300 L Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod Garish » 04 Feb 2016, 23:28

Z mrazeného som skúšal - patentku, čierneho komára, hovädzie a morčacie srdce, artémiu, cyklopa ale všetko okrem patentky nemalo žiadny úspech. Nad tým prehodením rýb som rozmýšľal aj ja, no ked si zoberiem že samec má dobrých 13 cm a tá 125 je rastlinné akva ... Rýchlo ma to prešlo :D navyše akarky boli na skúšku (2dni) aj v 300 a nebolo to bohvie čo, tým že sú to malé ryby som ich vôbec nevedel nájsť + sa strkali za pozadie. K tomu dnu, určite by mohla byť menšia frakcia no nemyslím si že (zatiaľ) by bol s touto nejaký problém, ryť v nej ryjú aj ju prenášajú, ale zas nie v takej miere ako som čítal, kde chlapík vravel, že vzadu má 15 cm substrátu a v predu holé dno, zas takto až neryjú
Garish
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 13 Okt 2015, 17:10
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod ioopp » 04 Feb 2016, 23:56

čau, jak píše nhkg s tím dnem je pro spokojenost Geophagus potřeba něco udělat...nevím jak to mají odzkoušené ostatní, ale za mě je Gophagus neschopný prosívat dno "nešťastná" ryba, která neprosperuje jak by měla... Přece jen je to jejich spůsob života mít držku zarytou do dna a hledat ;) a jak je teprv přitahují kořeny rstlin, kde se dá vykopat nějaká ta dobrota :D Když je necháš pár dnů bez krmení, tak ti pak při malé frakci ukážou, jak se přesunuje dno.
Jinak podle foto je to krásné akva...na jednu stranu se divím, že sis ty geoše pořídil...no na druhou tě plně chápu :mrgreen:
Z mraženého pro Geophagus ti doporučuju občas zařadit dafnie a toho cyclopa :) minimálně ty dafnie které mají dobrý vliv na trávení a pročistění střev. Nějak přímo podložené to nemám jen jsem slyšel, ale co doma vidím, tak ryby po tom určitě nestrádají...spíš naopak.
Přeju určitě hodně zdaru!
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod klemo » 05 Feb 2016, 19:34

Vyzerá to zatial dobre palec hore ;) skalare by som pokukal na bazosi raz za cas sa tam obiavia manacapuru z prievidze od jehneho pana odtial ich mam aj ja ak ich teda este zhanas :)
klemo
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 29 Jan 2016, 15:06
Bydlisko: Žiar Nad Hronom

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod Garish » 05 Feb 2016, 21:52

to ioopp, pre manado som sa rozhodol hlavne preto, že som ho už mal odksúšaný v inom akva a dobre v ňom rastú rastliny (asi som jediný, no ja si akva bez rastlín proste neviem predstaviť) avšak pomaly mi dochádza, že tento substrát nebol zrovna šťastná voľba, no uvidíme, pri najhoršom ho budem musieť vymeniť ....

to klemo, myslel som skôr originál skaláre, niečo takéto ako je dole na fotke. Mám totiž 3 "starých pánov" ktorí by uvítali nejakú tú ženskú prítomnosť :D
Prílohy
skalár.jpg
Garish
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 13 Okt 2015, 17:10
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod Garish » 06 Mar 2016, 22:01

Nejaký update, akvárium sa mi začína čím ďalej viac a viac páčiť a podobať sa na "finálnu" verziu, rastliny konečne zase začali rásť a vyháňať nové listy (rias som sa síce zatiaľ nezbavil, ale hádam aj to príde) ... čo sa týka rýb, tak žiadna zmena, geophagusy konečne začali žrať takmer všetko čo im hodím, no že by nejak za ten mesiac aj pol nejak narástli sa povedať nedá ... akary sa trú takmer každý týždeň, čo by až taký problém nebol keby vtedy neboli všetky ostatné ryby (nedobrovolne) natlačené v jednom rohu akva, rozmýšľam že samicu odelím
Prílohy
image (28).jpg
Garish
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 13 Okt 2015, 17:10
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 07 Mar 2016, 07:54

Máš to moc hezký. Jen jestli to nechutenství Geošů nebylo tak trochu tím neustálým třením Akar.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod Garish » 07 Mar 2016, 21:54

ďakujem .... myslím si skôr, že to bolo kvôli nízkej teplote a pravdepodobnému podchladeniu počas cesty (kvôli čomu aj 2 odišli)
Garish
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 13 Okt 2015, 17:10
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 08 Mar 2016, 07:43

Jo topit se musí.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod sumdir » 13 Mar 2016, 15:12

Garish, krásne to máš :)
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod Garish » 16 Mar 2016, 19:05

Zdravím, dnes menšia výmena vody + odkalenie, v akváriu to konečne žije a nevyzerá tak prázdno. Rastliny začali rásť, kopec nových listov a navyše aj riasa pomaly ale isto odchádza no mám na vás otázku, každý týždeň hodím do akva pár rastlín pistie a do pár dní im niekto zlikviduje komplet všetky korene a rastliny odumrú .... nemám poňatia kdo, po prípade čo, by to mohlo robiť no prestáva sa mi to páčiť :)
Prílohy
9ce4f443-74e3-4b52-81fa-9a0c5d7efe0d.jpg
menšia výmena vody
Garish
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 13 Okt 2015, 17:10
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Seznam [Bot] a 8 hostia