840L Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Ako sa vám páči moja nádrž ( 1 najlepšie, 5 najhoršie)

1
31
89%
2
3
9%
3
1
3%
4
0
Nehlasovalo
5
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 35

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 02 Sep 2016, 17:42

psittacus je u Ondry a cukruje se samicí od stifa tuším...
abalios jsou právě někde na cestě do Prahy a megasemy pojedou pryč ve čtvrtek
trochu to vysvětlím
v akva teď zůstane 1 pár Hypselecara, 1 pár diadem, 5 altifrons a Crenicichly....ty budou na čas buď oddělené v jiné nádrži, nebo bude přes čtvrt akva přepážka
tyto zbylé ryby nedám ani za zlaté prase, ikdybych jim měl pořídit další akvárium :twisted: začínám být silně cichlid positive :mrgreen: :mrgreen:

měním prostě osádku, ikdyž celkem nerad a akva nebude tak zaměřeno na zeměžrouty. Je to zas kvuli psittacus, kteří jsou pro mě číslo 1 ;)
Od glasera budu objednávat wild ocellatus a přemýšlím teď i nad Uaru amphiacanthoides. Což by měla být do budoucna s psittacus velká trojka v akva a budou od mala vyrůstat spolu. Lepší sestava mě nenapadla...Vybíral jsem klidné a velké ryby. Nechci, aby se už znovu opakovalo, že bude v akva jeden pár ryb s tak obrovskou převahou nad zbytkem osádky.

Jestli máte někdo k této trojici připomínku hlavně negativní, tak sem s ní. S těma Uaru nemám žádnou zkušenost.
Přidávám pár fotek malých psittacus a ikdyž samochvála smrdí, tak tito se mi opravdu povedli :lol:
Prílohy
DSC03432.JPG
DSC03430.JPG
DSC03422.JPG
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod Janek.K » 02 Sep 2016, 19:22

Prcci jsou nádherní, ale Radime určitě by to k těm plánům chtělo napsat zamýšlené počty ryb. Neznám ty ryby a opravdu nechci chytračit na půdě kterou neznám, ale první co by mě asi napadlo, by bylo, že nejspíš ani oceláti a už vůbec né uaru nebudou moct být v párech. Trio je málo, tam by mohla být subsamice otloukánek, 4-5 kusů se nabízí, ale to už by taky byla slušná tlačenka. Ani oceláti v páru nejsou nijak výrazně silné ryby co se týče průbojnosti, co vím a slyšel jsem, sám jsem po nich koukal když jsem ještě měl rivuláty, tak jsem se všude možně radil a tahal moudra od starých bardů, můžu jen tlumočit.

Určitě se vyjádří někdo mnohem kompetentnější, ale když přihlédnu k tomu že hypsele taky asi dokážou otevřít tlamu, do toho creni.... Tak bych asi šel jen do současného stavu + hoplarchus + pár ocelátů (ale jen při přidání dalších ryb, jinak skupinku) + co největší skupina uaru

Ono se to stejně ukáže protože tam naházíš omladinu a uzraje to uplně jinak než naplánuješ :D :D :D
Janek.K
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 18 Feb 2016, 14:01

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 02 Sep 2016, 20:03

Píšeš to dobře... ještě to trochu přehodnotím :idea:
byly by to samozřejmě skupinky ryb, které bych pak vytřídil... ocellatus chci vzít teď 6
Hoplarchus jsou v konečné fázi jasní, ty můžu mít jen v páru, to už je odzkoušené.
Hypsele jsou vlastně už ty velké cichlidy...samec má 24cm (dnes).
Uaru byl dnešní nápad a asi blbý

přesně takové komenty potřebuju, protože mě některé věci občas nedochází...
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod RAP » 02 Sep 2016, 22:18

ioopp píše:Píšeš to dobře... ještě to trochu přehodnotím :idea:
byly by to samozřejmě skupinky ryb, které bych pak vytřídil... ocellatus chci vzít teď 6. ......Uaru byl dnešní nápad a asi blbý.....

Do takové nádrže by se 4ks ocelátů v pohodě vešlo.
Uary byl opravdu zbrklej nápad, nevydržely by nijak dlouho.
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 03 Sep 2016, 06:45

Uaru miluju, jsou to nej cichlidy vůbec. Jsou to velké a velmi klidné ryby. Je ideální mít skupinku a k nim třeba Satanoperky nebo Herosy. K drsnějším rybám se vůbec nehodí.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod RAP » 03 Sep 2016, 09:09

Po zkušenostech s rodem Heros, bych je k Uarkám nedoporučil. ;)
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 03 Sep 2016, 10:12

RAP píše:Po zkušenostech s rodem Heros, bych je k Uarkám nedoporučil. ;)

jakých zkušenostech? Co jsem měl ty odchovy od tebe, tak byli klidní a k ostatním rybám krom tření nevšímaví...rubali se jen mezi sebou a to na smrt
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 03 Sep 2016, 12:23

No a co třeba Geophagus brasiliensis? Já s nimi zkušenost nemám, ale podle literatury by měli být dost průbojné a velké na to, aby konkurovaly psittacusům.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 03 Sep 2016, 13:37

na ty sem zas zapoměl :o přitom mi o nich před časem psal Janek :)
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 840L Amerika

Neprečítaný príspevokod Janek.K » 03 Sep 2016, 13:57

Přitom by to mohla být pěkná kombinace... 4 oceláti, hopla, brasiliensis, hypsele a je to pecka jak z broskve. Jen ty brasiliensis sehnat pěkné, což asi není sranda.
Janek.K
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 18 Feb 2016, 14:01

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron