorubimovy, respektive o dvou. Akorát mám obavu, že budou v noci dost plašit ryby. Jak je to s jejich noční aktivitou a hlavně mě zajímá, jestli se přes den moc neschovávají


Já na sumce moc nejsem, ale Sorubimi mám už celkem dlouho a vybral jsem si je záměrně.
Nejsou to takový retardi jako většina velkých sumců, aby si mermomocí narvali do tlamy vše co se jim tam alespoň trochu vejde (sumcaři mě teď ukamenují) :D
Moji jsou aktivní a hodně viditelní i ve dne. Mám dva a neustále jsou spolu a musí být nejdál na dotek vousů od sebe. Viděl jsem i skupinu 5ks (velkých cca 40 cm) a také se pořád drželi vedle sebe. Ať u plavání, nebo u jejich typického šikmého postávání a povlávání ve sloupci vody. V noci po nádrži trochu šmejdí, ale oni jak mají hodně dlouhé a tenké dva přední hmatové vousy, tak se v noci dotknou ryby, ona to asi ani necití a po doteku vousem se jí vyhnou.
Hlavně na žádné ryby neútočí ani v noci. A mají na sumce relativně malou tlamu, na spodní straně hlavy, uzpůsobenou na sběr potravy ze dna.
Jsem s nima náramně spokojenej a jestli budu rušit ryby z JA, tak tyhle dva fešáci v tý nádrži na 100% zůstanou! ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod paloi » 29 Nov 2022, 19:54

Ja teda nemám so Sorubim lima takú dlhú skúsenosť ako má Heady, ale môžem potvrdiť, že všetko čo píše, sa aj mne potvrdilo.

Ak môžem poradiť, skús zohnať väčšie kusy, aspoň 13-15 cm. Pomaly rastú a menšie ryby, akoby som to napísal... mňa nudili...ležali na dne a zožrali len to, čo im spadlo pred papuľu.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod miras90 » 29 Nov 2022, 20:10

Ty limi budou super, jak píšou kluci nemají takovou nenažranou hubu jako ostatní sumci. Zrovna minulý týden sem na ně koukal ve vivariu a měl sem co dělat abych je tam nechal, je to moc pěkná ryba. Ne že by se mi jiní sumci nelíbili, to ano a i více než surubin ale vše bohužel rychle roste a hlavně co se jim vejde do huby to sežerou :?
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Amerika

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 30 Nov 2022, 07:19

miras90 píše:Ty limi budou super, jak píšou kluci nemají takovou nenažranou hubu jako ostatní sumci. Zrovna minulý týden sem na ně koukal ve vivariu a měl sem co dělat abych je tam nechal, je to moc pěkná ryba. Ne že by se mi jiní sumci nelíbili, to ano a i více než surubin ale vše bohužel rychle roste a hlavně co se jim vejde do huby to sežerou :?

Tak si pořiď oxydorase, sice taky rychle roste, ale u mě nechával ryby na pokoji. Neztratila se ani jedna tetra, žral jenom granule. Zkoušel jsem krevety, žížaly apod., ale nic mu nešmakovalo.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia