495 L - Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 495 L - Amerika

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 26 Mar 2016, 21:49

Já si myslím, že kombinace Herosů a Elioti není vhodná a bude hůř až dorostou. K Elioti bych spíš viděl něco z SA.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 495 L - Amerika

Neprečítaný príspevokod Kremes » 01 Apr 2016, 08:23

Takže Elioty išli z akvaria preč a ani patentka čo asi týka žravosti rýb nezafungovala (aj keď po Eliotoch je v akva znateľnejší kľud). Tak som po polroku vyčistil filter (Eheim 2080) a vyzerá to byť o chlp lepšie. Ešte má napadá, Herosy a teplota vody respektíve miestnosti 22,5 asi nie je v poriadku. Zrejme budem musieť pristúpiť k tomu čo som nechcel - kúpiť ohrievač. Doteraz to ale bolo aj pri tejto teplote OK. Že by aj ryby cítili, ze prichádza jar a s tým by malo prísť aj oteplenie? :? Ak ohrievač, prosím poraďte aké máte skusenosti vy. Zatiaľ predpokladám kúpu Eheim Jäger 250 alebo 300 pre moje 500l akva? A ešte ak ohrievač, tak určite aj teplomer - vnútorný liehový/vokajší kryštalický? Pripadne ktorý typ? Nie som nejako extra skúsený akvarista mal som akvárium ako mladý chalan, ktoré nemohlo byt väčšie ako 60l - teraz si s odstupom času už tretí rok plním sen a preto som vďačný za vaše skusenosti.
Kremes
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 11 Aug 2015, 06:24
Bydlisko: Vrútky

Re: 495 L - Amerika

Neprečítaný príspevokod nhkg » 01 Apr 2016, 08:36

Teploměr obyčejný lihový. Nalepovací se mi neosvědčily. Žlutý dlouhý, akorát nevím typ. A ověř si, že měří dobře pomocí jiného teploměru. Některé kusy ukazují kraviny. Jager je drahý ale prý dobrý. Já vyzkoušel hodně jiných značek a většinou šmejdy. I Sera topítko byl šmejd. 300W bude tak akorát.

Teplotou by to mohlo být. Moji sumci při příliš nízké teplotě byli furt zalezlí a moc nežrali. Chce to aspoň 25C.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 495 L - Amerika

Neprečítaný príspevokod Kremes » 07 Apr 2016, 07:14

nhkg Ďakujem !
Kremes
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 11 Aug 2015, 06:24
Bydlisko: Vrútky

Re: 495 L - Amerika

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 07 Apr 2016, 12:24

Eheim Jäger jsem měl a snad za půl roku se rozbila regulace teploty a topítko makalo pořád na plný výkon. Teď mám titanové Schego s externí regulací teploty. Funguje parádně, ukazuje i aktuální teplotu v nádrži. Jen cena není nic moc.
resources/schego/2779
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 495 L - Amerika

Neprečítaný príspevokod Kremes » 07 Apr 2016, 15:02

Super! Pred troma hodinami som kúpil Eheim Jäger 300W a teraz si prečítam toto. No nič, nezostáva mi len dúfať, že si mal smolu na vadný kus.
Kremes
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 11 Aug 2015, 06:24
Bydlisko: Vrútky

Re: 495 L - Amerika

Neprečítaný príspevokod Janek » 07 Apr 2016, 17:08

Ony ale zase jsou stovky a tisíce kusů co fungují skvěle. Neboj se, 300w ti ryby v 500l neuvaří. Dej ho do co největšího proudu ať to teplo roznáší po celé nádrži a není kolem topítka jen teplé okolí, on pak termostat stejně rozepne a neohřeje nádrž celou. A pokud ti teplota vyletí o 4 stupně vlivem poruchy, tak si toho všimneš, ono to zas tak rychlé není
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: 495 L - Amerika

Neprečítaný príspevokod Kremes » 18 Dec 2016, 19:45

IMG_0943.JPG
IMG_0943.JPG
Tak som po 7 mesiacoch späť doma. O akva sa celkom zodpovedne postarala dcéra s manželkou. V čase keď som odchádzal bolo v akva 100 neoniek, s ktorých zostalo 9 ks. Herosy zodpovedne podrástli a neonky im pravdepodobne spestrili jedálniček. Filter tiež už mlel z posledného. Tak to chcelo generálnu očistu. Filter som vyčistil 2 týždne pred týmto. Doplnil som jemný ihriskovy piesok, ktorý som zmiešal s polovicou pôvodného do bazénových filtrácii, nové menšie skaly a doplnil som nejaké drevo. Späť išla asi polovica pôvodnej vody. Rád by som doplnil osádku akva o nejaké (4-6ks) Geophagusy. Momentálne sa rozhodujem medzi Altifrons, Tapajos, Surinamensis alebo Pindare (tento druh asi najradšej kôli znášanlivosti a veľkosti). Zatiaľ nemám prehľad o dostupnosti týchto druhov, takže budem vďačný za vaše odporúčania alebo skusenosti s chovom.
Momentálna osadka je:
9 x Heros Rotkeil
7 x Hyphessobrycon columbianus
5 x Ancistrus
5 x Corydoras aeneus
3 x Corydoras panda

Aktuálne foto z prestavby:
Kremes
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 11 Aug 2015, 06:24
Bydlisko: Vrútky

Re: 495 L - Amerika

Neprečítaný príspevokod Kremes » 18 Dec 2016, 20:01

Ešte to foto. Nestihol som upraviť príspevok v časovom limite. A ešte prejsť od fotenia mobilom k zrkadlovke ;)
Prílohy
IMG_0943.JPG
IMG_0944.JPG
IMG_0958.JPG
IMG_0959.JPG
Kremes
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 11 Aug 2015, 06:24
Bydlisko: Vrútky

Re: 495 L - Amerika

Neprečítaný príspevokod nhkg » 18 Dec 2016, 20:10

Altifrons - nikdy jsem neměl
Tapajos - doporučuju. U mě vyrostli na 15cm a jsou docela barevní a aktivní. Samci se rádi přetlačovali.
Surinamensis - co si pod tím představit? pravé Surinamensis se asi nikdy do Evropy nedovezly a prodává se pod tím názvem všechno možné
Pindare - nedoporučuju. U mě vyrostli na 20cm a byli brutálně plaší a furt zalezlí.
Ale pokud můžu doporučit, tak jdi do Satanoperek bez puntíků. Jsou odolnější jak Geophágové a aspoň mi se líbí mnohem víc.
Buď S. jurupari/leucosticta/mapiritensis - ty jsou v mládí nerozlišitelné. Pokud nekoupíš od chovatele, bude to dycky loterie co z toho vyroste.
A nebo dražší S. rhynchitis. Ti by mohli vyrůst trošku menší. Kupovat znovu Satanoperky, jdu do nich.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 7 hostia

cron