495 L - Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 495 L - Amerika

Neprečítaný príspevokod l_laco » 18 Dec 2016, 20:15

Pekná nádrž. Trochu by som tie konáre vysunul viac do priestoru aby neboli tak nacapené na pozadí.
Ohrievač ...používam nejaký polský Atman 250w a funguje bez problémov.
Obrázok užívateľa
l_laco
 
Príspevky: 229
Registrovaný: 08 Sep 2014, 20:57
Bydlisko: Žilina / Prievidza

Re: 495 L - Amerika

Neprečítaný príspevokod Kremes » 18 Dec 2016, 20:32

l_laco píše:Pekná nádrž. Trochu by som tie konáre vysunul viac do priestoru aby neboli tak nacapené na pozadí.
Ohrievač ...používam nejaký polský Atman 250w a funguje bez problémov.


Ďakujem, moc do priestoru to už nejde (snáď nejakých 10cm ešte) lebo akva má na hĺbku len 45cm. Ohrievač už dlhšiu dobu maká Eheim 300W (zatiaľ spoľahlivo a dúfam, že mu to vydrží).
Kremes
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 11 Aug 2015, 06:24
Bydlisko: Vrútky

Re: 495 L - Amerika

Neprečítaný príspevokod Kremes » 18 Dec 2016, 20:36

nhkg píše:Altifrons - nikdy jsem neměl
Tapajos - doporučuju. U mě vyrostli na 15cm a jsou docela barevní a aktivní. Samci se rádi přetlačovali.
Surinamensis - co si pod tím představit? pravé Surinamensis se asi nikdy do Evropy nedovezly a prodává se pod tím názvem všechno možné
Pindare - nedoporučuju. U mě vyrostli na 20cm a byli brutálně plaší a furt zalezlí.
Ale pokud můžu doporučit, tak jdi do Satanoperek bez puntíků. Jsou odolnější jak Geophágové a aspoň mi se líbí mnohem víc.
Buď S. jurupari/leucosticta/mapiritensis - ty jsou v mládí nerozlišitelné. Pokud nekoupíš od chovatele, bude to dycky loterie co z toho vyroste.
A nebo dražší S. rhynchitis. Ti by mohli vyrůst trošku menší. Kupovat znovu Satanoperky, jdu do nich.


Ďakujem. Satanoperky? Tak a zas mám čo študovať :D
Kremes
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 11 Aug 2015, 06:24
Bydlisko: Vrútky

Re: 495 L - Amerika

Neprečítaný príspevokod nhkg » 18 Dec 2016, 20:41

Ono studovat můžeš, ale často se dočteš nesmysly. O satanoperkách se často píše, že jsou náročné, přitom to z mojí a Ondrovy zkušenosti není pravda. Když něco zkazíš, Geophágové to odnesou mnohem dřív. Co se týče chování, jsou satanoperky naprosto bezproblémové. Nežerou malé ryby, nebrání teritorium, jen se mezi sebou pošťuchují. Akorát rostou hrozně pomalu a aspoň u mě je mezi nimi dost rozdíl ve velikosti. Dokonce u mě ani moc nebagrují, přesívají jen horní vrstvičku, vůbec nejdou do hloubky.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 495 L - Amerika

Neprečítaný príspevokod Danny » 18 Dec 2016, 22:19

Ahoj pekna práca.Ja som za altifrons jednoznacne.Najkrajsi geos.Foriem je vela a vsetky krasne a ked dospeju maju oddelenu farbu hlavy od tela. ;)
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: 495 L - Amerika

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 19 Dec 2016, 14:16

Krásná nádrž! Já osobně bych tam nacpal ještě víc větví.... ;) K rybám bych se přimlouval za Satanoperky anebo bych si tam krásně dokázal představit hejno 6ks rodu Metynnis :D Jen vybírej podle sebe - možností máš celkem dost.
Ať se daří.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: 495 L - Amerika

Neprečítaný príspevokod Kremes » 20 Dec 2016, 13:59

Ďakujem všetkým za vaše názory. Rozhodnúť sa musím sám a čas našťastie pri tejto záľube netlačí. Výber som skrátil nakoniec na týchto kandidátov:
Geophagus Altifrons
Geophagus Tapajos - Red head
Satanoperca Leucosticta
Danny, ako ti maximálne dorástli Altifrons? Vďaka.
Kremes
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 11 Aug 2015, 06:24
Bydlisko: Vrútky

Re: 495 L - Amerika

Neprečítaný príspevokod nhkg » 20 Dec 2016, 15:50

Ještě k těm satanům. Počítej s velikostí 17 až 22cm (vždy uvádím včetně ocasu). Pokud koupíš velikost pod 10cm, tak na těch 20cm jim to potrvá cca 2 roky.
Vyber si to co se ti z toho líbí nejvíc. Všechny 3 druhy by jsi měl při troše snahy sehnat.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 495 L - Amerika

Neprečítaný príspevokod Danny » 20 Dec 2016, 23:06

Kremes píše:Ďakujem všetkým za vaše názory. Rozhodnúť sa musím sám a čas našťastie pri tejto záľube netlačí. Výber som skrátil nakoniec na týchto kandidátov:
Geophagus Altifrons
Geophagus Tapajos - Red head
Satanoperca Leucosticta
Danny, ako ti maximálne dorástli Altifrons? Vďaka.

No este nedorastli :D maju tak 10cm a viac a mam ich len od jula.Tu formu co mam zatial moc ludi nema tak vidiet dospelcov je zatial len jedno kratke video.Ale ver ze budu velke.Urcite cez 20cm.
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Seznam [Bot] a 4 hostia

cron