300 L Amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod Garish » 23 Jan 2016, 22:57

No zaleží od toho s čím tie rybky porovnávame, ak so zvyškom osádky tak áno, sú to ešte krpce. Mám ich od jedného chlapíka z Ciech, doniesol mi ich dnes do Bratislavy. Nemáte náhodou niekto skúsenosti s ich kŕmením ? rôzne druhy vločiek a granúl odmietajú úplne a navyše,z čoho som dosť prekvapený, vypľúvajú aj mrazenú patentku a artemiu .... snaha o žožratie tam síce je, no po chvíli to už vyplúvajú
Garish
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 13 Okt 2015, 17:10
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod nhkg » 23 Jan 2016, 23:25

U mě žrali úplně všechno mražené. Se sušeným to bylo trochu horší, ale Sera Discus zbožňují všechny perleťovky co jsem měl. Red Headi si ale u mě časem navykli prakticky na vše sušené co jsem jim dával. Akorát SAK moc nechtěli a taky bych nezkoušel nic od Tropicalu.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 24 Jan 2016, 01:01

U mňa žerú na totálku všetko, suché tetra discus, aj SAK mix, dokonca aj tropical astacolor, . mrazene tiez vsetko, patentky, artemiu , srdce.. ... aj ked vypluvaju, potom to kedia ďalej

Odoslané z GT-I8190N pomocou Tapatalku
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod Garish » 24 Jan 2016, 09:29

Tak chlapi dnes ráno ma čakalo nemilé prekvapenie, jeden malý bol už bohužiaľ na druhom svete a druhý ho o hodinu na to nasledoval .... myslím si, že je to kvôli nízkej teplote (23 stupňov, zdvihol som to na 25) a tomu, že odmietajú čokoľvek žrať, všetky ryby majú plné bruchá len oni nie
Garish
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 13 Okt 2015, 17:10
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod blegon » 24 Jan 2016, 09:39

Zvedni to na 26 a to drž neustále.
Jinak u mě taky žerou vše co jim hodím mražené by do sebe měli ládovat bez problému.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 24 Jan 2016, 11:18

...ako 23° je raz málo pre tie ryby .. a hlavne keď ich donesieš ..
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod Garish » 24 Jan 2016, 16:34

Viem že je to málo, no keď som ich doniesol vôbec ma nenapadlo skontrolovať koľko stupňov má voda, kedže bežne má 25 + (momentálne už je nastavený termostat na 26) , zvyšných 5 rybiek vyzerá, že sa má k svetu, plávajú a prehrabávajú sa v dne, no stále sa nehrnú do žrania. Hoci som pred chvíľou pri krmení patentkami zaznamenal prvý menší úspech (pár patentiek nevypľuli) stále je to bieda a väčšinu po pár sekundách pľujú von
Garish
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 13 Okt 2015, 17:10
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod sumdir » 24 Jan 2016, 17:01

Garish, citam cele toto vlakno. ale ty si ryby priniesol iba vcera, od niekoho z ciech. neprechladli ti v aute? alebo este cestou do auta? ked si ich priniesol do bytu, nechal si vyrovnat teplotu? ja by som skor tu videl nejaky problem.to, zeryby v prvy den nic nezrali, moze byt celkom normalne. ine je absolvovat cestu od kamarata cez mesto a ine z ciech, ryby mohli byt v sacku uzv piatok vecer nachystane. Toto si treba uvedomit. ak ti zaprvych 24 hodin uhynudve ryby, tak to budenejakou chybou pri transporte, alebo uz museli byt niecim chytene. ale nechcem strasit, ale mozne to je. teraz hlavne daj pozor, aby sineprekrmil, lebo zvysky zradla sarozlozia a moze to byt este horsie. ak su ryby zdrave, kratka hladovka im neublizi. treba ciste akvarko a mozno ozaj aj tu vyssiu teplotu
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod Garish » 04 Feb 2016, 22:22

Zdravím, v akváriu nastalo pár zmien. V prvom rade sa úplne prestalo dariť rastlinám a začali sa na nich tvoriť riasy, nové listy síce vyháňajú no už o pár dní sú hnedé, je mi jasné že to bude nedostatkom svetla a živín. Malé geophagusy konečne začali prímať aspoň patentku a sem tam nejakú tú vločku a akary sa trú ako divé pravidelne každých 5-7 dní (ikry im vždy zoberiem, aby neterorizovali ostatné ryby) navyše som nedávno znovu založil menšie 125 l, kde som dal nejaké apistogrammy + akarky (rozmýšľal som či aj jemu založím tému, ale potom som si povedal že by to asi bolo najmenšie akvárium na fore ? :D ) .... inak ak by niekto vedel kontakt, na niekoho kto chová skaláre (klasické) budem rád

PS, fotky sú bohužiaľ zase len mobilom takže sú len "orientačné", foťák neviem kedy sa podarí zohnať
Prílohy
image (27).jpg
125 l
image (26).jpg
spomínaná 125
image (25).jpg
image (23).jpg
image (22).jpg
Garish
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 13 Okt 2015, 17:10
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: 300 L Amerika

Neprečítaný príspevokod nhkg » 04 Feb 2016, 22:27

Doporučuju vyzkoušet mraženou artemii a Sera Discus. Tohle mají všichni zeměžrouti co sem měl nejraději. Neuvažoval jsi o tom, že by jsi cichlidky dal do velkého a Akary do malého? Sice to na Akary bude asi malé, ale mohlo by to prospět Red Headům. Rostlinami se vůbec netrap, ty tu nerostou skoro nikomu. :D
Přehrabují ti Red Headi dno? Fakt není na ně moc hrubé?
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia