300 L - Južná amerika pre radosť začiatočníka

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 300 L - Južná amerika pre radosť začiatočníka

Neprečítaný príspevokod ioopp » 26 Jan 2016, 23:05

Barvy měli nádherné to zas jo :) jeden byl spíš než oranžový místy rudý...
Chvíli jsem je tam právě koumal z blízka, tak jsem si toho všiml. Pro cichlidáře tam toho teď opravdu moc nebylo...
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: 300 L - Južná amerika pre radosť začiatočníka

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 11 Feb 2016, 18:50

..druhý pokus ;-)
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: 300 L - Južná amerika pre radosť začiatočníka

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 11 Feb 2016, 23:53

Juraj1973 píše:..druhý pokus ;-)

kamarade parádne sú dúfam že už aj niečo bude :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: 300 L - Južná amerika pre radosť začiatočníka

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 12 Feb 2016, 13:59

..díky "brácho".. ..kameň s ikrami som vybral, tak uvidíme ..
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: 300 L - Južná amerika pre radosť začiatočníka

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 12 Feb 2016, 14:23

Juraj1973 píše:..díky "brácho".. ..kameň s ikrami som vybral, tak uvidíme ..

super držím palce :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: 300 L - Južná amerika pre radosť začiatočníka

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 14 Feb 2016, 22:49

HEAD66Y6 píše:... . Máš vodu na to aby se to vykulilo ? ...
..poznáš ideálne (vhodné) parametre ?! .. ikry mi zaplesneli .. :-(
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: 300 L - Južná amerika pre radosť začiatočníka

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 15 Feb 2016, 13:47

Před lety jsem choval Mesonauta festivus a ty se mi pravidelně vytírali ale dopadlo to stejně jako u tebe - jikry plesnivěli , nepoužíval jsem žádné přípravky proti zaplísnění , prostě stejná voda jako v nádrži . Chovatelé mi ale tvrdili že Mesonauty a jejich jikry jsou náchylnější než Herosové . Vedle ve vesnici mám známého a ten bez problémů odchovával na prodej Heros efasciatus a severus ve vodě : dGH 14 , dKH 12 , pH 6,8 - 7 , vodivost teda neměřil .... říkal že jediné co přidával do nádrže s jikrama byl Acriflavin proti zaplísnění .
Ale nevím jak háklivý jsou ty tvoje "red spotted" , musel by ti odpovědět někdo kdo Herosi dělá delší dobu .
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: 300 L - Južná amerika pre radosť začiatočníka

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 15 Feb 2016, 15:23

HEAD66Y6 píše: , musel by ti odpovědět někdo kdo Herosi dělá delší dobu .
..tých čo poznám to držia ako najprísnejšie tajomstvo a strážia si to .. čo mi príde také čo javiem .. vďaka za odpoveď..
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: 300 L - Južná amerika pre radosť začiatočníka

Neprečítaný príspevokod RAP » 15 Feb 2016, 23:12

No, já nevím, že by Mesonauty byly háklivější než Herosy, se mi nezdá. Hodně záleží na kvalitách samce, jak oplodňuje. Což může být u vyšlechtěnců problém.
Pokud vezmeš rybám jikry, musíš jejich péči nahradit, tzn. prostředek proti plísni, mírný pohyb vody a odstranění špatných jiker. Pokud to neděláš na kšeft, tak to nech na rodičích. Musí se péči naučit a první tři výtěry se nepočítají. ;)
PS: Praví Heros severus používají při péči o potěr tlamku jako kolébku.
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: 300 L - Južná amerika pre radosť začiatočníka

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 27 Mar 2016, 11:00

.. tak mi bolo bývalým vedením CK vytknuté , že ako nový predstaviteľ najvyššieho vedenia CK (akože pokladník) som málo aktívny a nezvyšujem svojou činnosťou úroveň webu.. ..tak aby to ozaj nebolo že sa "ondím".. (sa ja "neondím" a nikdy nebudem).. tak trochu aktualizujem.. musím však do budúcna upozorniť , že ja som stále viac menej začiatočník a viacmenej stále čerpám ako mám čo ponúknuť.. verím že sa to časom zlepší a budem vedieť viac dať ako prijať.. ale aj bez mojich blbých kecov je tu fajn a rozvíja sa tu celkom plodná diskusia a pekné prezentácie..

no a teraz k veci .. red head mi celkom pekne rastú a aj vyfarbujú sa.. s herosmi ako som písal inde taká malá patália keď sa mi z pekného harmonického páru vykľuli dve samice .. no tak som k nim doniesol jedného akože red spotted a akože samca.. ale serú na neho obe :-) .. no a keď že tu chlapci bratři spoza tej Moravi pretŕčali stále tých psittacusov a potom ukázala aj smirnoffka v plnej kvalite a a nezaostáva ani aquarista.. tak ja bažavý som si povedal, čo ja som ozaj najhorší? :-) ..tak som zistil, že ešte zdroj čo už chová skoro iba "elektróny", ešte nejaké menšieho vzrastu mal a bol ochotný mi ich podarovať (že tie veľké nenarastú (hovno nennarastú, on ich vajčiak iba nekŕmil - u mňa majú prírastky ako teľatá na družstve)) , tak som sa rozhodol, že to skúsim .. nebite ma a nekameňujte, že je tam toho veľa.. viem o tom ...

..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia