Aguas de Amazonía

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Aguas de Amazonía

Neprečítaný príspevokod ioopp » 29 Jún 2016, 20:42

Řekl bych, že ideální čas na vybrakování geo držky je když začnou být nosící ryby agresivní a dělají si prostor. U steindachneri a u altifrons, když se mi teda ještě třely to bylo cca 1-2 dny před tím, než to chtěly pouštět ven. Do té doby se spíš stranily.
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Aguas de Amazonía

Neprečítaný príspevokod George77 » 29 Jún 2016, 20:44

no, to by mohlo být... teď se mi samice stranila... uvidím příště, zkusím to pozorovat z tohohle pohledu...
díkys za tip ;-)
Jirka
Obrázok užívateľa
George77
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 11 Jún 2016, 12:44

Re: Aguas de Amazonía

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 21 Júl 2016, 18:36

Pekne rybenky len co je pravda :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Aguas de Amazonía

Neprečítaný príspevokod George77 » 25 Júl 2016, 19:13

vďaka! ;-)
Jirka
Obrázok užívateľa
George77
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 11 Jún 2016, 12:44

Re: Aguas de Amazonía

Neprečítaný príspevokod George77 » 09 Okt 2016, 11:30

Ahoj, potřebuju naléhavě pomoc!!! Udělal jsem velkou chybu a vpustil jsem bez karantény několik ancistrusů (ancistrusové podchází z jedné velmi pěkné pěstírny od jednoho zkušeného chovatele, a tak jsem bohužel ryby nekaranténoval) k mým odchovům Geophágů (asi 3-měsíční vitální rybky). Bohužel ancistrusové nebyli vpořádku. Zprvu jsem myslel jsem, že se jedná o krupici nebo oodinium a že vše poměrně rychle vyléčím. Teď si nejsem jistý, jestli tam nemam bakteriální rozpad ploutví, některé rybky jsou olísalé, některé mají po ploutvích bílé mapky a zdá se mi, že jako by se několika snad i rozpadaly hřbetní ploutve.
Léčeno Esha 2000 a Exitem.
rozpis léčby:
ESHA 2000: út: 25kapek, st: 25k, čt: 12k, pá: 12k, so: 25k, ne: 30k
EXIT: út: 20kapek, st: 20k, čt: 10k, pá: 10k, so: 20k, ne: 25k

akvárium je holé, 84L, vzduchovací hlavice s akvacitem, 2x vzduch. kameny, teplota dle teploměru mezi 27-28st., voda je spíše měkčí, proto jsem dával i trošku silnější dávky - běžně podávané na 100L

stav se nelepší, jen ryby, které měly silné problémy s dýcháním jsou na tom trošku lépe, ale projevy nemoci mi přijdou stejné, možná i trošku horší. Rybky sem tam nakrmim, aby neztratily úplně síly, většinou však hladovka.

jinak dva ancistrusové z 5ks mají po sobě asi 1mm až spíše 2mm tečky. jeden jich má opravdu hodně, je to možná ten, co to měl hned od začátku.

Prosím moc o pomoc!!!
Předem díky!!

Jirka
Jirka
Obrázok užívateľa
George77
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 11 Jún 2016, 12:44

Re: Aguas de Amazonía

Neprečítaný príspevokod Danny » 09 Okt 2016, 17:42

Ahoj Jirko,ja som sa tesil ze das nejaku novu aktualizaciu velkej nadrze...No ja moc s rozpadom skusenosti nemam ale kolega liecil diskusov eshou 2000 a zabralo bez problemov.Asi musi napadnute tkanivo odpadnut a potom pomaly dorast.Ak nie tak bactopur direct ale ten da dole nitrif.bakterie.Dufam ze esha zabere držim palce ;)
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Aguas de Amazonía

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 13 Okt 2016, 18:53

George77 píše:Ahoj, potřebuju naléhavě pomoc!!! Udělal jsem velkou chybu a vpustil jsem bez karantény několik ancistrusů (ancistrusové podchází z jedné velmi pěkné pěstírny od jednoho zkušeného chovatele, a tak jsem bohužel ryby nekaranténoval) k mým odchovům Geophágů (asi 3-měsíční vitální rybky). Bohužel ancistrusové nebyli vpořádku. Zprvu jsem myslel jsem, že se jedná o krupici nebo oodinium a že vše poměrně rychle vyléčím. Teď si nejsem jistý, jestli tam nemam bakteriální rozpad ploutví, některé rybky jsou olísalé, některé mají po ploutvích bílé mapky a zdá se mi, že jako by se několika snad i rozpadaly hřbetní ploutve.
Léčeno Esha 2000 a Exitem.
rozpis léčby:
ESHA 2000: út: 25kapek, st: 25k, čt: 12k, pá: 12k, so: 25k, ne: 30k
EXIT: út: 20kapek, st: 20k, čt: 10k, pá: 10k, so: 20k, ne: 25k

akvárium je holé, 84L, vzduchovací hlavice s akvacitem, 2x vzduch. kameny, teplota dle teploměru mezi 27-28st., voda je spíše měkčí, proto jsem dával i trošku silnější dávky - běžně podávané na 100L

stav se nelepší, jen ryby, které měly silné problémy s dýcháním jsou na tom trošku lépe, ale projevy nemoci mi přijdou stejné, možná i trošku horší. Rybky sem tam nakrmim, aby neztratily úplně síly, většinou však hladovka.

jinak dva ancistrusové z 5ks mají po sobě asi 1mm až spíše 2mm tečky. jeden jich má opravdu hodně, je to možná ten, co to měl hned od začátku.

Prosím moc o pomoc!!!
Předem díky!!

Jirka


..toto isté som riešil pred nedávnom.. akurát som nevedel príčinu.. mal som typ, že takúto bakterku môže spôsobiť aj masívnejšia výmena vody v období keď prší (pridávajú vo vodárňach nejaký "sajrajt") .. no ale aj keby nie, rovnaké príznaky.. - nasadil som SERA BAKTOPUR a za 48 viditeľné zlepšenie .. toho času úplne zdravé plutvy sa hoja
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Predchádzajúci

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Seznam [Bot] a 6 hostia