1300 L moje cichlidy

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 1300 L moje cichlidy

Neprečítaný príspevokod jancibie » 14 Apr 2015, 13:33

"Rád by som to nakombinoval hladne z Ameriky, nie moc náročné ryby"
Veľké americké cichlidy určite budú nakoniec náročné.Nie je problém si ich zadovážiť,pokiaľ sa nejedná o nejakú raritku,ale udržať ich vo výstavnej kondícii v dospelosti nie je také jednoduché.....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: 1300 L moje cichlidy

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 14 Apr 2015, 14:51

Záleží jestli v akváriu mají být i rostliny. Jestli ano, tak to spoustu Cichlid diskvalifikuje z výběru.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 1300 L moje cichlidy

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 14 Apr 2015, 15:00

Plzenaak píše:Záleží jestli v akváriu mají být i rostliny. Jestli ano, tak to spoustu Cichlid diskvalifikuje z výběru.


"George" písal že "bez rastlín", tak výber je naozaj veľký .. ;)
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: 1300 L moje cichlidy

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 14 Apr 2015, 15:23

Tak to bych tam prdnul 6x Uaru amphiacanthoides, 4x Hypselecara coryphaenoides nebo temporalis a 4x Mesonauta insignis. K tomu nějaké eLko.
:-)
https://www.youtube.com/watch?v=I8bwir2IK6I
Prílohy
mesonauta_insignis_08.jpg
mesonauta_insignis_08.jpg (86.48 KiB) Zobrazené 4084 krát
Uaru_orange_121109_01.jpg
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 1300 L moje cichlidy

Neprečítaný príspevokod duri » 14 Apr 2015, 15:25

jj, určite bude bez rastlín, to už som pevne rozhodnutý. Tá starostlivosť je myslená tak, že mi nerobí problém vymeniť raz týždenne vodu, kŕmiť, čistiť filtre, odloviť bordel, čistiť sklá...ale nechcem moc chúlostivé ryby, ktoré sú meľmi náročné na prípravu vody, choroby...

Uvažujem zatiaľ nad Astronotus Ocellatus a to nejak rozumne postupne dokombinovať. Čo sa týka tej dekorácie, ešte chcem jeden veľký samorast na ľavú stranu a z vrchu nejaké korene. Zatiaľ som nenarazil na nič také, čo by mi úplne pasovalo ale veď niečo sa časom nájde, netreba to riešiť hneď.
Obrázok užívateľa
duri
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 13 Apr 2015, 07:13

Re: 1300 L moje cichlidy

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 14 Apr 2015, 16:08

Já moc Ocelláky nemusím. Nějak jsem neobjevil jejich kouzlo.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: 1300 L moje cichlidy

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 14 Apr 2015, 16:47

Plzenaak píše:Já moc Ocelláky nemusím. Nějak jsem neobjevil jejich kouzlo.




:twisted: :twisted: :twisted:
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: 1300 L moje cichlidy

Neprečítaný príspevokod paloi » 14 Apr 2015, 22:31

Duri, správne, ocelatiky sú základ. Týmto smerom treba ísť ;)

K tomu ideálne petenie. Len bude asi problém, kde ich zohnať...

A k tomu ešte niečo do tretice, na spestrenie.

A teraz Ti napíšem pár informácií z mojej reality. Dôležité je napísať, že kašlem na biotop. Mám väčšinu SA, niečo z JA, jednu rybu z Madagaskaru, prísavníky z JA a sumce z Ázie. Kedysi bol u mňa k Astronotusom a Peteniam tretím do partie Herichthys carpintis. Občas sa u nich objavia červené vredy. Myslel som, že je to kombinácia tvrdej a znečistenej vody. Ak je voda mäkká, nie je problém. Ak je voda tvrdá a čistá, tiež nie je problém (môj prípad). Ale už som počul aj názor, že carpintisy trpia vredmi, keď sú prekrmované. Vraj nestíha pečeň. Celkom som náchylný tomuto veriť. Keď som totiž na pár dní vynechal kŕmenie, vredy ustúpili. Herichthys carpintis rastie podstatne pomalšie ako Astronotus alebo Petenia. Dnes mám už len jedného, stačí mi...

Ďalší adept do partie bol Heros severus. Mal som obyčajného, rotkeila aj golda. Severus kvôli tomu, že sa dá ľahko zohnať. Myslím, že Juraj1973 by Ti vedel zohnať aj červených herosov, aspoň teda kedysi vedel, mal priamy kontakt na chovateľa... Pre ostatné druhy sú herosy neškodné. Herosy rastú pomaly, asi ako carpintisy. Pre mňa je to relatívne nudná ryba, kým je malá. Ale pri nejakých 10-12-ich cm už dostáva celkom slušnú iskru.

Osvedčili sa mi Ex-cichlasoma bocourti. Rastú rýchlo, žerú všetko, sú kľudné, vyzbierajú všetko, čo unikne astronotusom. Peteniam totiž neunikne nič :mrgreen:

Do veľkosti asi 12-14 cm som mal aj Parachromis friedrichsthalii. Mal som 4 kusy, v 600-ke. Ostatné ryby nenapádali, len najväčšia samica si držala odstup od svojich nápadníkov. Posunul som ich ďalej, lebo som sa obával budúcnosti, predsa len rástli rýchlo na moje vtedajšie pomery. A tiež sa naskytla pre ne šanca, že sa dostanú do väčšieho akvária. Dnes mi je to ľúto, nemal som ich pustiť :cry:

Úplne iné skúsenosti mám s Parachromis loisellei. Boli menšie ako fridrichy, ale drzé boli neuveriteľne. Asi som jediný, kto má negatívnu skúsenosť s drzosťou Parachromis loisellei, kto ich niekedy skúsil s Peteniami alebo Astronotusmi, si kombináciu chválil. Keby som mohol, skúsil by som tie Parachromis friedrichsthalii, ale tie sa akosi na SK vytrácajú, čo je škoda.

Čo som doteraz napísal, mám overené v 600 litrovom akváriu, neskôr v 1050 litrovom. Ale to, čo niekomu funguje v 600 litroch, nemusí fungovať v 1300 litroch. Alebo naopak - môže to fungovať ešte lepšie. Všetky spomínané ryby som mal alebo mám v jednom akváriu s astronotusmi a peteniami.

A ešte by som mal jeden tip na záver: skúsiť hocijaký iný druh a o rok sa s nami podeliť o skúsenosti ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 1300 L moje cichlidy

Neprečítaný príspevokod duri » 15 Apr 2015, 09:45

Plzenaak píše:Já moc Ocelláky nemusím. Nějak jsem neobjevil jejich kouzlo.


ja som ich vždy chcel, len som mal na ne malé akva ;)
Obrázok užívateľa
duri
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 13 Apr 2015, 07:13

Re: 1300 L moje cichlidy

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 15 Apr 2015, 10:48

Sny se mají plnit :) .
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia